Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:243, Did:0, useCase: 3


Ko nozīmē simboli uz kosmētikas iepakojuma?

Redakcija
Redakcija

Veikalā, pērkot pārtikas produktus, mēs vienmēr rūpīgi izpētām to iepakojumu. Ražošanas datumu, derīguma termiņu, ražotājvalsti, kaloriju daudzumu – mūs interesē jebkura informācija par jebkuru preci. Tomēr, ja runa ir par konkrētu produktu, piemēram, par kosmētikas līdzekļiem, tad uzmanību pievēršam vienībām. Nav nekāds brīnums, jo aiz krāsainajām reklāmas etiķetēm pircējam ir grūti pamanīt ražotāja atstāto vēstījumu.Tātad, ja vēlaties iegādāties patiešām kvalitatīvu produktu, jāatpazīst „simbolu noslēpums”.

Spogulis

Šāds simbols norāda uz parfimērijas – kosmētikas kategorijas produktu piederību. Pēdējā laikā uz etiķetēm nav norādīts.
Zaļais punkts

Ieraudzīt šādu grafisko simbolu – nav retums. Tas attēlots divu bultiņu veidā, kas veido apli un liecina par to, ka ražotājs atbalsta finanšu programmu „Eco Emballage”, kura nodarbojas ar atkritumu pārstrādi. Tādus iepakojumus izgatavo no drošiem un pārstrādājamiem materiāliem.
Atvērta bundžiņa

Grafisks simbols, kas norāda uz preces derīguma termiņu pēc iepakojuma atvēršanas. Cipars norāda konkrētu mēnešu skaitu. Burts „M” ir universāls. Piemērā attēlots kosmētikas līdzeklis, kura derīguma termiņš ir 12 mēneši. Ja uz iepakojuma trūkst informācijas par konkrēto datumu, tātad, kosmētika ir derīga vairāk nekā 30 mēnešus, un saskaņā ar Eiropas Savienības likumiem, to var nenorādīt.
Fluid Ounce

Visbiežāk šāds simbols satopams uz parfīma iepakojuma. Tas apzīmē, ka konkrētā līdzekļa apjoms norādīts šķidruma uncēs. Lai tās pārvērstu mililitros, ciparu priekšā simbolam, jāpareizina ar 30 (1 unce = 28.3495231 grami).
Trusītis

Simbols liecina par to, ka minētais produkts ir testēts uz mākslīgi izaudzētas cilvēka ādas, nevis uz dzīvniekiem. Eksistē daudzas šī simbola variācijas, to var papildināt uzrakstiem „Not tested on animals” un „Animal friendly”.
Mēbiusa cilpa

Starptautiskais simbols apzīmē, ka šīs preces iepakojums daļēji vai pilnībā ir izgatavots no pārstrādātām izejvielām.
Pārstrādājamā plastmasa

Ja Mēbiusa cilpa norādīta uz plastmasas iepakojuma, tas nozīmē, ka to var pārstrādāt atkārtoti. Šķirošanas atvieglošanai un pārstrādei, simbola vidū norādīts cipars vai burti, kas nozīmē izmantotās plastmasas tipu.
1 — PET (E) — polietilēnterftalāts;
2 — HDPE (PEHD) — augstas izturības polietilēns;
3 — PVC (V) — polivinilhlorīds;
4 — LDPE (PELD) — zema blīvuma polietilēns;
5 — PP — polipropilēns;
6 — PS — polistirols;
7 — O (other) — pārējie plastmasas veidi.
Neto svars/ tilpums

Preces svars bez iepakojuma. Ja blakus redzams cipars taisnstūra rāmītī, tad tas ir bruto – svars kopā ar iepakojumu.
Atvērta grāmatiņa ar roku

Simbols, kas nozīmē, ka pirms lietošanas nepieciešams iepazīties ar lietošanas instrukciju – iepakojuma iekšpusē obligāti jābūt ieliktnim, kurā izklāstīta detalizēta informācija par līdzekli – apraksts, lietošana, piesardzības pasākumi. To pieņemts izvietot uz līdzekļiem, kuru izmantošana ir bīstama: matu krāsa, sadzīves ķīmija. Tādēļ simbols traktējams kā norāde uz to, ka produkcija satur papildus informāciju (parasti birkas veidā).
European Asian Community

Vienotais simbols produkcijas apgrozījumam valstu – Muitas savienības locekļu tirgū, apstiprināts 2011. gadā. Tas apzīmē, ka produkcija ir izgājusi visas Muitas savienības noteiktos un atbilstošos tehniskos reglamentus, atbilstības sertifikācijas procedūru jebkurā valstī.

Iegādājoties jebkādus kosmētikas līdzekļus, īpašu uzmanību pievērsiet simboliem un marķējuma zīmēm, kas atrodas uz iepakojuma. Diemžēl veikalos dažreiz sastopama produkcija ar derīguma termiņa iztecējumu, vai produkcija, kuras derīguma termiņš iztecēs pēc pāris dienām. Šādas kosmētikas lietošana var novest pie nelabvēlīgām sekām.

Materiāls ievietots sadarbībā ar skaistumkopšanas industrijas portālu Intensa.Pro