Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 3


Kā noteikt, vai neesi pārāk noguris

Dzīves situācijas ir pierādījušas, ka autovadītāja miegainība ir 1/5 ceļu avāriju iemesls. Satiksmes noteikumi paredz, ka pēc katrām nobrauktajām 2 stundām vadītājam ir nepieciešama vismaz 15 minūšu atpūta, tomēr pārāk bieži autovadītāji baidās vai nevēlas atzīt, ka ir pārāk noguruši.

Daudzi stūrgalvīgi turpina uzskatīt, ka ar viss ir kārtībā un, ka viņi spēj lieliski koncentrēties atlikušajai brauciena daļai.
Autovadītāju pārliecība, ka viņi ir modri un spirgti un gatavi braucienam var būt pārāk riskanta. Tomēr, neskatoties uz to visu, daudzi autovadītāji tomēr vēlas sasniegt sava brauciena galamērķi tik ātri, cik tas ir iespējams, nenovērtējot pastāvošās briesmas.

Pievērsiet uzmanību brīdinošajām pazīmēm.

Kā Jūs pārbaudāt savu noguruma pakāpi? Pievērsiet uzmanību noguruma pazīmēm, jo cilvēka organisms ir izveidojis ļoti efektīvu sistēmu, kura dod signālus par nogurumu, koncentrēšanās spēju samazināšanos vēl ilgi, pirms kļūstat miegains un spēja kontrolēt transporta līdzekli samazinās.

Pirmā būtiskākā noguruma vai miegainības pazīme ir tā, ka mēs sākam biežāk mirkšķināt. Normālās situācijās cilvēks mirkšķina vidēji 10 reizes minūtē, palielinoties mirkšķināšanas reizēm.

Jūsu organisms dod jums signālu, ka ir pienācis laiks atrast piemērotu vietu, kur apmesties un atpūsties no braukšanas radītās spriedzes.

Dabas radītā agrā brīdināšanas sistēma.

Pastiprināta mirkšķināšana ir dabas ieprogrammēts noguruma signāls, kas ir viena daļa no tā saucamās ''agrās brīdināšanas sistēmas” mūsu organismā.

Ja konstatējat, ka mirkšķiniet pārāk bieži, aizbrauciet līdz tuvākajam pakalpojumu centram vai citai vietai, kur apstāties, pirms nogurums nav padarījis tālāko braucienu par briesmu pilnu ceļa posmu ar neprognozējamu iznākumu.

Vienkārši izsakoties, šis ir ceļu drošības kritiskais elements. Eksperti iesaka, ka cilvēkiem, kas sēž pie stūres, daudz vairāk jāpievērš uzmanība mirkšķināšanas intensitātei.

Uzmanieties no miegainības pazīmēm.

Kā noteikt, ka esat pārāk noguris, lai vadītu automašīnu? Vēl viena miegainības pazīme ir galvas klanīšana un smagi acu plakstiņi, kas kopā ar biežu mirkšķināšanu ir nepārprotama pārguruma pazīme. Ja šādus simptomus novērojat, nekavējoties apstājieties kādā drošā vietā un atpūtieties!

Bez tam, ir vēl vairākas lietas, kurām atbildīgs autovadītājs pievērsīs uzmanību, lai nodrošinātu drošu braukšanu, izvairoties no galvas klanīšanas pie stūres.

- Vispirms, uzsāciet braukšanu tikai tad, kad jūtieties labi atpūties. Ja Jūs ziniet, ka gaidām garš brauciens, iepriekšējā vakarā ejiet gulēt agrāk, lai nākošajā rītā Jūs būtu maksimāli možs un spirgts.

- Kad vien iespējams, izvairieties no braukšanas agri no rīta vai vēlu vakaros. Šie ir laika posmi, kad cilvēks jūtas noguris un līdz ar to tas nav pats piemērotākais laiks braukšanai.

- Tieši tāpat ir pēc labām un sātīgām pusdienām – mēs visi tad jūtamies miegaini un šādos brīžos nevajadzētu uzsākt garus pārbraucienus.

Atpūtieties.

Kā jau iepriekš tika minēts, 15 minūšu atpūta pēc katrām nobrauktajām 2 stundām palīdzēs samazināt miegainumu un uzturēt autovadītājos možumu un spēju koncentrēties.

Ja apstājoties jūtaties samiegojies, izmantojiet šo laiku snaudai, bet pirms turpiniet braukšanu, pārliecinieties, ka esat pilnīgi pamodies un modrs.

Ņemot vērā šos vienkāršos profilaktiskos pasākumus un pievēršot uzmanību brīdinājuma pazīmēm, autovadītāji var būt pārliecināti: brauciens būs drošs un galamērķis tiks sasniegts bez problēmām.

     [+] [-]

, 2010-11-06 17:27, pirms 14 gadiem
Droši vien, ka būtu pareizi pēc katrām divām stundām, kas pavadītas pie auto stūres, atpūsties, taču tas nav diez ko reāli, ja jāveic garāki pārbraucieni.

     [+] [-]

, 2010-11-06 18:48, pirms 14 gadiem
It sevišķi tālbraucējiem šoferiem būs šito grūti ievērot, viņiem jāiekļaujas grafikā.