Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 3


Latvijas Leļļu teātra ēkas nodošana ekspluatācijā aizkavējas

Redakcija
Redakcija

11. novembrī Latvijas Leļļu teātris ar divām pirmizrādēm – “Sibīrijas haiku” un “Sivēnam pa pēdām” – plānoja atklāt atjaunoto teātra ēku Krišjāņa Barona ielā. Nedēļas sākumā teātris izplatīja paziņojumu, ka ēkas atklāšana aizkavējas, par ko plašāk informēja trešdien notikušajā preses konferencē, kur iemeslus skaidroja VNĪ pārstāve Jeļena Gavrilova, KM pārstāve Ilze Pētersone, kā arī LLT valdes loceklis Mārtiņš Eihe. Par jauniestudējumiem, ko skatītājiem būs iespēja apmeklēt pēc ēkas atklāšanas, informēja režisori Edgars Kaufelds, Valters Sīlis un Rūdolfs Gediņš, kā arī teātra dramaturģe Ance Muižniece.

Izrādes, kuru norise bija plānota Krišjāņa Barona ielas ēkā laika posmā no 11. novembra līdz 14. decembrim (visas Lielās zāles izrādes un iestudējums “Sivēnam pa pēdām”), tiek pārceltas uz vēlāku laiku, aicinot skatītājus sekot līdzi informācijai teātra mājaslapā par pārcelto izrāžu norises datumiem. Biļetes būs iespējams mainīt un atgriezt, ja teātra piedāvātais datums nebūs piemērots. Šobrīd plānots, ka abas atceltās pirmizrādes skatītājus sasniegs janvārī, bet ēkas atklāšana varētu notikt 15. decembrī ar iestudējuma “Riekstkodis un Žurku ķēniņš” pirmizrādi.

“Rekonstrukcijas darbi Latvijas Leļļu teātrī ir sekmīgi noslēgušies, un šobrīd aktīvi turpinās ēkas nodošana ekspluatācijā. Šajā procesā nereti jāveic nelieli uzlabojumi un precizēšanas darbi, lai nodrošinātu ēkas atbilstību visiem drošības un regulējošajiem standartiem. Šobrīd norisinās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta inspekcijas un norādīto precizējumu veikšana, kurus plānots pabeigt tuvāko divu nedēļu laikā. Mūsu uzmanības centrā ir bērnu drošība, tādēļ rūpīgi strādājam pie ugunsdrošības jautājumiem un uzskatām to par augstāko prioritāti. Prognozējam, ka kolektīvs varēs atgriezties atjaunotajās Leļļu teātra telpās sākot ar 2023. gada 1.decembrī,” norāda VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Tiklīdz LLT Lielā zāle būs atvērta skatītājiem, tās repertuāru papildinās 2 jauniestudējumi. Jau šobrīd ir pabeigts mēģinājumu process režisora Valtera Sīļa izrādei “Sibīrijas haiku” pēc tāda paša nosaukuma grafiskā romāna motīviem (Jurga Vile, Lina Itagaki, izdevniecība “Liels un mazs”), kas veidota reāllaika papīra animācijas tehnikā. Ar mākslinieku Uģi Bērziņu, videomākslinieku Tomu Zeļģi un mūzikas autoru Gati Krievānu veidotais kopdarbs paredzēts bērniem no 10 gadu vecuma. Tas tehniski niansētā un emocionāli uzrunājošā veidā stāsta par lietuvieša zēna Aļģa un viņa ģimenes gaitām izsūtījumā Sibīrijā, ļaujot bērniem un jauniešiem netradicionālā veidā ar mākslas starpniecību uzzināt un izprast, kas bija deportācijas un kā uz tām raudzīties no šīs dienas skatupunkta.

Režisora Rūdolfa Gediņa vadībā aktīvi norit mēģinājumu process jauniestudējumam “Riekstkodis un Žurku ķēniņš”, kura stāstu pēc E. T. V. Hofmaņa pasakas motīviem pārstrādājis un papildinājis Klāvs Mellis. “Riekstkodis un Žurku ķēniņš” ir nedaudz bailīga Ziemassvētku pasaka bērniem un viņu pieaugušajiem. Šis ir stāsts par mazo Klāru un Gaļas ķēniņieni, zaļu kaķi un aizslēgtu pulksteņtorni, divām jokainām ģimenēm, iztēles radītām karaļvalstīm, draudzību un nodevību, kā arī nebeidzamām uzvarām, kuras mums katram jāizcīna ik dienu. Šī pasaka atgādina - ikvienam no mums ir mazi un gaiši ieroči, ar kuriem cīnīties pret visu lielo, tumšo un bezjēdzīgo. Izrādes radošo komandu veido arī mākslinieks Kristaps Kramiņš, komponiste Linda Leimane un gaismu māksliniece Nikola Suhareva.

Neparasts iestudējums teātra galvenā režisora Edgara Kaufelda režijā top sadarbībā ar dramaturģi Anci Muižnieci, māksliniecēm Justīni Jasjukeviču un Mariannu Lapiņu (GRĀFIENES), mūzikas autoru Staņislavu Kuļikovu un gaismu mākslinieci Artu Kronbergu. Staigājamā detektīvizrāde “Sivēnam pa pēdām” būs iespēja ne vien vingrināties kritiskajā domāšanā un praktizēt izmeklētāja iemaņas, bet arī atraktīvā veidā izstaigāt teātra ēku un iekļūt telpās un nostūros, kas ikdienā apmeklētājiem ir slēgti.

Visi skatītāji, kuru rīcībā ir biļetes uz atceltajām izrādēm, aicināti sekot līdzi informācijai teātra mājaslapā Sākums - Leļļu teātris Teātra pārstāvji uzsver, ka katras biļetes īpašniekam tiks nodrošināts izrādes apmeklējums vai naudas atmaksa.