Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātra dienas Rīgā

Redakcija
Redakcija

Maija izskaņā un jūnija sākumā Daugavpils teātris viesosies Rīgā ar vairākām izrādēm: aizkustinošu stāstu “Dzīve uz ledusskapja durvīm” un diviem muzikāliem un izaicinošiem iestudējumiem - kustību izrādi “Nodzītus zirgus nošauj” un koncertuzvedumu “Cabaret Dinabourg”. Daugavpils teātra viesizrādes varēs noskatīties Ģertrūdes ielas teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Daugavpils teātra dienas Rīgā tiks atklātas 31. maijā Ģertrūdes ielas teātrī ar izrādi “Dzīve uz ledusskapja durvīm” (rež. M. Korsiets). Izrādes pamatā ir angļu rakstnieces Alises Kuiperes pirmais un uzreiz arī plašu popularitāti visā pasaulē ieguvušais romāns ar tādu pašu nosaukumu.

Izrāde vēsta par māti un meitu, kuras ikdienas skrējienā gandrīz nesatiekas, tāpēc visa viņu saziņa notiek ar zīmīšu starpniecību, kuras tiek atstātas uz ledusskapja durvīm. Ar katru dienu neizrunātā paliek aizvien vairāk, un tas krājas katras sirdī gluži kā zīmītes uz ledusskapja durvīm. Neziņa un bailes uzvirmo iepriekš šķietami bezrūpīgā sarakstē, kad abu dzīvē ienāk nelūgts viesis – mātes smagā slimība. Lomās: Jūlija Ļaha un Agnese Laicāne.

Biļetes nopērkamas Ģertrūdes ielas teātra kasē vai internetā Biļetes - GIT

1. jūnijā plkst. 19.00 šīs sezonas jauniestudējums “Nodzītus zirgus nošauj” neilgi pēc pirmizrādes Daugavpils teātrī būs baudāms Latvijas Nacionālajā teātrī. Izrādē, kas stāsta par cīņu ar savām vājībām un nepārvaramiem apstākļiem, būs vērojama dejas, skatuves kustības, vokāla un aktierspēles sintēze.

Darbības centrā – ilgstošs un mokošs deju maratons, kura dalībnieki ir gatavi uz visu, lai iegūtu apsolīto laimestu. Izrādes sižets ir balstīts uz Horasa Makoja romānu, kura ekranizāciju „Nodzītus zirgus arī nošauj, vai ne?” (They Shoot Horses, Don't They?) Sidnija Polaka režijā ar aktrisi Džeinu Fondu vienā no galvenajām lomām daudzi noteikti atminēsies. Izrādē tāpat kā filmā deju konkurss kļūs par sīvu cīņu par vietu zem saules, un tiem, kas nespēs atteikties no sapņa par lielo laimestu, nāksies ziedot daudz vairāk, nekā viņi bija sākotnēji domājuši. Izrādes horeogrāfe un libreta autore ir Irina Bogeruka, režisors inscenētājs – Oļegs Šapošņikovs.

Savukārt 2. jūnijā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālā teātra skatītājiem būs iespēja baudīt unikālu koncertuzvedumu „Cabaret Dinabourg” (rež. O. Šapošņikovs). Tas ir mūsdienīgs kabarē šovs, kurā tiek svinēta skatuves mākslas daudzveidība un mūsmāju mākslinieku talants. Tajā mijas emocionāli hipnotizējoši dziedājumi, jutekliskas dejas, cirka māksla un dzirkstoši konferansjē kvarteta joki par attiecību daudzšķautnaino dabu, nereti skarot arī pikantas tēmas.

Programmā ir iekļautas pasaulslavenas dziesmas, savukārt pirms šova un starpbrīža laikā teātra foajē kabarē atmosfēru bagātinās džeza kompozīcijas dzīvā izpildījumā. Kopā ar Daugavpils māksliniekiem „Cabaret Dinabourg” piedalīsies arī Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, savukārt koncertuzveduma vadītāju kompānijai pievienosies aktieris Andris Bulis.

Biļetes jau pārdošanā „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un bilesuparadize.lv.