Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

14. jūnijā Latvijas Leļļu teātris aicina uz izrādi “Sibīrijas haiku” 10.06.2024 16:24

14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Latvijas Leļļu teātris aicina uz kritiķu un skatītāju augsti novērtēto iestudējumu “Sibīrijas haiku” Valtera Sīļa režijā, kas pirmizrādi piedzīvoja šī gada janvārī. Pēc Jurgas Viles un Linas Itagaki tāda paša nosaukuma grafiskā romāna iestudētā papīra animācijas izrāde vēsta par 1941. gada 14. jūnija notikumiem no lietuviešu zēna Aļģa skatupunkta, palīdzot skaudro deportāciju stāstu izprast un iepazīt vizuāli poētiskā vēstījumā. Izrāde paredzēta pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem no 10 gadu vecuma.

Latvijas Leļļu teātris aicina uz 1. jūnija svētkiem teātra pagalmā 22.05.2024 12:12

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, kas tiek atzīmēta 1. jūnijā, Latvijas Leļļu teātris sagatavojis īpašu bezmaksas pasākumu programmu teātra pagalmā, kas norisināsies no 10.00–14.00. 1. jūnija svētku programmā teātris palīdzēs sagatavoties vasaras piedzīvojumiem ar brīvdabas izrādi “Divi mazi mežonēni”, aicinās uz indiāņu galvas rotu darbnīcu un gaidīs skatītāju ziedojumus nevajadzīgu T-kreklu formā topošajai izrādei “Lasis Stasis”, savukārt izdevniecība Aminori iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu “Lille meklē Laimi” un aicinās uz plastilīna salas radīšanu “Lilles veidošanas darbnīcā”. Svētku laikā visas biļetes uz teātra izrādēm jūnijā būs iespēja iegādāties ar 30% atlaidi.

Latvijas Leļļu teātris aicina uz brīvdabas mācībstundu “Skolotājas” 16.05.2024 12:49

Mācību gada noslēgumā Latvijas Leļļu teātris aicina uz unikālu izrādi – savdabīgu mācībstundu svaigā gaisā “Skolotājas”, kas notiks Rīgas 45. vidusskolas (Gaujas ielā 23) teritorijā. Izrāde tapusi pirms gada Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, un skolas gada izskaņā aicina lielus un mazus skatītājus sajusties kā skolēniem divu lielu un pieredzējušu skolotāju vadītajā brīvdabas stundā.

Latvijas Leļļu teātrī top muzikāla ēnu teātra izrāde “Mazā pelēna piedzīvojumi” 10.04.2024 13:45

Latvijas Leļļu teātris, pavasari gaidot, uzsācis darbu pie īpašas dāvanas visjaunākajiem skatītājiem valsts svētkos – 4. maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Vijas Blūzmas muzikālais ēnu teātra iestudējums “Mazā pelēna piedzīvojumi”. Tas tapis pēc tāda paša nosaukuma Dzirdas Rinkules-Zemzares dzejas grāmatas bērniem, kas jau kopš 1956. gada ir bijusi neatņemama bērnības sastāvdaļa daudzu paaudžu lasītājiem. Izrāde paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma.

Latvijas Leļļu teātrī top “Jelgava ‘94” Mārtiņa Eihes režijā 22.03.2024 08:22

Latvijas Leļļu teātrī sācies darbs pie Jāņa Joņeva debijas romāna “Jelgava ‘94” iestudējuma, ko jauniešu un pieaugušo auditorijai veido režisors Mārtiņš Eihe. Izrāde par jauna cilvēka sevis meklēšanas un iepazīšanas ceļu, kas neizbēgami ietver vēlmi pretnostatīties sabiedrībā pieņemtajām normām un kārtībai, pirmizrādi piedzīvos 26. aprīlī.

Pēdējo reizi skatāms Latvijas Leļļu teātra kabarē pieaugušajiem 07.03.2024 10:53

Ar četrām izrādēm, svinot Starptautisko leļļinieku dienu, no 21.-24. martam Latvijas Leļļu teātra repertuārā atgriezīsies pagājušās sezonas hits – politiski erotiskais kabarē pieaugušajiem “Bez morāles. Ar lellēm”. Šo muzikālo leļļu numuru iestudējumu radījuši 4 LLT strādājoši režisori – Mārtiņš Eihe, Edgars Kaufelds, Vija Blūzma un Edgars Niklasons (šobrīd Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs). Dzīvās mūzikas grupu izrādē veido mūziķi Raimonds Petrauskis un Ernests Mediņš, kā arī aktieri Anrijs Sirmais un Dace Vītola, bet lomās skatāms viss LLT aktieru ansamblis. Rūdolfs Apse par konferansjē lomu saņēma 2022./2023. gada Spēlmaņu nakts balvu kā gada aktieris otrā plāna lomā.

Latvijas Leļļu teātrī tapusi izrāde mazuļiem “Čuči, Spilventiņ!” 22.02.2024 09:21

2. martā Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums pavisam īpašai auditorijai – mazuļiem no 9 mēnešu līdz 2 gadu vecumam. Izrāde “Čuči, Spilventiņ!” režisores Lienas Šmukstes, mākslinieces Evitas Bētas un mūzikas autores Rūtas Dišleres kopdarbā radīta kā sajūtu piedzīvojums, kurā iepazīt teātra vidi, to vērojot, sadzirdot un aptaustot. Apmeklējums sastāv no 30 minūšu izrādes un 30 minūšu interaktīvas kopābūšanas ar izrādes galveno varoni – Spilventiņu.

Leļļu leģendai Pāvilam Šenhofam – 100 05.01.2024 16:25

Pirms 100 gadiem 5. janvārī dzimis mākslinieks Pāvils Šenhofs (1924-2011), kurš savu radošo mūžu vairāk nekā 50 gadu garumā aizvadījis Latvijas Leļļu teātrī. Strādājis kopā ar Arnoldu Burovu, Tīnu Hercbergu, Albertu Terpilovski un citiem sava laika nozīmīgākajiem leļļu teātra mākslas radītājiem un attīstītājiem. Pāvils Šenhofs pazīstams ne vien kā leļļu mākslinieks, bet arī grāmatu ilustrators, gleznotājs, scenogrāfs un plakātu mākslinieks.

Saruna ar skolēniem par izsūtījumu – Valtera Sīļa “Sibīrijas haiku” Latvijas Leļļu teātrī 03.01.2024 17:11

12. janvāra vakarā Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Valtera Sīļa iestudējums “Sibīrijas haiku”, kas par deportāciju tēmu unikālā papīra animācijas tehnikā uz sarunu aicinās ģimenes ar bērniem un jauniešiem no 10 gadu vecuma un pieaugušos.

Latvijas Leļļu teātra ēkas nodošana ekspluatācijā aizkavējas 09.11.2023 11:17

11. novembrī Latvijas Leļļu teātris ar divām pirmizrādēm – “Sibīrijas haiku” un “Sivēnam pa pēdām” – plānoja atklāt atjaunoto teātra ēku Krišjāņa Barona ielā. Nedēļas sākumā teātris izplatīja paziņojumu, ka ēkas atklāšana aizkavējas, par ko plašāk informēja trešdien notikušajā preses konferencē, kur iemeslus skaidroja VNĪ pārstāve Jeļena Gavrilova, KM pārstāve Ilze Pētersone, kā arī LLT valdes loceklis Mārtiņš Eihe. Par jauniestudējumiem, ko skatītājiem būs iespēja apmeklēt pēc ēkas atklāšanas, informēja režisori Edgars Kaufelds, Valters Sīlis un Rūdolfs Gediņš, kā arī teātra dramaturģe Ance Muižniece.

Latvijas Leļļu teātrī top papīra animācijas iestudējums “Sibīrijas haiku” Valtera Sīļa režijā 18.10.2023 09:55

11. novembrī Latvijas Leļļu teātris atklās atjaunoto teātra ēku Krišjāņa Barona ielā ar divām pirmizrādēm. Dramaturģes Ances Muižnieces radītais teātra detektīvs “Sivēnam pa pēdām” Edgara Kaufelda režijā skatītājus ievedīs gan jaunizremontētā teātra aizkulisēs, gan izmeklēšanas žanrā, piedāvājot izrādi–ekspedīciju, kuras darbība notiek dažādās ēkas telpās. Tikmēr Lielajā zālē top vērienīgs, mākslinieciski sarežģīts darbs pie novatoriskā tehnikā izspēlēta izsūtījuma tēmai veltīta stāsta “Sibīrijas haiku”, ko skolas vecuma auditorijai veido režisors Valters Sīlis.

Leģendārā izrāde “Un atkal Pifs..” uz skatuves jau 40 gadus 07.09.2023 14:32

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Un atkal Pifs...”, kas pirmizrādi piedzīvoja 1983. gada 1. oktobrī, uzsāk 40. dzimšanas dienas svinības. Atzīmējot iespaidīgo Latvijas ilgmūžīgākā iestudējuma jubileju, sunītis Pifs septembrī apceļos Latviju rudens viesizrāžu tūrē, bet 1. oktobrī skatītājus gaidīs uz dzimšanas dienas ballīti kultūras telpā Hanzas perons. Hanzas peronā būs skatāmas divas izrādes plkst. 12.00 un 16.00, ko papildinās radošo darbnīcu un uzdevumu stacijas stundu pirms izrāžu sākuma.

Latvijas Leļļu teātris izsludina T-STUNDU 31.08.2023 11:35

Jaunajā mācību gadā, sveicot skolēnus 1. septembrī, Latvijas Leļļu teātris izsludina skolu programmu T-STUNDA, kam turpmāk būs nozīmīga vieta LLT repertuārā un aktivitātēs. T-STUNDA paredzēta, lai teātra mākslas izzināšanu bērniem un jauniešiem padarītu par aizraujošu un daudzveidīgu piedzīvojumu. Šī projekta ietvaros paredzēts visaptverošs darbs gan pie jaunu iestudējumu radīšanas skolēniem, gan pašu jauniešu iesaistes teātra radīšanas un producēšanas procesos, gan iespēja tikties ar šī mākslas veida profesiju pārstāvjiem.

Latvijas Leļļu teātris augustā aicina skolotājus apmeklēt izrādes bez maksas 10.08.2023 16:55

Latvijas Leļļu teātra repertuārā šobrīd atrodamas aptuveni 10 izrādes, kas piemērotas skolas vecuma auditorijai. Turpinot jūnijā uzsākto tradīciju, arī augusta mēnesī teātris aicina skolotājus bez maksas iepazīties ar vairākiem bērniem un jauniešiem paredzētiem iestudējumiem, ko semestra laikā iekļaut kultūras pasākumu apmeklējumu kalendārā.

Latvijas Leļļu teātris uzsāk 80. sezonu 04.08.2023 17:21

1. augustā Latvijas Leļļu teātra (LLT) kolektīvs tikās 80. sezonas atklāšanas svinībās, kas šoreiz norisinājās ārpus teātra telpām. Gaidot atgriešanos vēsturiskajā ēkā 2023. gada nogalē, jaunās sezonas sākums vēl tiks aizvadīts Rīgas Latviešu biedrības namā, kur darbosies mazais spēles laukums jeb Kamīnzāle. Pirmās izrādes jau šajā nedēļas nogalē – “Kiosks”, “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz 10” un “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”.

Latvijas Leļļu teātris aicina skolotājus bez maksas apmeklēt izrādes jūnijā 05.06.2023 15:50

Noslēdzot 79. sezonu, Latvijas Leļļu teātris izsludinājis akciju, kuras ietvaros skolotāji var saņemt bezmaksas ielūgumus uz jūnija izrādēm. Akcija paredzēta, lai laikā, kad skolēni jau devušies vasaras brīvdienās, skolotājiem dotu iespēju iepazīties ar jaunākajiem iestudējumiem skolas vecuma bērniem un izvērtēt, vai kādu no tiem būtu vērts iekļaut nākamā mācību gada kultūras programmā.

Latvijas Leļļu teātrī top jauniestudējums pusaudžiem “Vaļa dziesma” 16.05.2023 23:26

Latvijas Leļļu teātrī top jauniestudējums pusaudžiem“Vaļa dziesma”. Maija izskaņā Latvijas Leļļu teātr Oriģināldramaturģijas darbu tā vajadzībām radījusi dramaturģe Ance Muižniece, piedāvājot iejusties 90. gadu jauniešu dzīvē, telpā un reālijās. Stāsts izseko divu divpadsmitgadīgu pusaudžu pieaugšanas, piedzīvojumu un attiecību pieredzei vairāku vasaru garumā, šķetinot jautājumus par šī laika notikumu un izjūtu ietekmi uz personības nobriešanu.

Latvijas Leļļu teātrī ielauzīsies “Gangsteromīte” 09.05.2023 21:28

No 19. maija ar rūpīgi plānotām zādzībām Latvijas Leļļu teātrī sāks uzdarboties rakstnieka Deivida Valjama radītā Gangsteromīte, ko Latvijas bērni pazīst no tāda paša nosaukuma bērnu detektīva. Režisors Edgars Niklasons asprātīgo un sirsnīgo stāstu ar britu dramaturga Lūka Džozefa Velša palīdzību pārvērtis kroņa nozagšanā ar pakaļdzīšanos un atzīšanos divos cēlienos, kurā aicināti piedalīties skatītāji no 6 gadu vecuma. Šis būs trešais un pēdējais šīs sezonas Lielās zāles iestudējums, kas skatītājus ievedīs muzikālā un piedzīvojumu pilnā izrādē, kurā galvenie tēli tiek izspēlēti ar košām, komiskām cilvēka auguma lellēm un kopā ar poētisko pilsētvidi veido emocionāli krāšņu un piepildītu skatuves ainavu.

Latvijas Leļļu teātrī top izrāde “Kādā dienā OtrĀdā” 02.04.2023 23:21

Pašā aprīļa vidū pirmizrādi piedzīvos aktiera un režisora Jurija Lunika otrais iestudējums Latvijas Leļļu teātrī, veidots pēc Grigorija Ostera darba “Bērni un citi” motīviem. Ances Muižnieces tulkojumā un adaptējumā stāsts par bērniem un vecākiem, kuri samainās vietām, pārtapis par izrādi “Kādā dienā OtrĀdā”. Izrādes radošā komanda centusies rast atbildi uz jautājumu – kas ir vieglāk – būt bērnam vai pieaugušajam?

Pirmizrāde Latvijas Leļļu teātrī – “Divi mazi mežonēni” 08.03.2023 11:55

Latvijas Leļļu teātra pirmizrāžu pavasarim uzņemot apgriezienus, 17. martā pie skatītājiem nonāks jau trešais šī gada jauniestudējums – Ernesta Setona-Tompsona grāmatas “Divi mazi mežonēni” skatuves versija Martas Mauzeres-Siliņas dramatizējumā. Izrāde, kas paredzēta skatītājiem no 5 gadu vecuma, stāsta par 3 bērniem, kuri nolemj sekot savam sapnim un kļūt par indiāņiem, pārvācoties uz dzīvi mežā. Piedzīvojumi mijas ar jaunu izdzīvošanas prasmju attīstīšanu, ļaujot iepazīt dabu un tās likumus.

Latvijas Leļļu teātrī top Intara Rešetina iestudējums “Vafeļu sirdis. Misija – tētis” 18.01.2023 22:34

2023. gads Latvijas Leļļu teātrī iesācies ar darbu pie vērienīga Lielās zāles iestudējuma trostu leļļu tehnikā “Vafeļu sirdis. Misija – tētis”, ar kuru leļļu teātra žanrā debitēs režisors Intars Rešetins. Izrāde, kas pirmizrādi piedzīvos 17. februārī, būs sirsnīgs un aizkustinošs stāsts par divu bērnu - Trilles un Lēnas - draudzību, kurā netrūkst ne piedzīvojumu, ne pārbaudījumu, ne patiesu emociju.

Latvijas Leļļu teātris svētkus sagaida ar izrādi “Sidraba egle” 20.12.2022 13:25

Latvijas Leļļu teātris uzsācis Ziemassvētku izrāžu maratonu, gan uz vietas teātrī, gan izbraukumos piedāvājot noskatīties skatītāju iemīļotāko ziemas pasaku skatuves versijas. Decembra mēnesī kā ierasts teātra repertuārā atgriezušies iestudējumi, kuru darbība un notikumi mazos teātra apmeklētājus ieved svētku gaidīšanas un gatavošanas noskaņā, atgādinot par draudzības, laipnības un labestības nozīmi.

Latvijas Leļļu teātrī februārī debitēs Intars Rešetins – biļetes pārdošanā 05.12.2022 14:06

Latvijas Leļļu teātris izsludinājis februāra repertuāru un uzsācis biļešu pārdošanu teātra kasē Rīgas Latviešu biedrības nāmā un visās Biļešu paradīzes kasēs.

Latvijas Leļļu teātra aktieri sacenšas dziesmu minēšanas spēlē 27.11.2022 00:02

No 9. decembra Latvijas Leļļu teātra repertuāru papildinās muzikāla izrāde pieaugušajiem – politiski erotisks kabarē “Bez morāles. Ar lellēm”. Gatavojoties pirmizrādei, teātra aktieriem bija iespēja sacensties spējā atpazīt populāru dziesmu melodijas, kas pianista Raimonda Petrauska aranžijās un dzīvajā izpildījumā skanēs arī izrādē. Iestudējumā piedalīsies teju viss Latvijas Leļļu teātra aktieru ansamblis – gan spēlējot instrumentus, gan dziedot, gan piešķirot visiem labi zināmajām dziesmām jaunu nozīmi unikālos leļļu numuros.

Ar pirmizrādi Liepājas Leļļu teātris sāk Ziemassvētku izrāžu maratonu 23.11.2022 14:53

Pirmajā adventē Liepājas Leļļu teātris sāk Ziemassvētku izrāžu maratonu.
Piektdien, 25.novembrī 18.00 un sestdien, 26.novembrī 12.00 Liepājas Leļļu teātrī pirmizrāde Leldes Kaupužas jaunākajam veikumam – Ziemassvētku izrādei “Puika, kurš neticēja Ziemassvētkiem”, bet 27.novembrī 12.00 skatītāju iemīļotās izrādes “Olafa Ziemassvētki” atjaunotajai versijai.

Latvijas Leļļu teātrī top politiski erotisks kabarē pieaugušajiem 02.11.2022 12:40

Latvijas Leļļu teātrī top vērienīga izrāde pieaugušajiem jeb politiski erotisks kabarē “Bez morāles. Ar lellēm.”, kura radīšanai apvienojies viss teātra radošais ansamblis. Unikālu leļļu numuru sintēze ar kabarē estētiku rezultēsies muzikāli izklaidējošā stāstā, kuru skatītāji varēs baudīt no 9. decembra Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Latvijas Leļļu teātris uzsāk jaunu programmu 10x10 18.10.2022 17:59

No 2022. gada oktobra Latvijas Leļļu teātris uzsācis jaunu programmu klasesbiedru grupām, kas ļauj populārākās skolēniem domātās izrādes apmeklēt par izdevīgāku cenu. Piesakot 10 klasesbiedru grupu, iegūstiet 30-40% atlaidi katrai biļetei – par vienu biļeti maksājot 10.00 EUR. Uzsākot šādu piedāvājumu, Latvijas Leļļu teātris vēlas popularizēt teātra apmeklēšanu draugu kompānijā kā saturīgu, jautru un vērtīgu laika pavadīšanas veidu, ko skolas vecuma bērniem izmantot gan ikdienā, gan organizējot svinības. Nosvinēt dzimšanas dienu var ne tikai ballīšu istabās, bet arī apmeklējot kultūras pasākumu!

Uz Latvijas Leļļu teātra skatuves atgriežas izrāde PUSCILVĒKI 11.10.2022 12:55

Sākot ar 14. oktobri, Latvijas Leļļu teātrī atgriežas izrāde “Puscilvēki” – izglītojoša šausmenīte ar humora piedevu skolas vecuma bērniem. Izrāde pārcelta un pielāgota Latvijas Leļļu teātra pagaidu mājvietai – Rīgas Latviešu biedrības namam, kamēr vēsturiskajā teātra ēkā noris rekonstrukcija. Izrāde saņēmusi gan skatītāju simpātijas, gan “Spēlmaņu nakts” nomināciju - “Gada izrāde bērniem” 2019./2020. gadā.

Pirmizrāde un vēlēšanas Latvijas Leļļu teātrī 29.09.2022 12:06

Latvijas Leļļu teātris politisko kaislību nedēļā mazajiem skatītājiem sagādājis īpašu pārsteigumu – iespēju iejusties vēlēšanu gaisotnē arī jaunākajiem Latvijas pilsoņiem. No 29. septembra līdz 2. oktobrim visi skatītāji, kuri apmeklēs teātra izrādes Rīgas Latviešu biedrības namā, kļūs par MEŽA PREMJERA vēlēšanu dalībniekiem. Uz šo goda amatu pretendē 5 jaunās izrādes “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu” varoņi, kuri ar skatītājiem klātienē satiksies iestudējuma pirmizrādē 6. oktobrī.

104 gadu vecumā mirusi vecākā Latvijas aktrise Hilda Žīgure 06.09.2022 17:06

Kā vēstīts Latvijas Leļļu teātra FB kontā, 6. septembrī pēc gara uz skaista mūža 104 gadu vecumā mirusi Latvijas vecākā aktrise Hilda Žīgure ( 02.03.1918. – 06.09.2022.). Savu radošo dzīvi Hilda Žīgure aizvadījusi Latvijas Leļļu teātrī.

Latvijas Leļļu teātra māksliniece Anita Znutiņa-Šēve svin 65. jubileju 13.08.2022 02:31

Šodien, 13. augustā 65 gadu jubileju svin Latvijas Leļļu teātra māksliniece Anita Znutiņa-Šēve. Anita Znutiņa-Šēve absolvējusi Maskavas Dailes teātra-studijas scenogrāfijas nodaļu (1981). Strādājusi par mākslinieci Dailes teātrī (1981–1985) un Nacionālajā teātrī (1985–2003) un no 2003. gada ir Latvijas Leļļu teātra māksliniece.

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu” krievu valodā 07.06.2022 14:59

11. jūnijā pirmizrādi piedzīvos muzikāls marionešu iestudējums jaunākajai skatītāju auditorijai no 3 gadu vecuma – afrikāņu tautas pasaka “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”. Izrāde skatāma krievu valodā, bet jau rudenī iestudējums tiks veidots arī latviešu valodā. Režisore Vija Blūzma sadarbībā ar komponistu Miku Frišfeldu un leģendāro leļļu animācijas filmu mākslinieku Gediminu Kotello radījusi krāšņu un melodisku piedzīvojumu, kas skatītājus aicinās ar drosmi un apķērību sargāt savas mājas un brīvību.

Latvijas Leļļu teātrī tapusi unikāla Skroderdienu Silmačos versija 02.06.2022 11:20

15., 16. un 19. jūnijā Latvijas Leļļu teātra pagaidu telpās Rīgas Latviešu biedrības namā būs skatāma unikāla, tieši šai zālei pielāgota iestudējuma “Skroderdienas Silmačos” versija, kas līdzās stāstam par Silmaču saimes svētku un mīlas likstām atklās leļļu teātra neierobežotās iespējas un nianses.

Latvijas Leļļu teātris dodas uz festivālu Kauņā 18.05.2022 22:08

Latvijas Leļļu teātris no 20. – 22. maijam ar izrādi “Kaiju karalienes noslēpums”, kas veidota pēc latviešu mākslinieces Rūtas Briedes tāda paša nosaukuma grāmatas, pārstāvēs Latviju Starptautiskajā leļļu teātra festivālā KAUNAS PUPPET 22. Festivāls tiek organizēts no 1992. gada un ir viens no lielākajiem leļļu teātra festivāliem Lietuvā. Atklājot plašās leļļu teātra žanra iespējas un šarmu, festivāls pulcēs 17 kolektīvus no 10 dažādām Eiropas valstīm.

Latvijas Leļļu teātrī top izrāde par emocijām “Nīna un Lekorbizjē” 13.04.2022 09:55

29. aprīlī Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos dramaturga un režisora Edgara Niklasona iestudējums “Nīna un Lekorbizjē”. Izrāde skatuves formātā turpinās sekot pandēmijas laikā radītā animācijas miniseriāla varoņu dzīvēm – mazajai metenei Nīnai, viņas ģimenei un labākajam draugam – bruņurupucim Lekorbizjē, kurš kādā dienā negaidīti pazūd.

Aktrise Santa Didžus svin 50 gadu jubileju 28.03.2022 23:01

28. martā apaļu jubileju svin Latvijas Leļļu teātra aktrise Santa Didžus, kura teātrī strādā kopš 1994. gada. Santa ir dzimusi Talsos, augusi Stendē, vēlāk mācījusies Talsu vidusskolā, pēc kuras pabeigšanas iestājusies Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra aktieru kursā. 2008. gadā pabeigusi maģistra studijas režijā, iestudējot diplomdarba izrādi “7dienas. Genesis”, kas ieguva Spēlmaņu nakts nomināciju “Gada izrāde bērniem”.

Latvijas Leļļu teātris rīko bezmaksas izrādes ukraiņu bēgļu ģimenēm 23.03.2022 11:16

Latvijas Leļļu teātris vēlas sniegt patīkamus un sirsnīgus brīžus Ukrainas bērniem, kas no kara šausmām patvērušies Latvijā. Teātris meklē atsaucīgus atbalstītājus, lai nodrošinātu regulāru iespēju bēgļu ģimenēm ar bērniem bez maksas apmeklēt teātra izrādes.

Latvijas Leļļu teātra informācija skatītājiem 01.03.2022 16:09

Pēc 2 gadu pārtraukumu no 1. marta Latvijas Leļļu teātris izrādes atsāks spēlēt pilnās zālēs, bez skatītāju vietu ierobežojumiem un distancēm. To paredz grozījumi epidemioloģiskās drošības noteikumos, kas no nākamā mēneša vairs neprasa nodrošināt brīvas sēdvietas starp mājsaimniecībām. Jau februāra vidū tika atcelta prasība bērniem no 12 līdz 18 gadu vecumam uzrādīt vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātu kultūras pasākuma apmeklējuma laikā, tāds šobrīd nepieciešams tikai pieaugušajiem no 18 gadu vecuma.

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde pieaugušajiem – “Es – Bendžamins Batons” 09.02.2022 11:13

18. februārī Latvijas Leļļu teātra Kamīnzālē skatītāju vērtējumam tiks nodots režisora un dramaturga Edgara Niklasona iestudējums “Es – Bendžamins Batons”, kas paredzēt auditorijai no 16 gadu vecuma un veidots pēc aktiera Artūra Putniņa idejas un iniciatīvas. Pēc Frānsisa Skota Ficdžeralda darba “Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu” motīviem veidotā izrāde vizuālā teātra estētikā reflektēs par laika plūduma nepielūdzamību un indivīda izaicinājumu, meklējot savas unikālās patības vietu sabiedrībā, kurā neparastajam un neizprotamajam joprojām uzlikta stigma.

Latvijas Leļļu teātrī divas pirmizrādes 02.12.2021 10:06

Decembra pirmajā pusē Latvijas Leļļu teātris skatītāju vērtējumam nodos divas pirmizrādes, kas rudens periodā tapušas par spīti mājsēdei un citiet ierobežojumiem. 10. decembrī plkst. 18.30 Andreja Usačova darba “Gudrā sunīte Soņa” skatuves versija sagaidīs visjaunākos teātra apmeklētājus, savukārt 12. decembrī plkst. 11.00 un 14.00 pirmizrāde Edgara Niklasona oriģināldarbam “Katliņpauris” skolas vecuma bērniem.

Nākamā lapa