Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:360, Did:0, useCase: 3


Jaunatnes teātrim – 75

Redakcija
Redakcija

Jaunatnes teātrim – 75
"Buratino piedzīvojumi" (1965)
A. Krūmiņa, A. Zaice, V. Skurstene

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, 2016. gada 31. janvārī plkst. 16.00, notiks sarīkojums “Jaunatnes teātrim - 75”.

Jaunatnes teātris šobrīd jau ir skaista leģenda, kas sākās ar A. Tolstoja pasaku lugas „Zelta atslēdziņas” uzvedumu 1941. gada 27. janvārī un Vili Ķimeli Buratino lomā.

Kā katru gadu janvāra pēdējā svētdienā LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tiksimies ar bijušā Jaunatnes teātra aktieriem un šoreiz labsirdīgā koka puisēna Buratino zīmē. Varēsim sarunāties ar 1965. gada „Buratino piedzīvojumi” (rež. N. Šeiko) Buratino lomas atveidotājām Veltu Skursteni un Tamāru Soboļevu un skaisto Malvīni - Antu Krūmiņu. Šim iestudējumam mūziku komponēja Raimonds Pauls un sarīkojumā divas dziesmas dziedās Latvijas Kultūras akadēmijas pirmā kursa studenti.

Klāt būs arī 1975. gada Ādolfa Šapiro dramatizējuma un Feliksa Deiča inscenējuma „Buratino piedzīvojumi Muļķu zemē” atraktīvo lomu atveidotāji: Enriko Avots (Buratino), Egils Valčs (Arlekīns), Alda Krastiņa (Kolumbīne), Ivars Brakovskis (Artemons), Rūdolfs Plēpis (Karabass Barabass, runcis Bazilio) un citi. Teātra kritiķe Silvija Radzobe 1976. gada sākumā recenzijā laikrakstā „Padomju Jaunatne” rakstīja: „Lai uzvarētu muļķus ar sportisku degsmi vien nepietiek, vajadzīga asprātība, attapība, prāts. Cīņas lauks tiek pārnests uz garīgo sfēru.” Un tas liecina, ka izrāde nebija tikai ierasti „dauzonīga” izrāde bērniem, bet gan sava veida alegorija par to „muļķu zemi”, kurā mēs toreiz dzīvojām.

Par izrādi, par tā laika teātra ansambļa noskaņojumu, par skatītāju un kritikas reakciju runās gan paši mākslinieki, gan teātra zinātniece Silvija Geikina, muzeja vadītājs, profesors Jānis Siliņš. Un, galvenais - tiksimies ar brīnišķīgajiem Jaunatnes teātra aktieriem!

Biļešu cenas:
pieaugušajiem EUR 4.00,
skolēniem, studentiem, pensionāriem EUR 2.00.