Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:246, Did:0, useCase: 3


Cik maksā dizainera pakalpojumi

Cik maksā dizainera pakalpojumi
Foto: www.koncepcija.lv

Gan jau katrs no mums ir skatījies kādu raidījumu par sava mājokļa iekārtošanu, lasījis žurnālā rakstu ar skaistiem foto un pie sevis nodomājis. cik labi būtu, ja varētu atļauties dizaineri arī savai mājai vai dzīvoklim. Liekas, ka tas ir tāls un neaizsniedzams sapnis. Mēģinājām noskaidrot, kā veidojas dizainera pakalpojumu cena.

Visbiežāk interjera dizaina projekta cena tiek aprēķināta pēc telpu kvadrātmetriem. Toties, tas nav pats ērtākais veids. Realitātē uzprojektēt plašu telpu un lielo objektu ir daudz vienkāršāk un izdevīgāk, nekā mazo. Tāpēc protams interjera dizaina cena katrā konkrētajā gadījumā tiek aprēķināta individuāli. Klientam ir izdevīgāk pasūtīt uzreiz visa dzīvokļa vai mājas projektu, nevis dalīt darbu pa stāviem vai telpām. Arī pasūtītājam dizaina projekta cena būs daudz pievilcīgāka, ja pasūtāms viss pakalpojumu spektrs – gan pilna interjera dizaina izstrāde, gan autoru uzraudzība, gan interjera dekorēšana.

Interjera dizaina projekta apmaksa notiek dažos posmos:

1 – neliels avanss, parasti 15-20% no projekta cenas

2 – pārplānojuma un mēbeļu izvietojuma variantu apmaksa

3 – pirmās kārtas skiču apmaksa

4 – galīgo interjera vizualizāciju apmaksa

5 – tehnisko rasējumu un specifikāciju apmaksa

Pirms interjera dizaina projekta izstrādāšanas darba uzsākšanas klientam tiek piešķirts darbu grafiks gan ar kopēju dizaina projekta cenu, gan visu darba posmu apmaksas summām.

Autoruzraudzība ir ļoti svarīga interjera dizaina izstrādāšanas sastāvdaļa. Neskatoties uz to, ka tā prasa papildus apmaksu, izvairīties no tās nav ieteicams. Autoruzraudzības laikā tiek atrisināti gan tādi jautājumi, kurus nebija iespējams atrisināt projektēšanas gaitā, gan arī tiek ieviestas nepieciešamās izmaiņas „uz vietas”. Autoru uzraudzība ļauj pasūtītājam ievērojami atvieglot sadarbības procesu ar celtniekiem. Interjera dizaineris šajā gadījumā ir tāds kā tulks un zināma mērā arī arbitrs.

Autoru uzraudzība parasti tiek apmaksāta atsevišķi no dizaina projekta cenas pēc savstarpējas vienošanas ar pasūtītāju. Autoruzraudzības apmaksa tiek veikta no brīža, kad sakas remontu darbi objektā.

Dažreiz ir pilnīgi pietiekoši, ja dizaineris ir objektā reizi nedēļā vienu vai divas stundas. Šādos gadījumos apmaksa var tik rēķināta pēc stundām. Lielākajos objektos, kur ir nepieciešams kontrolēt sarežģīto darbu lielo apjomu un arī lielo darba brigādi, autoruzraudzības apmaksa var būt fiksēta par mēnesi.

Dekorēšanas posma apmaksa arī tiek aprēķināta individuālā kārtībā. Tā var būt gan fiksēta summa, gan apmaksa par kopējiem dizainera un pasūtītāja izbraukumiem pa veikaliem.

Lai saņemtu maksimāli precīzu un pilnu informāciju par interjera dizaina cenām, sūtiet savu pieteikumu uz e-pastu. Vēstulē cenšaties pēc iespējas precīzāk aprakstīt jūsu telpu (māja, dzīvoklis, kur atrodas, kopēja platība, kāda stāvoklī atrodas un t.t.), jūsu stila vēlmes (vismaz nosacīti – moderns stils vai klasika, minimālisms vai greznība) un pielieciet klāt plānu. Ja ir tāda iespēja – atsūtiet arī dažas kopēja skata fotogrāfijas.

Šī informācija atļaus ātri, precīzi un pilnā apmērā atbildēt uz jūsu jautājumiem par interjera dizaina projekta cenu.
Raksta autore Arhitekte un dizainere Natālija Mitina
mob.tel. 29720467,
e-pasts: mitina@inbox.lv
Realizētie projekti un tuvāka informācija: Dizaina studija Koncepcija

     [+] [-]

, 2010-09-09 10:58, pirms 14 gadiem
Pats esmu izmantojis dizainera pakalpojumus. Noteikti ir vērts. Rezultāts bija pārsteidzoši labs. Paši nekad neko tādu neuztaisītu. Iesaku vienmēr izmantot dizainera pakalpojumus.

     [+] [-]

, 2010-09-09 11:20, pirms 14 gadiem
Jā es vienmēr esmu par to domājusi, bet baida cipars, ko nosauks, bet laikam jau ir to vērts. Vienmēr skatos un apbrīnoju tās idejas un izpildījumu.

     [+] [-]

, 2010-09-09 11:46, pirms 14 gadiem
Man paziistams veikalnieks (veikali ar savu specifiku) vienm'er izmanto jaunu veikalu atverot dizainera pakalpojumus. Un tas ir to verts!

     [+] [-]

, 2010-09-09 12:22, pirms 14 gadiem
Cipars, protams, ir lielaks, nekā, ja taisi pats, tacu rezultāts pilnīgi CITS. Ir vērts samaksāt, jo telpas taču tik drīz netiks remontetas. Svarīgi, lai pašiem būtu patīkami tur atrasties.

     [+] [-]

, 2010-09-09 14:06, pirms 14 gadiem
Nekad neesmu izmantojusi profesionāļu pakalpojumus, bet dazreiz, skatoties uz viņu veikumu, esmu domājusi, ka arī ko tādu gribetu savā dzīvoklī.

     [+] [-]

, 2010-09-09 17:44, pirms 14 gadiem
Es domāju, ka it sevišķi dzīvokļos nepieciešama dizainera fantāzija. Mūsu tipveida dzīvokļi ir tik mazi un nepārdomāti, ka pašam uztaisīt ko jēdzīgu ir praktiski neiespējami. Toties dizaineris vienmēr zinās un ieteiks kā labāk.

     [+] [-]

, 2010-09-10 20:48, pirms 14 gadiem
Nu nezinu, nezinu. Es iztieku ar pašas spēkiem. Ja man ir laba gaume un avru pati, kāpēc jāmaksā citiem par to pašu?

     [+] [-]

, 2010-09-11 15:11, pirms 14 gadiem
Tāpēc, ka citi to ir mācījušie un noteikti zina to, ko nezini tu.

     [+] [-]

, 2010-09-11 15:41, pirms 14 gadiem
Nu nav jau tā, ka vienkāršs cilvēks pats neko neprot. Ir taču galu galā dabas iedzimtstalants cilvēkam saskatīt skaisto. Patiesībā katrs pats labāk zina kas viņam patīk un kas nē. Tikai es pati varu sev izveidot vidi, kas būs man peiņemama.

     [+] [-]

, 2010-09-15 10:56, pirms 14 gadiem
Es arii pati visu daru. nav ne veeleesanaas kaadam par to maksaat, ne naudas tik cik vini parasti grib par savu darbu.

     [+] [-]

, 2010-09-19 21:48, pirms 14 gadiem
laikam nav kam pārdot savus pakalpojumus

     [+] [-]

, 2010-09-20 08:26, pirms 14 gadiem
vai ta šitajos laikos, kad nav naudiņas, kādam vēl vajag dizineri?

     [+] [-]

, 2010-10-24 16:29, pirms 14 gadiem
Un tomēr rakstā tā arī neieraudzīju nevienu konkrētu ciparu samaksai par dizainera pakalpojumiem. Protams, viena lieta, ja sēdi, domā un iedzīvojies projekta vīzijās, tad sāc to vizualizēt; vienam dizainerim vajadzīgs mazāk laika, citam- laiku iedvesmai. Arī projekti ir atškirīgi- gan pēc nozīmes, gan vēlamās ekskluzivitātes un sarežgjītības. Tad labāk rēķinat individuāli un par m2. Bet ir situācijas (piem. materiālu atlase, tehn. darbs pie vizualizācijām, autoruzraudzība un interjerista asistenta darbs), kad samaksu var rēkināt kā maksu par stundām. Pats esmu dizainers, un man būtu interesanti uzzināt citu amata brāļu izcenojumus salīdzināšanai.