Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:246, Did:0, useCase: 3


Padomi mēbeļu kopšanai

Lai mājoklis izskatītos labi un skaisti iekārtots, svarīgi, lai mēbeles tajā saglabātos gandrīz kā jaunas.
Ja uz mēbelēm laika gaitā radušies traipi, var palīdzēt padomi, kas noderēs traipu likvidēšanā.
Apkopoti padomi koka, lamināta, lakotu, stikla, metāla un mīksto mēbeļu kopšanai.

Mīksto mēbeļu kopšana.

Ir dažādi veidi, kā tīrīt šādas mēbeles un to būtu ieteicams darīt vismaz reizi nedēļā, arī tad, ja uz tām uzklāts kāds pārklājs. Lai tās atbrīvotu no putekļiem, var izmantot putekļu sūcēju. Ja šādu tīrīšanu neveicat regulāri, būtu ieteicams mēbeli tīrīt ar mīkstajām mēbelēm paredzētu speciālu tīrīšanas līdzekli. Jo izturīgāks mēbeles audums, jo vieglāk tas būs tīrāms.

Neapstrādātu koka virsmu kopšana.

Koka virsmas, kas nav apstrādātas, kopt ir visgrūtāk, tāpēc būs labāk, ja koka mēbeles būs nolakotas vai beicētas. Ieteicams tās bieži noslaucīt ar mīkstu drāniņu. Ja drāna ir samitrināta, uz mēbeles no ūdens var rasties pleķi. Mitruma vai tauku traipus var padarīt gaišākus ar atšķaidītu mazgāšanas līdzekļa šķīdumu, bet pavisam atbrīvoties no tādiem tikai ar tīrīšanas palīdzību tikpat kā nav iespējams. Dažus traipus var nopulēt ar smilšpapīru.

Lakotu un finierētu virsmu kopšana.

Koka virmas ar lakas vai beices kārtu kopt būs vieglāk, jo tā ir mēbeles aizsargkārta ,dēļ kuras mēbeles labāk saglabājas. Biežai kopšanai var izmantot mīkstu, sausu vai mitru drānu. Šīs virms ir gan jātīra, gan jāpulē. Var iegādāties speciālu pulējamo līdzekli - aerosolu un pulējamo drāniņu. Aeoroslu jāpūš uz iepriekš notīrītas virsmas un apstrādātā virma ar drāninu jānopulē.

Lamināta un krāsotu virsmu kopšana.

Lamināts ir plastikāta slānis, kas pārklāts MDF plāksnei. Lamināta virsmas mēdz būt arī ar koka imitācijas rakstu, bet tās nevajadzētu pulēt un tīrīt ar mēbelēm paredzētajiem aerosoliem. Mēbele ar matētu virsmu būs vieglāk kopjama, jo uz glancētas virsmas ļoti būs redzami pirkstu nospiedumi un citi traipi.
Tīrīšanai var izmanot siltu ūdeni un mīkstu lupatiņu, kā arī vieglu mazgāšanas līdzekļa šķīdumu. Virsmām, kas nosmērētas ar taukiem var izmanot pastas vai universālos mazgāšanas līdzekļus. Ja plastikāta kārta ir bojāta, mitrums var iekļūt MDF plāksnē un sabojāt mēbeles virsmu. Krāsotas virsmas kopj tāpat kā lamināta virsmas.

Stikla virsmu kopšana.

Galdiem mēdz būt stikla virsmas, sekcijām stikla plauktiņi, kuri jātīra speciāliem stiklam paredzētiem līdzekļiem. Stikla virsmas var nomazgāt arī tikai ar ūdeni, bet ar speciālajiem stikla tīrāmajiem līdzekļiem, tas tik ātri nepaliks netīrs. Tīrīšanai var izmantot speciālas lupatiņas, logu mazgajamo birsti vai mīkstas papīra salvetes.

Metāla detaļu kopšana.

Mēbeļu metāla detaļas būtu ieteicams tīrīt regulāri, citādi būs jāmēģina tīrīt ar speciālām pastām, laI uzlabotu to izskatu. Kādus tīrīšanas līdzekļus izmantot metālam,atkarīgs no tā, kāds metāls ir kopjams. Spīdīgie metāli būs grūtāk kopjami nekā matētie.

Plastmasas detaļu kopšana.

Šīs detaļas var tīrīt ar ūdeni un mazgāšanas līdzekli. Plastmasas rokturus un riteņus var noberzt ar mīkstu birsti vai lupatiņu. Jāuzmanās, lai birste nebūtu ar cietiem sariem, jo tā plastmasas virsmu var saskrāpēt.

     [+] [-]

, 2010-10-13 17:49, pirms 14 gadiem
Ļoti jauki padomi, taču trūkst ieteikumu ādas mēbeļu kopšanai. Man ir iegādāts ādas dīvāns, kuram pat tikai nedaudz pieskaroties ar nagu, paliek gaišas svītras. Saprotams, ka neesmu apmierināta ar tādu pirkumu. Varbūt varat ieteikt, ko darīt. Ir kāds līdzeklis, kas varētu palīdzēt šādos gadījumos?

     [+] [-]

, 2010-10-13 21:00, pirms 14 gadiem
Ādas mēbeļu kopšanai var izmantot speciālos, saimniecības preču veikalos nopērkamos tīrīšanas līdzekļus, kā arī tautas metodes.
To var tīrīt ar vieglas koncentrācijas ziepjūdeni. Tikai vispirms jāpārbauda, kā āda uz to reaģē. Izmēģināšana veicama uz kādas apslēptākas vietas. Ja ūdens izveido sīkas pilītes, tad mazgājiet droši, bet, ja tas iesūcas, tad būs jāiztiek tikai ar noslaucīšanu, izmantojot mitru lupatiņu.

     [+] [-]

, 2011-02-15 23:18, pirms 14 gadiem
Es mēbeļu mazgāšanu reizi pusgadā uzticu servisa darbiniekiem.
nav tas lētākais variants, toties kvalitatīvi un ar garantiju ka netiks nekas sabojāts.
Jau 2 gadus sadarbojamies ar Paklāju ātrā palīdzība servisu
Pakalpojumi | Paklāju Ātrā Palīdzība,...

     [+] [-]

, 2011-03-08 23:24, pirms 14 gadiem
Una rakstīja: Ļoti jauki padomi, taču trūkst ieteikumu ādas mēbeļu kopšanai. Man ir iegādāts ādas dīvāns, kuram pat tikai nedaudz pieskaroties ar nagu, paliek gaišas svītras. Saprotams, ka neesmu apmierināta ar tādu pirkumu. Varbūt varat ieteikt, ko darīt. Ir kāds līdzeklis, kas varētu palīdzēt šādos gadījumos?
Labdien Una
Es varētu ieteikt Jūsu ādas dīvānu impregnēt ar aizsarglīdzekli.
Jūsu dīvāna āda ir samērā jūtīga, tas varētu nozīmēt, ka ļoti uzsūc mitrumu. Tātad tīrīšana būs samērā grūta, un diezgan dārga.
Viens kā variants es iesaku izmantot mūsu sniegto impregnēšanas pakalpojumu, kuram dodam arī rakstisku garantiju, ka aizsargkārta darbosies vismaz no 18-24 mēnešiem un kopšanas rekomendāciju.
Lasiet šeit Dažādu virsmu apstrāde aizsardzība | Paklāju...
un šeit
Ādas mēbeļu tīrīšana un apstrāde | Paklāju Ātrā...
Varat apskatīt arī video kurā parādīts kā izsti izskatās apstrādāta ādas virsma.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar Mums
Jevgēnijs 28207730

     [+] [-]

, 2011-03-12 00:27, pirms 14 gadiem
Bet, ne mazāk svarīgi, kādos apstākļos mēbeles ekspluatē:
Mēbeļu restaurācija - Mēbeļu uzglabāšana