Sakopsim virtuvi!
Lai būtu prieks gatavot pusdienas savai ģimenei, virtuvei jābūt tīrai un sakoptai.
Ikdienas telpu uzkopšanai lieto maigākus līdzekļus ar zemāku pH līmeni, taču, lai veiktu ģenerāltīrīšanu, jāizvēlas spēcīgāki līdzekļi, kas attīrīs uzkrājušos netīrumus.
Flīzes.
Flīžu tīrīšanai var izmantot birstīti, kas palīdzēs atbrīvoties no netīrumiem, kas dziļi ieķērušies, un speciālu tīrīšanas līdzekli. Šim nolūkam noderēs arī logu tīrāmais līdzeklis vai sadzīves tīrīšanas līdzeklis ar zemu sārmu saturu, kas atšķaidīts ar ūdeni. Keramikas flīzes nevajadzētu tīrīt ar ziepēm, kuru sastāvā ir organiskās skābes vai tauki, kas flīzes glazūru var veidot blāvāku. Ja flīzēm virsmas apdare ir ar metāla sastāvu, tās jāmazgā ar speciālu pH neitrālu mazgāšanas līdzekli, kas novērsīs izstaigāto vietu spīdumu un virsmu saglabās viendabīgu. Nedrīkst izmantot uz skābju bāzes veidotus spēcīgus tīrīšanas līdzekļus, kas šuvēs var veidot plaisas vai sabojāt virsmu.
Logi.
Logus labāk mazgāt vakarā, lai dienas garumā saules stari, krītot uz slapjā stikla, nepadarītu to dūmakainu. No rīta logus vēlreiz var noslaucīt. Pirms mazgāt logu stiklus, ar speciālu līdzekli jānotīra logu rāmji un palodzes.
Uzpūšot loga stiklam tīrīšanas līdzekli, tam kādu laiku jāļauj iedarboties. Pēc tam var uzsākt logu tīrīšanu. Jāizvēlas līdzeklis, ar kuru būs iespējams notīrīt tauku paliekas, sodrējus un citus atstātos netīrumus.
Cepeškrāsns un tvaika nosūcējs.
Šīs ir vietas, kur savācas lielākie netīrumi, jo tās nepārtraukti ir saskarē ar taukiem. Cepeškrāsns pirms tīrīšanas nedaudz jāuzkarsē. Pēc tam vienmērīgi uzklājot piemērotu tīrīšanas līdzekli, ļauj tam kādu laiku iedarboties. Tad atbrīvojas no visiem netīrumiem, rūpīgi izmazgājot cepeškrāsns iekšpusi.
Tvaika nosūcēju vispirms jāattauko, šim nolūkam izmantojot piemērotu līdzekli, bet pēc tam jāapstrādā ar nerūsējoša tērauda eļļiņu vai pieniņu, lai panāktu tvaika nosūcēja virsmas sākotnējo spīdumu.
Mikroviļņu krāsns.
Tīrīšanai nepieciešama bļoda, kuru drīkst izmantot mikroviļņu krāsnīm. Bļodā ielej ūdeni, kurā iemet saspaidītu un šķēlītēs sagrieztu citronu, kas novērsīs nepatīkamo aromātu. Lai ūdens sāktu iztvaikot un atmiekšķētu netīrumus, citronūdeni kādu laiku karsē mikroviļņu krāsnī. Apmēram pēc trīs minūtēm bļodu izņem un ar lupatiņu vai švammi mikroviļņu krāsni jāiztīra. Ja netīrumi ir ļoti piekaltuši, tad, iespējams, ka tvaicēšana būs jāveic nedaudz ilgāk.
Caurules.
Cauruļu tīrīšanai, kā arī sudraba priekšmetu spodrināšanai lieti noder kristāliskā soda. Nepatīkamo smaku likvidēšanai var izmantot rupjo vārāmo sāli - ēdamkaroti sāls ieber 600 ml ūdens un ielej kanalizācijā.
Svaigs gaiss.
Lai virtuvē būtu omulīgi, svarīgi to reizēm izvēdināt. Gaisa atsvaidzināšanai noderēs slapjš rozmarīna zariņš, citrona vai apelsīna miziņa, kas uzlikta uz sakarsētas degļa virmas.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]