Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:18, Did:0, useCase: 3


Visbiežāk pieļautās kļūdas, remontējot mājokli

Redakcija
Redakcija

Neatkarīgi no tā, vai remontējat mājokli pats vai to dara profesionālis, Jūs noteikti vēlaties būt drošs, ka viss tiek darīts pareizi un gala rezultāts būs tāds kā plānots. Ja remonta procesā tiek pieļautas rupjas kļūdas, mājokļa remonts var prasīt pamatīgu papildu finansiālo ieguldījumu. Lai Jūs spētu izvairīties no liekiem tēriņiem, esam apkopojuši kļūdas, no kurām vajadzētu izvairīties, remontējot mājokli.

Neprecīzs budžets

Jārēķinās, ka remonta izmaksas vienmēr ir lielāks, nekā plānots sākotnēji. Lai Jūs būtu gatavs ikvienam nepatīkamam pārsteigumam, pievienojiet sākotnēji plānotajai summai vēl vismaz 20%.

Izskats pirms funkcionalitātes

Kad remontējat savu mājokli, domājiet par to, cik ērti Jums tajā būs dzīvot. Kā Jūsu dzīvi ietekmēs tādu detaļu izvietojums kā radiatori (iegādāties var https://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure/apkures-radiatori), durvis, logi, kontaktrozetes, utt. Šīs detaļas nosaka to, kā tiks novietotas mēbeles un aksesuāri, kā Jūs pārvietosieties pa mājokli.

Pārāk daudz trendu

Ikviens vēlas, lai viņa mājoklis ir pats jaunākais un modernākais, tomēr, remontējot mājokli, jāapdomā arī, kā mainās tā vispārējā vērtība. Mājokļa tendences ir īslaicīgas, bet labs dizains ilgst mūžīgi. Ja remonta procesā rodas kādi jautājumi, nedodiet priekšroku tendencēm, bet gan vērsieties pie profesionāļa, kurš spēs ieteikt Jums labāko.

Ierīces pēdējā vietā

Lai gala rezultātā mājokļa dizains atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām, pirmais, kas būtu jāizvēlas, ir ierīces. Diemžēl daudzi, beidzoties remontam, piedzīvo rūgtu vilšanos, jo nav apdomājuši, kā ierīces iederas mājokļa estētikā un kā tās iederas tehniskā ziņā.
Sākumā iegādājieties vēlamās ierīces, tad apdomājiet, kur un kā tās novietosiet, kā tās darbosies un kā tām pieskaņot apkārtējo dizainu.

Nav ‘’darba trijstūra’’

Īpaši svarīgi izveidot ‘’darba trijstūri’’ ir virtuvē. Ledusskapim, izlietnei un plītij būtu jāatrodas trijstūra formā, lai jaunā telpa tiktu izmantota efektīvi un funkcionāli.

Lēti, nekvalitatīvi materiāli

Lai jau pēc dažiem gadiem nenāktos mājokli remontēt atkārtoti, priekšroku vajadzētu dot izturīgiem, augstas kvalitātes materiāliem. Būvmateriāli noteikti nav tas, kur remonta laikā vajadzētu ekonomēt!

Nepareizu lietu remontēšana

Koncentrējieties uz elementiem, kas savai mājai piešķir ilgtermiņa vērtību, nevis ir kosmētiski. Remontējiet telpas, piemēram, lai izveidotu vairāk vietas uzglabāšanai. Daudzi vēlas veikt dārgu sienu apstrādi, taču vienmēr vajadzētu atcerēties, ka primārais ikvienas telpas remontēšanā ir grīdas segums.

Neprecīzi mērījumi

Precīzi mērījumi var ietaupīt pamatīgas galvassāpes un arī finanses. Īpaši tad, ja remontu veicat pats, nomēriet septiņreiz un nogrieziet vienreiz. Pat daži milimetri pēc tam var radīt lielas problēmas, kā rezultātā pēc laika vajadzēs veikt atkārtotu mājokļa atjaunošanu.

Nav profesionālas konsultācijas

Konsultēšanās ar arhitektiem vai dizaineriem ir neatņemama remonta sastāvdaļa. Ir lietas, kuras var ievērot un novērtēt tikai un vienīgi profesionāļa acs. Profesionāla konsultācija var palīdzēt Jūsu mājokli padarīt funkcionālāku un efektīvāku, gala rezultātā pat samazinot izmaksas, kuras rodas, ja visu darāt pats.

Impulsīva pirkšana

Aplūkojiet ikvienu detaļu – grīdas segumu, mēbeles, apgaismes ierīces, dekorus, krāsas un to, kā šīs detaļas savstarpēji piestāv viena otrai. Apdomājiet arī to, cik funkcionālas ir izvēlētās detaļas un to, vai tās Jums patiesi nepieciešamas. Impulsīva pirkšana ietekmē remonta procesu tikai un vienīgi negatīvi, tādēļ esiet uzmanīgs, ja vēlaties, lai gala rezultāts patiesi ir tāds, kā plānojat.

Nenotiek sagatavošanās

Lai īstenotu mājokļa remontu pēc iespējas veiksmīgāk, ir tam rūpīgi jāgatavojas. Neatkarīgi no tā, vai plānojat pārkrāsot sienas vai mainīt grīdas segumu, jāapdomā ikviens šķietami nenozīmīgs sīkums, kā citu detaļu aizsegšana vai pārklāšana, krāsojamo otu lielumi, utt. Veicot sagatavošanos, Jūs ietaupāt laiku un naudu, ko nāktos tērēt vēlāk.