Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 3


Ar atjaunotu aktieru sastāvu traģikomiskā dziesmuspēle «Tobāgo!» dodas pie skatītājiem

Redakcija
Redakcija

Atzīmējot vairāk nekā divdesmit gadus kopš Ulda Marhileviča un Māras Zālītes skatītāju mīlestību iemantojušās dziesmuspēles «Tobāgo!» pirmizrādes Dailes teātrī un septiņus gadus, kopš atjaunotā izrāde apceļoja Latviju, šovasar izrāde atkal dodas pie skatītājiem, turklāt – ar atjaunotu aktieru sastāvu. Atjaunojuma pirmizrāde notika pagājušās nedēļas nogalē Salaspilī, izpelnoties skatītāju stāvovācijas.

Lomās: Andrejs Vītols, kuģu būvētājs no Ventspils – Mārcis Maņjakovs; Ieva Pakalniņa, Andreja Līgava – Aija Dzērve; Sīmanis Zaķītis, buru audējs no Piltenes – Varis Vētra; Līna Zaķītis, viņa sieva – Katrīne Pasternaka vai Daiga Gaismiņa; Lulla Zaķītis, viņu meita – Dita Lūriņa; Ģierts Kore, zvanu kalējs no Puzes – Artis Robežnieks; Amālija Kore, viņa sieva – Indra Briķe vai Akvelīna Līvmane; Vilis Olektiņš, zemnieks no Popes – Juris Kalniņš; Grieta Olektiņa, viņa sieva – Olga Dreģe; Kornēlijs Hansens, holandiešu jūrnieks – Edgars Pujāts; Lilija, krogusmeita, Hansena mīļotā – Madara Botmane; Akeravana, avaraki indiāņu karalis un Piektdienis – Rūdolfs Cīrulis; Robinsons Krūzo – Juris Strenga. Atjaunojuma režisors – Juris Kalniņš.

… Kurzemes un Zemgales hercogiste ir sasniegusi augstu ekonomisko un kultūras līmeni un nosaka gaisotni visā Eiropā. Lielākā daļa Eiropas valstu ir parādā mazajai Kurzemei. Hercoga Jēkaba sapņi sniedzas daudz tālāk par Eiropu. «Man jāiegūst pasaule!», un 80 ģimenes tiek nosūtītas pāri Atlantijas okeānam uz Tobāgo! Tas ir stāsts par lieliem, skaistiem sapņiem, kuri diemžēl mēdz arī nepiepildīties, bet bez kuriem nevar dzīvot. Par cerībām un vilšanos, par mīlestību un nāvi, visbeidzot par kādu ārkārtīgi nozīmīgu lappusi Latvijas vēsturē.

Nākamās «Tobāgo!» izrādes notiks:

21.jūlijā plkst.20 Liepājas koncertdārzā «Pūt, vējiņi!»
16.augustā plkst.19 Saulkrastu brīvdabas estrādē
17.augustā plkst.18 Gulbenes novada Litenes estrādē
18.augustā plkst.16 Siguldas pilsdrupu estrādē
24.augustā plkst.18 Skrundas pilskalna estrādē
16.oktobrī plkst.19 VEF Kultūras pilī

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā.