Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:360, Did:0, useCase: 3


Jaunatnes teātrī būs “Mazais princis”

Redakcija
Redakcija

Ar Jura Kulakova muzikālo izrādi “Mazais princis”, kas tapusi pēc Antuāna de Sent-Ekziperī stāsta motīviem, jau 1. septembrī uz koncertzāles “Rīga” skatuves savu jauno sezonu uzsāks Latvijas Jaunatnes teātris.

“Mazais princis” tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem franču rakstnieka Antuāna Marī Žana Batista Rožē de Sent-Ekziperī darbiem, ko autors sarakstīja gadu pirms savas traģiskās nāves – 1943. gadā. Kā zināms, Sent-Ekziperī bija ne tikai rakstnieks, bet arī aviators – pēc Pirmā pasaules kara viņš strādāja Francijas pasta aviolīnijā Tulūza-Dakāra, bet sākoties Otrajam pasaules karam, Sent Ekziperī turpināja aviatora gaitas Francijas karaspēkā, līdz 1944. gada 31. jūlijā viņa lidmašīna tika notriekta netālu no Marseļas un tās atlūzas no jūras dzelmes tika izceltas tikai 2000. gadā.

Savas skatuves gaitas Latvijas Jaunatnes teātrī “Mazais princis” sāks, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un ģenerālsponsora “Skydas” un Radio SWH atbalstam. Mūziku šai izrādei komponējis viens no izcilākajiem Latvijas komponistiem – Juris Kulakovs, kurš, vaicāts pa iedvesmas avotu jauniestudējumam, citēja pašu darba autoru: “Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini!”

Jauniestudējuma režisors ir Jānis Mūrnieks, kurš līdz šim iestudējis izrādes “MarLenī” Latvijas Nacionālajā teātrī un mūziklu “Eslingena” Latvijas Jaunatnes teātrī. Viņš saka: ““Mazais princis” ir bērnu un jauniešu literatūras klasika, kas ir aktuāla vienmēr – to apliecina gan šīs grāmatas popularitāte, gan fakts, ka nesen tika izveidota animācijas filma pēc šī darba motīviem. Tieši tādēļ uzskatu, ka tas ir viens no labākajiem darbiem, ar kuriem savu sezonu var uzsākt Latvijas Jaunatnes teātris.”

Krāšņus un spilgtus kostīmus šai izrādei ir veidojusi māksliniece Elita Patmalniece, bet vērienīgu dekorāciju – scenogrāfs Kristaps Skulte. Iestudējuma vokālā pedagoģe ir Madara Celma, horeogrāfe – Liene Stepena, bet gaismu mākslinieks – Rūdolfs Kugrēns, dramatizējuma autors – Matīss Gricmanis.

Lomās – Kārlis Tols vai Rihards Lepers, Jānis Jarāns, Madars Zvagulis, Marta Grase-Ančevska, Dace Šteinerte un Latvijas Jaunatnes teātra jauno aktieru studijas audzēkņi.

Biļetes uz pirmizrādi 1. septembrī un turpmākajām izrādēm, kas paredzētas uz koncertzāles “Rīga” skatuves 27. septembrī, 3. un 20. oktobrī, 19. novembrī un 3. janvārī, nopērkamas visas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.