Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:8, Did:0, useCase: 3


Dāvana pašu rokām: dekoratīva lina spilvendrāna ar adījumu

Dāvana pašu rokām: dekoratīva lina spilvendrāna ar adījumu
Foto: Ivars Puķe

Balts sniegs un pelēks laukakmens. Klāt īstais laiks, lai darinātu linu spilvendrānas ar adījumu, kas kā dāvanas lieti noderēs ne tikai ziemas Saulgriežos, bet iepriecinās arī visus ziemas mēnešu jubilārus.

Spilvendrānai ir nepieciešams blīvs un stingrs lins. To var pašūt mājās, kā arī ar rāvējslēdzēja vai pārlokamo aizdari jau gatavu nopirkt veikalā, kur ir pieejami dažādi izmēri.

Adījumam (50*50cm) nepieciešami 150g (pusotra fice) alpaka dzijas, var izmantot arī lauku dziju. Adīšanai izmanto 4–5 numura adāmadatas. Uzņem 70 valdziņus, tad turpina adīt pīņu rakstā.

Sešus valdziņus krusto pa kreisi ( pa mugurpusi labiski izadot ceturto, piekto un sesto valdziņu, pēc tam pa priekšpusi adot pirmo, otro un trešo valdziņu). Pīnēm pa vidu divus valdziņus ada kreiliski. Kad adījums pabeigts, to piešuj spilvendrānai.

Dekoratīvā spilvendrāna labi izskatās gan baltā, gan pelēkā krāsā. Dāvanu stilistiski papildinās Piebalgas porcelāna fabrikā ražotās adītās un burzītās krūzes. Priecīgus svētkus un gaišu ziemu!