Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 3


Rīgā ar tiešsaistes aktivitātēm atzīmēs Mātes dienu un Starptautisko ģimenes dienu

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 9. maijā, kad šogad tiks atzīmēta Mātes diena, Rīgas kultūras centri sarūpējuši sirsnīgus svētku koncertus, kas veltīti māmiņām un vecmāmiņām. Tiešsaistes koncerti skanēs arī 15. maijā, kad atzīmēsim Starptautisko ģimenes dienu. Līdztekus tiem, ģimenēm ir iespēja iesaistīties Rīgas pašvaldības nodrošinātajās aktivitāšu nodarbībās.

Šogad, kad klātienē nav iespēja tikties amatiermākslas kolektīviem, interešu pulciņu un mūzikas skolu audzēkņiem, svētku programmu ir sagatavojušas dziedošas un muzicējošās ģimenes. Koncerti tapuši ne tik vieglā laikā, kad bērniem nācās mācīties, bet vecākiem strādāt attālināti, kopīgi ir radīti jauki un sirsnīgi priekšnesumi, kas svētku dienās būs skatāmi kultūras centru tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu kontos.

Mātes dienai veltītu tautas mūzikas koncertu “Pasavēros saulītē” ar Aīdas Rancānes, Asnates Rancānes, Aurēlijas Rancānes un Edgara Zilberta piedalīšanos piedāvā kultūras centrs “Ritums”. Svētku pasākumu, kas uzrunās kā lielus, tā mazus, sagatavojis grupas “Dzelzs vilks” mūziķis Juris Kaukulis, kurš kopā ar saviem bērniem uzstāsies koncertā “Šūpuļdziesmas vilku mammai”, kas pieejams VEF Kultūras pils sociālo tīklu kontos. Savukārt kultūras centrs “Imanta” māmiņas un vecmāmiņas iepriecinās ar solistes Ievas Sutugovas, mūziķu Jāņa Miltiņa, Reiņa Melbārža un Ineses Žugas koncertu “Tavi vārdi”. Svētku noskaņu raisīs arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” tiešsaistes koncertuzvedums “Mamma. Māmiņa. Māte”, kurā klausītājus priecēs Zane Jančevska, Lauma Bērza, Jēkabs
Jančevskis un Ansis Jansons.

Kultūras centrs “Imanta” aicina noskatīties ģimenes dienai veltītu pasākumu “Lai mums labi iet”, kurā muzicēs Arņa Miltiņa ģimene kopā ar Dmitriju Tarasovu un Viesturu Samtu. Savukārt brāļi Grīnbergi, jaunie mūziķi no Zālīšu un Križevicu ģimenes klausītājus priecēs no Augusta Dombrovska mūzikas skolas Burtnieku nama koncertā “Ceļojums”. Muzicējošā Tihovsku ģimene ielūdz uz tiešsaistes koncertu kultūras centrā “Iļģuciems”, bet ģimenes grupa “ZeBand” uzstāsies kultūras centra “Mazā ģilde” tiešsaistes koncertuzvedumā “Esi man blakus”. Grupā muzicē populārais ģitārists Kaspars Zemītis kopā ar savu sievu un trīs dēliem.

Atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, būs iespēja baudīt gan svētku koncertus, gan iesaistīties tiešsaistes nodarbībās, ko sarūpējis Rīgas domes Labklājības departaments.

Gādājot par veselīgām un stiprām ģimenēm, daudzveidīgas veselīga dzīvesveida aktivitātes nodrošina Rīgas domes Labklājības departaments, kas aicina iepazīties ar “Jauno un topošo vecāku skolas” programmu. Tajā pieejamas tiešsaistes nodarbības vingrošanā grūtniecēm un vecākiem ar mazuļiem, nodarbības par psihoemocionālo veselību un vairākas citas aktivitātes. Plašāka informācija par piedāvājumu ģimenēm pieejama mājas lapā veseligsridzinieks.lv.

Mātes dienai un Starptautiskajai ģimenes dienai veltīto svētku programmu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Svētku programma ar koncertu norises laikiem un straumēšanas vietnēm pieejama tīmekļa vietnē Kultūra