Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātrī top kustību izrāde “Nodzītus zirgus nošauj”

Redakcija
Redakcija

26. maijā Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde kustību izrādei “Nodzītus zirgus nošauj”, kura stāsta par cīņu ar savām vājībām un nepārvaramiem apstākļiem. Pēc pirmizrādes Daugavpils teātrī izrādi varēs noskatīties arī Rīgā - 1. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Izrādē atspoguļots ilgstošs deju maratons, kura dalībnieki, izmisuma vadīti, ir gatavi uz visu, lai iegūtu apsolīto laimestu. Meli, bailes, nodevība un godkāre pamazām piesātina šī šova gaisu, kura katru mirkli kāri tver skatītāji. Konkurss kļūst par sīvu cīņu par vietu zem saules, un tiem, kas nespēj atteikties no sapņa par lielo laimestu, nākas ziedot daudz vairāk, nekā viņi bija sākotnēji domājuši.

Izrādes sižets ir balstīts uz amerikāņu rakstnieka Horasa Makoja romānu „Nodzītus zirgus arī nošauj, vai ne?” (They Shoot Horses, Don't They?), kura tapšanu iedvesmoja reāli notikumi Amerikā Lielās depresijas laikā, kad tika piedzīvots necilvēcīgu deju maratonu bums. Tolaik šādi maratoni varēja noritēt mēnešiem ilgi, liekot dalībniekiem būt nemitīgā kustībā, atļaujot vien neilgus pārtraukumus, taču gribētāju šādā veidā nopelnīt, izsisties šovbiznesā vai vienkārši būt paēdušiem un siltumā netrūka, tāpat kā skatītāju, kas uz dalībnieku mokām noraudzījās kā uz aizraujošu izrādi. Šāda maratona aizkulises un izaicinājumus Horass Makojs atspoguļojis romānā, un daudziem skatītājiem tā sižets varētu būt pazīstams, pateicoties 1969. gada ekranizācijai Sidnija Polaka režijā ar aktrisi Džeinu Fondu vienā no galvenajām lomām.
Izrādes horeogrāfe un libreta autore Irina Bogeruka stāsta: “Stāsts nebūs par deju kā tādu, tas būs stāsts par cilvēka iekšējo spēku un vājībām, kuras īpaši spilgti izpaužas sarežģītās situācijās. Par grēkiem. Un par liktenīgām izvēlēm.”

“Šosezon Daugavpils teātris licis īpašu uzsvaru uz sarunu par to, kas notiek ar cilvēka dvēseli un psihi, kad viņš nonāk ekstremālos apstākļos. Šajā izrādē atspoguļoti dažādi ceļi, kurus izvēlas iet izrādes varoņi, nonākot nepārvaramos apstākļos. Kāds izvēlēsies cīņu, lai nepārvērstos par dzīvnieku - nodzītu zirgu; kāds par nodzītu dzīvnieku tomēr pārtaps, nespēdams cīnīties par sevi; kāds, nevēloties vai nespējot tālāk cīnīties, pārtrauks savu pastāvēšanu, saskatot šādā izejā alternatīvu cilvēcības zaudējumam,” piebilst izrādes inscenētājs Oļegs Šapošņikovs.

Iestudējumā “Nodzītus zirgus nošauj” būs vērojama dejas, skatuves kustības, vokāla un aktierspēles sintēze, un tajā piedalīsies gandrīz visa teātra trupa. Titullomās - dejotāji Anna Blakunova (Glorija) un Jevgeņijs Mihailovs (Roberts). Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Inga Bermaka, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs. Izrādē būs izmantota vairāku komponistu mūzika, t.sk. daugavpilieša Alekseja Fedotova speciāli izrādei komponētas kompozīcijas. Izrāde paredzēta skatītājiem no 16 gadu vecuma. Ilgums: 1 stunda 30 minūtes.

Pirmizrāde Daugavpils teātra lielajā zālē – 26. maijā plkst.18.00. Nākamā izrāde – 27. maijā plkst.18.30. Izrādi varēs noskatīties arī Latvijas Nacionālajā teātrī 1. jūnijā plkst.19.00.

Biļetes - „Biļešu paradīze” kasēs un internetā bilesuparadize.lv.