Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:8, Did:0, useCase: 3


Kā pagatavot sniegpārsliņas? Soli pa solim

No papīra veidotas sniegpārsliņas ir jauka gadu mijas dekorācija, kas izmantojama gan logu rūtīm, gan telpu rotāšanai. Tāpat varat pielīmēt sniegpārsliņas pie pašu rokām gatavotiem dāvanu iesaiņojumiem vai apsveikuma kartītēm.

Izgatavot tādas sniegpārsliņas ir pavisam vienkārši – nepieciešams tikai balts vai krāsains papīrs, šķēres un nedaudz pacietības.

Darba gaita:

1. A 4 formāta papīra lapu (es izmantoju parasto ofisa papīru) saloka četrās daļās.

2. Tad lapu saloka tā, lai veidotos trīsstūris un lieko malu nogriež. Jūs esat sagatavojuši papīru četrsstaru zvaigznes izgatavošanai.

3. Jums izveidojas trīsstūris:

4. Ja gribat astoņstaru sniegpārsliņu (tā izskatīsies greznāka), lapa vēlreiz jāpārloka, tā, lai veidotos trīsstūris un atkal jānogriež apakšā izveidojusies liekā mala.

5. Tagad no salocītā trīsstūra jāsāk veidot sniegpārsliņa. To dara tā:

6. Atlokat vaļā izgriezto formiņu un sniegpārsliņa gatava:

Šī nav vienīgā shēma, pēc kuras veidot sniegpārsliņas. Te būs vēl dažas piemēram, taču jūs paši varat izdomāt savus variantus un izgriezt daudz skaistu, oriģinālu sniegpārsliņu, kas rotās jūsu māju vai dāvanas.

Dotajās shēmās sarkanā līnija nozīmē locījuma vietas, kas nav jāgriež, savukārt melnā biezākā līnija norāda formu, kas jāizgriež.

Shēma un foto: Iveta Apškrūma

Savukārt, tamborētas sniegpārsliņas atradīsiet Apgāda Zvaigzne ABC grāmatā "100 tamborētas sniegpārsliņas".

Grāmatā sniegtas skaidras instrukcijas un tehniskie zīmējumi plašai rakstu kolekcijai gan pavisam vienkāršām sniegpārsliņām, kuru tamborēšanā jāizmanto tikai nedaudzi stabiņi un gaisa cilpiņas, gan lielākām un sarežģītākām pārsliņām. Raksti sakārtoti pēc grūtības pakāpes. Nodaļā par tamborēšanas pamatprasmēm izskaidroti un parādīti tamborēšanas pamatpaņēmieni.

Grāmatā piedāvātas vairākas idejas sniegpārsliņu izmantošanai, ieteikumi dzijas izvēlei, sniegti arī padomi, kā pašiem veidot jaunus sniegpārsliņu rakstus.