Viltus zvans uz 112 maksās pat 5000 latus
Ministru kabineta sēdē šodien, 13.jūlijā, atbalstīti Iekšlietu ministrijas izstrādātie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas paredz divus būtiskus papildinājumus atbildībā par apzināti nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu.
Pirmkārt, par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā speciālie dienesti ir iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu, fiziskas personas var tikt sodītas ar naudas sodu no divdesmit pieciem latiem līdz simt piecdesmit latiem, bet juridiskas personas - no piecsimt līdz pieciem tūkstošiem latu.
Otrkārt, šobrīd spēkā esošais regulējums paredz administratīvo atbildību tikai fiziskai personai, kas tieši veikusi atbildīgo dienestu izsaukšanu, bet atbildība nav paredzēta juridiskai personai, kuras interesēs apzināti nepatiess izsaukums ir veikts, kā arī personām, kuras ar savām darbībām ir maldinājušas citas personas, tieši neveicot dienestu izsaukšanu. Valdībā apstiprinātie grozījumi paredz, ka arī juridiskas personas par apzināti nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu varēs tikt sodītas ar naudas sodu no simt līdz tūkstoš latiem.
Iekšlietu ministrija grozījumus APK izstrādāja pēc SIA Tele 2 imitētā iespējamā meteorīta nokrišanas Mazsalacā, kuras rezultātā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un citu institūciju amatpersonas tika iesaistītas reaģēšanā uz nepatiesu notikumu, kā rezultātā aktualizējās jautājums par personu atbildību, kuras apzināti maldinājušas sabiedrību un atbildīgos dienestus.
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
LR Iekšlietu ministres padomniece