Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātrī tapusi krimināla komēdija latgaliski „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku”

Redakcija
Redakcija

25. februārī uz Daugavpils teātra skatuves pirmizrādīta gandrīz krimināla komēdija latgaliski „Divas virtuvē, neskaitot līķi” jeb „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku”, kura tapusi Oļega Šapošņikova un Māra Korsieta režijas tandēmā.

Tas ir traģikomisks stāsts par divām dažādu paaudžu sievietēm, kuras nokļūst diez gan kutelīgā situācijā, no kuras abām jāizķepurojas saviem spēkiem. Kā reiz teicis kāds gudrais: „Ja problēmu var atrisināt ar naudu, tad tā nav problēma, bet gan izdevumi”. Bet ko darīt, ja cena izrādās pārlieku augsta?

Izrādes pamatā ir ukraiņu dramaturga Aleksandra Mardaņa luga „Mātes un meitas” (oriģ. - «Дочки-матери»), kuru latgaliski tulkojusi un Latgales reālijām lokalizējusi Kristīne Veinšteina. Viņa attēlo arī vienu no izrādes varonēm, kuru pati raksturo kā drosmīgu, aizrautīgu un godīgu sievieti. Kristīne Veinšteina stāsta: „Cilvēkiem liktenis iedala rokās dažādas kārtis: vieniem ar tām paveicas, citiem ne ļoti. Varonēm, par kurām būs šī izrāde, ir trāpījušās ne tās priecīgākās kārtis, un viņām ar tām būs kaut kā jātiek galā. Tas ir neparasts stāsts, kurš parāda, ka dzīve mēdz apmest tādus kūleņus, kādus mēs pat negaidām un kādiem nemaz nevaram sagatavoties.”

Mīloša māte un meita – lomas, kuras abām varonēm jānospēlē. Drīzumā atnāks arī gaidītais viesis – vienīgais šī vakara izrādes skatītājs –, kurš cer uz mājīgu atmosfēru un siltu uzņemšanu. Viņas ķeras pie vakariņu gatavošanas, taču abu attiecībās jūtams savāds saltums un neuzticība. Kad noskanēs durvju zvans, spēle varēs sākties, taču kāpēc ir tāda sajūta, ka neviens nevēlas tajā piedalīties?

Izrādē piedalās aktrises Kristīne Veinšteina un Agnese Laicāne. Izrādes režisori ir Oļegs Šapošņikovs un Māris Korsiets, scenogrāfijas un kostīmu autore ir Inga Bermaka, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Tuvākās izrādes: 26. martā plkst.15.00, 23. aprīlī plkst.15.00.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā Īsta biļešu paradīze - biļetes uz vairāk nekā...