Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:246, Did:0, useCase: 3


Nenokavē palīgēku bezmaksas dzēšanu un datu aktualizāciju Kadastrā

Valsts zemes dienests aicina ikvienu nekustamā īpašuma īpašnieku aktualizēt datus Kadastra reģistrā, jo no to apjoma un precizitātes ir atkarīga īpašuma kadastrālā vērtība.
Nākamā gada 1. janvārī jāstājas spēkā grozījumiem likumā Par nekustamā īpašuma nodokli, kuri atļaus pašvaldībām par jebkuru īpašumu noteikt 3% likmi ar dažiem izņēmumiem – tajos drīkstēs noteikt arī 4,5% likmi.

Lai izvairītos no nodokļu pārmaksas, datus par būvēm iespējams aktualizēt, veicot attiecīgu pasūtījumu Valsts zemes dienestā, dabā neesošas palīgbūves līdz 30.novembrim iespējams dzēst bez maksas, iesniedzot Valsts zemes dienestā pašvaldības būvvaldes izsniegtu izziņu, savukārt, lai aktualizētu datus par zemes īpašumu, ir jāvēršas pie kadastrālajā uzmērīšanā sertificētas personas.
Papildus informāciju iespējams iegūt, zvanot uz Valsts zemes dienesta zvanu centru pa tālruni 67 03 88 00 vai sazinoties ar Valsts zemes dienestu elektroniski.

Kā uzzināt, kādas ēkas ir reģistrētas īpašumā?

Jebkura īpašuma sastāvu iespējams noskaidrot portālā VZD datu publicēšanas portāls, meklējot vai nu pēc īpašuma kadastra numura, vai arī adreses, turpat var uzzināt arī īpašuma kadastrālo vērtību. Savukārt sava īpašuma sastāvu iespējams uzzināt bez maksas portālos Latvija.lv - Ceļvedis e-Latvijā! un E-pakalpojumi , izmantojot pakalpojumu „Mani dati kadastrā”, kā arī klātienē - Valsts zemes dienesta Klientu apkalpošanas centros vai pašvaldībās.

Kā aktualizēt datus Kadastrā reģistrā?

Dabā neesošas ēkas: ēkas no kadastra reģistra dzēš, pamatojoties uz pašvaldības būvvaldes izdotu izziņu. Ja Kadastra reģistrā ir reģistrēta palīgēkas, kas dažādu iemeslu dēļ dabā vairs nepastāv, līdz 30.novembrim tās no reģistra ir iespējams dzēst bez maksas, iesniedzot Valsts zemes dienestā pašvaldības būvvaldes izsniegtu izziņu.
Būves: ja ir uzbūvēta vai rekonstruēta būve vai laika gaitā mainījies tās tehniskais stāvoklis un labiekārtojums, ir jādodas uz Valsts zemes dienestu, kura darbinieki veiks ēkas, inženierbūves un telpu grupas kadastrālo uzmērīšanu un fiksēs būvi raksturojošos lielumus - apjomu, stāvokli, būves galveno lietošanas veidu un būvē esošo telpu grupu, lietošanas veidu, būvniecībā izmantotos materiālus, labiekārtojumu, un sagatavos uzmērīšanas lietu. Pēc šīs lietas tiks aktualizēti dati Kadastra reģistrā.
Zeme: ja situācija apvidū mainījusies (piemēram, pļava aizaugusi ar krūmiem) un vairs neatbilst plānā norādītajam, ja vēlaties precizēt zemes vienības platību vai zemes lietošanas veidu robežas, ja mainījušies zemes lietošanas apgrūtinājumus izraisošie objekti (piemēram, pašvaldība izbūvējusi ūdensvadu vai izbūvēta elektrolīnija), tad jādodas pie sertificētas zemes kadastrālā uzmērīšanā personas – mērnieka un jāveic zemes kadastrālā uzmērīšana. Mērnieks veiks uzmērījumus, sagatavos mērniecības lietu un plānus, kurus iesniegs Valsts zemes dienestam, un pēc viņa iesniegtajiem datiem tiks aktualizēti dati Kadastra reģistrā