Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvojusi šokējoša komēdija „Latgaliešu rulete”

Redakcija
Redakcija

Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvojusi šokējoša komēdija „Latgaliešu rulete”
Foto: Sandra Rogozina

2. oktobrī uz Daugavpils teātra skatuves savu pirmizrādi piedzīvojis jauniestudējums "Latgaliešu rulete" (rež. O. Šapošņikovs), kurš tapis pēc Vasīlija Sigareva lugas "Krievu loto". Tā ir šokējoša komēdija, ar kuru Daugavpils teātrī tiek turpināta jau labi iesakņojusies tradīcija - piedāvāt profesionāla teātra izrādes ne tikai latviešu un krievu valodā, bet arī latgaliski.

Lai arī izrāde "Latgaliešu rulete" ir komēdija, kurā netrūkst nedz asprātību, nedz īstena latgaliešu humora, tā nenoliedzami liek aizdomāties. Smejoties par kārtējo situāciju, skatītājs var pamanīt, ka lugas komiskās līnijas pamatā ir ņemta cilvēka dabas neparedzamība, un nomoka jautājums - vai tik šie varoņi neliekas pazīstami? Pārņem sajūta, ka veries greizajā spogulī, nāk smiekli, bet dziļi sirdī jūti, ka, iespējams, tas varētu būt stāsts arī par tevi...

"Latgaliešu rulete" piedāvā palūkoties uz situāciju, ar kuru ir saskāries gandrīz ikviens, par to, cik pēkšņi var izmainīties cilvēks, kad viņš nokļūst neparedzētos apstākļos. Par to, kas notiek, kad aci pret aci satiekas nauda un draudzība. Sarežģītais un patiesais - viegli un asprātīgi!

Kopā ar režisoru O. Šapošņikovu izrādei palīdzējusi tapt radošā komanda - kostīmu mākslinieks Egils Viļumovs un scenogrāfs Gints Sippo, kuram šī bija pirmā tikšanās ar Daugavpils teātri, savukārt jau otrā sadarbība ar izrādes režisoru O. Šapošņikovu. Jāatzīmē, ka lugu no krievu valodas tulkojusi Daugavpils teātra aktrise K. Veinšteina, kura turklāt izpilda galveno lomu šajā izrādē. Lomās iedzīvojušies arī vēl seši Daugavpils teātra aktieri: E. Viļumovs, M. Korkliša, R. Gailums, L. Ivanova, M. Korsiets un M. Abramovs.

Daugavpils teātra komanda uzskata, ka jebkurā likteņa piespēlētā situācijā svarīgākais ir mācēt priecāties par dzīvi, un izrāde "Latgaliešu rulete" spēj dāvāt ne mazums brīžu smiekliem un vienkāršam, nedaudz ironiskam smaidam pašiem par sevi.

Tuvākās izrādes – 30. oktobrī plkst. 18.30 un 27. novembrī plkst. 18.30.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv