Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 3


Padomi drošībai interneta vidē

Internets šodien ir pierasts un ērts sazināšanās līdzeklis, ko mēs labprāt izmantojam savā ikdienā gan izglītībai, gan izklaidei, tomēr atceries, ka esot onlainā Tev vienmēr jābūt piesardzīgam.

Čatošana

Čats ir labi zināms izklaides un saziņas veids, tomēr atceries, ka Tu nekad nevari zināt, kas ar Tevi sarunājas patiesībā. Tieši tādēļ izvairies čatā nosaukt savu īsto vārdu un dot jebkādu citu personisku informāciju.

Atceries, ka Tavs sarunu biedrs var samelot par savu dzimumu, vecumu, izskatu un nosūtīt Tev kāda cita cilvēka fotogrāfiju!

Neizmanto web kameru, lai parādītu, kā Tu izskaties!

Nekad netiecies vienatnē ar personu, ar kuru esi iepazinies internetā!

Spēļu spēlēšana

Interneta spēles, kuras Tu spēlē ar nepazīstamiem cilvēkiem ir aizraujošas, tomēr atceries būt piesardzīgs!

Reizēm Tu esi gatavs darīt visu, lai kādā spēlē uzvarētu vai tiktu nākamajā līmenī, tomēr ielāgo, ka tādos brīžos jāatceras, ka kāds Tevi var mudināt sniegt personisku informāciju.

Nedod savu IP adresi, e pasta adresi, savu fotogrāfiju, savu īsto vārdu vai vietu, kur Tu dzīvo!

Reģistrējoties spēlei, vienmēr lieto kādu izdomātu iesauku vai īpašības vārdu!

Blogu veidošana

Blogos var publicēt savus rakstus, fotogrāfijas un video. Ir interesanti dalīties savās domās par dažādām tēmām ar citiem, tomēr atceries, ka Tev jābūt piesardzīgam, neizpaužot pārāk daudz informācijas par sevi.

Ja Tu veido publisku blogu, nepublicē savas un savu draugu fotogrāfijas. Nekad nevar zināt, kādiem mērķiem kāds cits tās izmantos.

Nesniedz personisku informāciju – savu vārdu un uzvārdu, vecumu, adresi, skolu, kurā mācies!

Datu aizsardzība

Ja Tavs dators ir pieslēgts globālajam tīklam jeb internetam, atceries, ka tam jābūt aprīkotam ar antivīrusu programmām, kas aizsargā datus no ļaunprātīgas izmantošanas.

Izmanto filtrus, antivīrusus vai spiegošanas novēršanas programmas!

Esi piesardzīgs un atceries, ka visām internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot!

Informācija tapusi sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu un Latvijas Interneta asociāciju, skaties mājas lapu drossinternets.lv

Un Bērnu aizsardzībai no vardarbības internetā centru, skaties mājas lapu ceop.gov.uk

Vairāk lasi:sargi-sevi.lv