Lai dati būtu drošībā
Mājas dators faktiski ir viena maza Gaismas pils - mājas bibliotēka. Tur glabājam savus rakstu darbus, bildes, video materiālus, paroles, kodus, viss dzīves arhīvs uzglabājams datorā. Bet, ja pēkšņi dators tiek neatgriezeniski sabojāts? Ko nu?
Šķiet, kā var sabojāties dators, nu tā pēkšņi? Tam vajadzīga tikai pussekunde, piemēram, vīna glāze apgāžas un viss saturs izlīst uz klaviatūras portatīvajam datoram. Dators ir pilnībā sabojāts dēļ vienas pussekundes neuzmanības.
Lai cik "sāpīgi" personīgajām finansēm tas būtu, bet datoru tomēr iespējams iegādāties jaunu. Taču datus jaunus nevienā veikalā nenopirksi.
Datu uzglabāšanas padoms
Jāiegādājas ārējais cietais disks un reizi nedēļā no datora jāparkopē visa jaunākā informācija diskā. Mūsu mājā to dēvē par "melno kasti", kas uz visiem ģimenes locekļiem ir tikai viena, toties ietilpīga. Mūsu dati ir drošībā vienmēr. Tur glabājam mūziku, filmas, bildes un citu lietderīgu informāciju.
Kuluāros dzirdēts, ka ārējam cietajam diskam tomēr ir derīguma termiņš - aptuveni 5 gadi. Pēc tam jāiegādājas jaunākas modifikācijas produkts un dati jāpārkopē.
Uzmanību
Lai ārējais cietais disks saglabātu datus, tas pareizi jāpieslēdz datoram un arī jāatslēdz. Izlasiet instrukciju un atcerieties, ka ražotāji tās raksta lietotājiem, nevis paši sev.