Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:18, Did:0, useCase: 3


Durvis privātmājai - Ko ņemt vērā, izvēloties?

Redakcija
Redakcija

Satiekot un iepazīstot otru cilvēku mēs pievēršam uzmanību izskatam, uzvedībai, runas veidam, manierēm, taču ejot pie kāda ciemos, mēs pievēršam uzmanību mājokļa koptēlam, dizainam un omulības sajūtai. Viena no galvenajām privātmājas vizītkartēm ir ārdurvis un ne mazāk svarīgs interjera elements ir arī iekšdurvis, jo tās rada ne tikai omulības, bet arī drošības un privātuma sajūtu.

Būvējot vai remontējot savu privātmāju, var šķist, ka ārdurvju izvēlei nevajadzētu radīt grūtības, taču jāņem vērā, ka ārdurvis būs Jūsu sargpostenis, siltuma uzturētājs un mājas vizuālā tēla daļa. Mājas ārdurvis nepārtraukti ietekmē laika apstākļi – saule, vējš, lietus, sals, sniegs. Visu gadu tās ir spiestas pielāgoties mātes dabas kaprīzēm.

Materiāls, no kā izgatavotas durvis

Sākotnēji ir jāizvēlas ārdurvju materiāls. Par populārākajām var uzskatīt koka, PVC jeb plastikāta un dzelzs jeb metāla ārdurvis. Virs privātmājas durvīm būtu ieteicams izveidot tautā saukto “jumtiņu”, kas pasargās durvis no tiešiem saules stariem, mitruma un sala.

Kokmateriāls ārējo laika apstākļu ietekmē mēdz deformēties, tādēļ, izvēloties koka durvis, ir jāņem vērā no kāda koka tās ir izgatavotas un ar kādu pārklājumu apstrādātas. Kokmateriālu īpašības ir dažādas. Deformējoties, koka durvīm var rasties šķirbas, pa kurām pazudīs siltums no mājokļa. Tomēr, ņemot vērā mūsdienu tehnoloģijas, īstam mājas saimniekam ir iespējams rast alternatīvu, ieliekot ārdurvīm 3D eņģes, ar kuru palīdzību durvis būs regulējamas un tās “nestaigās”.

Masīvkoka durvis noteikti izskatīsies pievilcīgākas, taču metāla durvis ne tikai radīs drošības sajūtu, bet arī nodrošinās to. Nedrīkst taupīt arī uz slēdzenēm, tās labāk izvēlēties dārgākas, taču drošākas.

Stils un dizains

Izvēloties ārdurvis privātmājai, ir svarīgi saskaņot to dizainu ar mājas fasādi. Privātmājām piemērotas ir arī ārdurvis ar stiklu, kas gan iekļaujas kopējā dizainā, gan darbojas kā skaņas izolētājas un siltuma saglabātājas.
Atcerieties, ka ārdurvju izvēli noteicošie faktori ir to izturība, skaņas un siltuma izolācija un drošība!

Iekšdurvis

Iekšdurvju izvēle atkarīga no dažādiem faktoriem. Jāņem vērā gan durvju materiāls, gan atvēršanas veids un citas nianses.

Konstrukcija un materiāls

Masīvas iekšdurvis var uzskatīt par ilgtermiņa ieguldījumu, jo tās kalpos ilgi un vienlaikus veidos mājokļa kopējo dizainu. Vieglas konstrukcijas durvis būs ātrāks un lētāks risinājums, tomēr neizcelsies ar unikalitāti. Stikla durvis piemērotas kopējām telpām, jo nespēj nodrošināt intimitāti.

Durvīm uz mājas kinozāli un saimniecības palīgtelpām vajadzētu būt ne tikai skaņu izolējošām, bet arī ugunsizturīgām. Ražotāji piedāvā iekšdurvis, kas izgatavotas no dažādiem materiāliem. Tas var būt koks, MDF plāksne, PVC vai HDF plāksne, tādēļ materiāla izvēle atkarīga no finansiālajām iespējām un telpas funkcijām.

Durvju atvēršanas veidi

Veramās durvis ir klasiskais variants un ir vienkārši un viegli lietojamas, taču jāraugās, lai durvju atvēršanu netraucētu mājoklī izvietotās mēbeles.

Bīdāmās durvis sadalīs lielu telpu vairākās zonās. Kā mūsdienīgs variants tiek piedāvāts salokāmas iekšējās durvis, ko veido salokāmi paneļi. Šis durvju veids visbiežāk tiek izmantots nelielās telpās, kur nav iespējams ielikt veramās durvis. Kā mīnusu var minēt to, ka tās var ātri salūzt. Izvēloties bīdāmās vai salokāmās durvis, ir jāpievērš uzmanība vadotnēm, jo durvis atveras pārvietojoties pa vadotnēm, kas tiek uzstādītas pie sienas.

Interneta veikals 220.lv piedāvā plašu durvju izvēli. Tur Jūs atradīsiet gan ārdurvis, gan iekšdurvis, kas atbilst Jūsu vēlmēm un iekļausies kopējā mājokļa interjerā. Veiksmīgus pirkumus!