Biedrība „Goda teātris” un Liepājas Speciālās internātpamatskolas bērni rādīs izrādi!
2013. gada septembrī biedrība „Goda teātris” uzsāka darbu pie projekta „Mazais cilvēks – lielā pasaule. Teātra māksla kā psihosociālās integrācijas iespēja” realizācijas. Realizēt šādu projektu bija iespējams pateicoties Sabiedrības Integrācijas fonda (SIF) rīkotajam NVO projektu konkursam, kam līdzekļi tiek piešķirti no Eiropas Ekonomikas Zonas finanšu instrumenta 2009 – 2014 un kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, kā arī Liepājas NVO projektu konkursam, kurā tika iegūts līdzfinansējums.
Projekta gaitā aktieris Kaspars Gods, mākslinieks Varis Siliņš, kā arī psihosociālā atbalsta speciāliste Evija Siliņa laikā no oktobra līdz maijam sadarbībā ar Liepājas Speciālo internātpamatskolu un tās bērniem radošajās nodarbībās veidoja iestudējumu, kuram pavisam drīz gaidāma pirmizrāde. Projekts tika uzsākts ar mērķi integrēt sabiedrībā bērnus ar īpašām vajadzībām, uzlabot viņu radošumu, saskarsmes prasmes un veicināt produktīvu brīvā laika pavadīšanu. Paralēli notika darbs arī ar bērnu atbalsta personālu – skolas pedagogiem, kur lekciju, prezentāciju un diskusiju veidā tika meklēti labākie veidi, kā strādāt ar bērniem, kā arī „neizdegt” pašiem.
Nu lielākais darbs jau ir izdarīts; bērni intensīvi strādājuši mēģinājumos, paši piedalījušies gan ludziņas veidošanā, radījuši gan izrādes afišas un scenogrāfijas skices, kā arī vizualizējuši, kādiem jāizskatās izrādes varoņiem, un ir gatavi pirmizrādei. Tā notiks 20. maijā Liepājas Speciālās internātpamatskolas telpās un, lai bērni pierastu pie skatītājiem, tiks rādīta viņu vecākiem, atbalsta personām un skolas pārstāvjiem, bet interesenti izrādi „Mazais cilvēks” (par to, kurš pasaulē ir visgudrākais) varēs noskatīties Jauniešu mājā (Kungu ielā 24) 30. maijā plkst. 10:20 (ieeja pasākumā, protams, bez maksas). Paredzētas arī vairākas citas izrādes, piemēram, 28. maijā izrāde tiks rādīta Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiālē „Liepāja".
Uz jautājumu, kā mainījušies bērni projekta gaitā, E. Siliņa atbild: „Ar prieku var vērot emocionālu atraisīšanos sākotnējās piesardzības (starp citu piesardzīgas bija abas mērķa grupas) vietā. Patiesu gandarījumu sniedz pats darbošanās un sarunu process. Neatkarīgi no gaidāmā galaprodukta, ko vērtēs stingrais skatītājs, mēs visi noteikti esam ieguvuši daudz jaunu prasmju un apzinājuši savus slēptos personības resursus, kas arī ir un paliek galvenais projekta mērķis”.
Par to, kā veicies visa projekta lapā joprojām var uzzināt Goda teātra mājas lapā Goda Teātris, kur ievietota informācija un fotogrāfijas, kas attēlo katrā mēnesī notiekošo. Par projekta aktivitātēm iespējams lasīt arī Tviterkontā MazaisCilveeks.