Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 3


Latvijas Leļļu teātrī top izrāde “Kādā dienā OtrĀdā”

Redakcija
Redakcija

Pašā aprīļa vidū pirmizrādi piedzīvos aktiera un režisora Jurija Lunika otrais iestudējums Latvijas Leļļu teātrī, veidots pēc Grigorija Ostera darba “Bērni un citi” motīviem. Ances Muižnieces tulkojumā un adaptējumā stāsts par bērniem un vecākiem, kuri samainās vietām, pārtapis par izrādi “Kādā dienā OtrĀdā”. Izrādes radošā komanda centusies rast atbildi uz jautājumu – kas ir vieglāk – būt bērnam vai pieaugušajam?

Bērniem ir labāk, jo nav jāiet uz darbu un jāpelna nauda, viņi var spēlēties un neuztraukties par rēķiniem. Pieaugušajiem ir labāk, jo viņi var sev nopirkt saldumus un visādas mantas, iet vēlu gulēt, un viņiem nav jādara viss, ko mamma liek. Kas notiktu, ja kādā dienā OtrĀdā bērni un vecāki pēkšņi nonāktu viens otra ādā un izmēģinātu, kā tas ir, kad viss ir otrādi? Vai mamma būtu paklausīga un labi uzvestos, bet meitai pietiktu laika ar viņu vakarā aprunāties par dienas gaitām?

Jurijs Luniks stāsta: “Šis materiāls mani uzrunāja ar savu mūžam aktuālo tēmu: bērni vēlas pēc iespējas ātrāk pieaugt, savukārt pieauguši aizmirst, kā tas īsti bija – būt bērnam. Galvenais, par ko runājām, veidojot izrādi – cik viegli ikdienas skrējienā un grūtībās varam pazaudēt uzmanību viens pret otru un šo ļoti īpašo laiku, kamēr bērni ir vēl mazi, bērnudārza vecumā. Tie ir tikai daži gadi, kas paskrien ļoti ātri, un tiem piemīt gan savs smagums, gan burvība. Atrast balansu bieži ir sarežģīti, bet domāju, ka mums ar skatītājiem izdosies uz mirkli kopā par to padomāt – ar humoru un vieglumu.”

Iestudējuma radošo komandu bez režisora Jurija Lunika veido arī Latvijas Leļļu teātra māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, videomākslinieks Igors Jakimovs, komponists Mikus Frišfelds, gaismu māksliniece Arta Kronberga un tulkotāja Ance Muižniece, lomās – Kristīna Varša, Lienīte Osipova, Jūlija Meščerjakova un Pēteris Galviņš. Pirmizrāde 15. aprīlī, izrādes 17. un 18. maijā, 2. un 8. jūnijā.

28. aprīlī Latvijas Leļļu teātrī būs skatāms jauns iestudējums pieaugušajiem “Smalkās kaites”, Edgara Kaufelda režijā. Tas veidots pēc trīs Erika Ādamsona noveļu motīviem, kas ir pilni humora un atklāj intriģējošu ieskatu cilvēku psiholoģiskajās dīvainībās. Stāstu groteskas un varoņu raksturu atklāšanai režisors Edgars Kaufelds pulcinājis dramaturģi Diānu Kondrašu, scenogrāfu Kristapu Kramiņu, leļļu un tērpu mākslinieci Kristīni Jurjāni un komponistu Jēkabu Nīmani.

Biļetes iegādājamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs, vairāk Sākums - Leļļu teātris