Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:246, Did:0, useCase: 3


6 padomi, kas palīdzēs nodrošināt dārza traktora ilgtspēju

Redakcija
Redakcija

Dārza traktors ir viens no svarīgākajiem un finansiāli vērtīgākajiem ieguldījumiem, tomēr vairumā gadījumu šī ierīce tiek apkopta samērā reti - pārsvarā tas tiek darīts tikai tad, kad to nav iespējams iedarbināt vai saplīsusi kāda svarīga detaļa. Apkopes trūkums negatīvi ietekmē dārza traktora ilgtspēju, taču Jums nav jābūt mehāniķim, lai spētu uzturēt dārza traktoru tehniskā kārtībā - lūk, 6 padomi, kas palīdzēs nodrošināt dārza traktora ilgtspēju!

1. Ievērojiet lietotāja rokasgrāmatā sniegtos padomus

Daudzos gadījumos ierīces lietotāja rokasgrāmata tiek nomesta tālākajā stūrī vai izmesta, tomēr tas ir ļoti svarīgs dokuments, kas informē, kā rūpēties par konkrēto ierīci. Jāsaprot, ka katram dārza traktoram ir sava specifika, katram modelim ir savi knifi, kā nodrošināt tā ilgtspēju, un šie knifi atrodami tieši lietotāja rokasgrāmatā.

Tomēr lietotāja rokasgrāmata nav brīnumlīdzeklis, kas ļaus visas problēmas atrisināt paša spēkiem. Ja ierīcei rodas pamatīgas tehniskas problēmas, pievērsiet uzmanību, kur ierīce iegādāta. Iegādājoties dārza tehniku, esiet tālredzīgs - dārza traktors no 220.lv pieejams ar garantiju, līdz ar to, ja nespēsiet problēmas novērst pats, Jums palīdzēs!

2. Regulāri pārbaudiet eļļu

Regulāri pārbaudiet, vai dārza traktora eļļas līmenis ir pietiekams, vai tajā nav svešķermeņu un tā ir pareizā krāsā – aptuveni kā medus. Veca vai piesārņota eļļa ir jāiztecina un jānomaina. Lai nomainītu eļļu, noņemiet eļļas tvertnes aizbāzni un ļaujiet tai pilnībā iztecēt kādā traukā.
Ja pļāvējam nav drenāžas aizbāžņa, rūpīgi sasveriet pļāvēju uz sāniem un izteciniet eļļu caur uzpildes atveri. Pēc tam ielejiet tvertnē svaigu eļļu un kārtīgi nostipriniet aizbāzni. Ja neesat pārliecināts, kā nomainīt eļļu un kādu eļļu izmantot, ielūkojieties dārza traktora lietotāja rokasgrāmatā.

3. Pēc katras pļaušanas notīriet asmeņu klāju

Dārza traktors visbiežāk tiek izmantots zāles pļaušanai, tādēļ īpaši jārūpējas par asmeņu klāju. Jāņem vērā, ka zāle ātri sakalst, līdz ar to asmeņu klāju vajadzētu tīrīt pēc katras pļaušanas. Asmeņu klājā krājas zāle, kas ar laiku var nosprostot pļāvēja izvades šahtu. Lai notīrītu zāles atlikumus no asmeņa klāja, izmantojiet drāšu birsti, noskrāpējiet zāli un netīrumus, beigās atlikumus noskalojiet ar ūdens šļūteni.

Ja neesat pārliecināts, kur Jūsu dārza traktoram atrodas asmeņu klājs, ielūkojieties dārza traktora lietotāja rokasgrāmatā. Svarīgi - drošības apsvērumu dēļ pirms tīrīšanas vienmēr pārliecinieties, ka esat izslēdzis traktora motoru. Tīrot asmeņu klāju, vienmēr pārliecinieties, ka traktora gaisa filtrs atrodas pozīcijā uz augšu, tādā veidā nenotiks šķidrumu noplūde.

4. Regulāri pārbaudiet gaisa filtru

Netīrs vai aizsērējis dārza traktora gaisa filtrs rada traktoram papildu slodzi, jo rada augstāku degvielas patēriņu. Lielākajai daļai dārza traktoru ir papīra vai putu gaisa filtrs, kuram ir ļoti ērti piekļūt. Jāņem vērā, ka gaisa filtri ir lēti, tādēļ, lai nodrošinātu lielisku traktora veiktspēju, katras sezonas sākumā filtru ieteicams nomainīt.

5. Ik pa laikam aprūpējiet kontaktus

Dārza traktora aizdedzes sveces jāmaina ik pēc 100 darba stundām, pretējā gadījumā var būt sarežģīti iedarbināt traktora motoru, kā arī var manāmi pazemināties traktora veiktspēja. Lai nomainītu kontaktus, izslēdziet traktora motoru, noņemiet aizdedzes sveču vāciņu un izmantojiet uzgriežņu atslēgu, lai izņemtu veco kontaktdakšu. Ņemiet to līdzi uz rezerves daļu veikalu, kur, uzrādot to pārdevējam, varēsiet iegādāties tādu pašu. Svarīgi - ja jums ir elektriskais dārza traktors, lādējiet akumulatoru arī tad, kad traktors netiek izmantots jeb nesezonā, pretējā gadījumā var samazināties traktora spēja veikt pilnīgu uzlādi.

6. Ierīces ieziemošana/uzglabāšana

Viskritiskākais periods, kad dārza traktoru skar tehniskas problēmas, ir aukstie mēneši, kad ierīce tiek izmantota reti vai netiek izmantota vispār. Ieziemojiet un uzglabājiet ierīci pareizi, lai būtu drošs, ka sezonas sākumā traktora motors ir lieliskā darba kārtībā!

● Iztukšojiet degvielas tvertni

Sastāvējusies/veca degviela ir visbiežākais iemesls, kādēļ dārza traktora motoru nav iespējams iedarbināt, tādēļ pirms ieziemošanas ieteicams iztukšot degvielas tvertni. Pastāv divas iespējas, kā to izdarīt: darbiniet traktoru līdz degviela beidzas, vai izteciniet to pats. Ja nolemjat iztecināt degvielu, rīkojieties līdzīgi kā tad, kad iztecināt eļļu, tikai pēc tam iedarbiniet traktoru un ļaujiet tam darboties līdz tas noslāpst - iespējams, pēc notecināšanas tvertnē ir palikuši degvielas atlikumi, no kuriem jāatbrīvojas.

● Atvienojiet un notīriet aizdedzes sveces

Patiesībā dārza traktora aizdedzes sveces ir detaļa, uz kuras mēdz uzkrāties visvairāk netīrumu. Lai būtu drošs, ka netīrumi neiekļūst šķidrumu tvertnēs, pirms nesezonas atvienojiet un notīriet aizdedzes sveces, taču neaizmirstiet pēc tam atkal tās savienot!

● Noņemiet asmeni

Zari, akmeņi un citi svešķermeņi, kas atrodami mauriņā, var pamatīgi notrulināt dārza traktora asmeni, tādēļ to ieteicams noņemt, lai pirms sezonas Jūs neaizmirstu to atkal uzasināt. Drošības apsvērumu dēļ uzglabājiet asmeni bērniem nepieejamā vietā, vēlams noslēgtā traukā.

● Nomainiet eļļu

Pirms sezonas ieteicams arī nomainīt eļļu, taču tas nav obligāti. Lai to izdarītu, rīkojieties kā aprakstījām 2. punktā!

● Uzglabājiet ierīci piemērotā vidē

Dārza traktoru nav aizliegts uzglabāt ārā, tomēr mēs iesakām uzglabāt to iekštelpās, piemēram, garāžā, kur nav krasas temperatūras maiņas un mitruma, kas varētu kaitēt dārza traktora motoram.

Atvieglojiet savus dārza pienākumus - interneta veikalā 220.lv pieejami dārza instrumenti plašā izvēlē, tai skaitā arī pūtēji un zaru smalcinātāji. Veiksmīgu sezonu!