Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 3


Lai atpūta Jūrmalā būtu droša

Redakcija
Redakcija

Vasara mūs šogad īpaši nelutina, tādēļ siltajās un saulainajās dienās daudzi steidz izbaudīt vasarīgas izklaides un atpūtu pie ūdeņiem. Lai atpūta pie jūras un citām ūdenstilpēm neradītu nepatīkamus starpgadījumus, Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas Glābšanas dienests aicina ievērot sabiedriskās kārtības noteikumus un atgādina, ka droša atpūta galvenokārt atkarīga no paša atpūtnieka.

Glābēju pirmais ieteikums – izvēlieties oficiālās peldvietas, kur regulāri tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte un peldvietas atbilstība higiēnas normām un atpūtai. Divpadsmit Jūrmalas oficiālajās peldvietās vasaras sezonā ir izvietoti septiņi glābēju posteņi, kuros par pludmales apmeklētāju drošību gādā kopumā 36 glābēji.

Ja esat klāt negadījumā vietā, kur profesionālu glābēju nav, pirms doties palīgā kādam, kurš nonācis nelaimē, ir jāizvērtē notiekošais un savi spēki, vai spēsiet izglābt līdzcilvēku. Slīkstoša cilvēka glābšana var apdraudēt pašu glābēju un viena bojāgājušā vietā var būt divi. Sniedzot palīdzību slīkstošam cilvēkam, drošāk izmantot priekšmetus, ko var pasviest slīkstošajam, un par notikušo nekavējoties informēt glābējus – Jūrmalā, zvanot pa tālruni 29444810, citur Latvijā, ziņojot glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Pieskatiet bērnus! Atcerieties, ka bērniem vecumā līdz 12 gadiem peldēties bez vecāku uzraudzības ir aizliegts. Situācijā, kad bērns pludmalē ir pazudis, glābēji aicina nekavēties ar palīdzības lūgšanu bērna meklēšanā, jo ātrāk meklēšana uzsākta, jo mazāk satraukuma vecākiem un pašam bērnam.

Pievērsiet uzmanību informācijai pludmalē! Ierodoties pludmalē, jāiepazīstas ar noteikumiem, kas izvietoti pie glābšanas stacijas. Pievērsiet uzmanību informatīvajiem karogiem – ja pludmalē plīvo sarkanais karogs, tas nozīmē, ka laikapstākļu dēļ peldēties ir aizliegts, dzeltens karogs nozīmē, ka peldēšanās ir bīstama. Ievērojiet, ka aizliegts peldēt tālāk par peldvietas norobežojošām zīmēm (bojām) un speciāli izveidotajos ūdens koridoros, kas norobežoti ar bojām.

Nelietojiet alkoholu, nepeldieties alkohola reibumā, jo tieši alkohola ietekmē notiek daudzas nelaimes – kad dūša ir liela, spēki tiek pārvērtēti, biežāk izraisās konflikti, rodas veselības problēmas, tiek apdraudēta paša un apkārtējo drošība. Peldēties reibumā ir ne mazāk riskanti kā reibumā vadīt automašīnu!

Uzmanīgi, atrodoties saulē! Ilgstoša uzturēšanās saulē nav veselīga; lai neiedzīvotos saules apdegumos, saules dūrienā un sliktā pašsajūtā, lietojiet saules aizsargkrēmu un noteikti – galvassegu. Intensīvā ultravioletā starojuma dēļ saulē nav ieteicams uzturēties laikā no plkst. 11 līdz plkst. 15. Nepieciešams dzert daudz šķidruma.

Ūdenī nevajadzētu iet sakarsušam vai tad, ja ir slikta pašsajūta. Pārkarsušam ejot ūdenī, jādodas lēnām, lai neizraisītu strauju ķermeņa temperatūras maiņu, kas savukārt var izraisīt krampjus vai sirdsdarbības traucējumus. Nepeldieties uzreiz pēc sātīgas maltītes, nogaidiet vismaz 45 minūtes!

Nepeldieties un nenirstiet nepiemērotos laika apstākļos, lielos viļņos, spēcīgā straumē un nepazīstamās vietās. Neleciet ūdenī no laipām, konstrukcijām vai tiltiem, jo, strauji metoties ūdenī, var atsisties pret ūdenstilpes gultni vai kādu nogrimušu priekšmetu un gūt nopietnus ievainojumus. Peldot netuvojieties peldlīdzekļiem, tie var traumēt, tāpat arī cilvēks var tikt ierauts dzenskrūvē. Atrodoties ūdenī, nekad nejokojiet, bez iemesla saukdami “Palīgā! Slīkstu!”.

Atgādinājums atpūtai peldlīdzekļos – saskaņā ar noteikumiem sportam un atpūtai paredzētajiem kuģošanas līdzekļiem ir jābūt aprīkotiem ar drošības un glābšanas līdzekļiem ikvienam kuģošanas līdzekļa lietotājam. Īpaša vērība jāvelta bērniem, proti, obligāts nosacījums bērniem līdz 12 gadu vecumam, atrodoties atpūtas kuģī, jābūt ģērbtiem atbilstoša izmēra glābšanas vestēs. Arī sportojot uz ūdens un atrodoties laivā vai katamarānā, ir jālieto glābšanas veste.

Lai atpūta būtu patīkama visiem, saudzējiet dabu – kāpu aizsargstādījumus, kokus, ziedus, putnu ligzdas un savvaļas dzīvniekus. Atcerieties, ka suņus un citus mājdzīvniekus pludmalē ievest aizliegts! Pludmalēs, peldvietās un kāpu joslā nedrīkst rīkot naktsmītnes, celt teltis un kurināt ugunskurus, kā arī piegružot tās.

Pludmalē aizliegts iebraukt ar mehanizētajiem transporta līdzekļiem un mopēdiem, peldvietās aizliegts braukt ar ūdens motocikliem un motorlaivām. Motorizētos peldlīdzekļus līdz ūdenim drīkst nogādāt tikai speciāli ierādītās vietās. Peldvietās aizliegts braukt ar vējdēļiem, sērfošanas un kaitošanas dēļiem, izņemot speciāli tam paredzētās vietas. Informācija par dalījumu aktīvās un mierīgās atpūtas zonās norādīta oficiālo peldvietu informatīvajos stendos. Oficiālajās peldvietās aizliegts izmantot radio vadāmus lidmodeļus (helikopterus, dronus un citas ierīces).

Pludmalē aizliegta alkoholisko dzērienu lietošana, izņemot pludmales kafejnīcas. Smēķēt atļauts tikai īpaši tam paredzētās vietas, kas apzīmētas ar informācijas zīmi "atļauts smēķēt".

Pamanot sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumus, negadījumu vai nonākot nelaimē, ziņojiet Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļai pa tālruni 67740448, 29444810.

Drošu un patīkamu atpūtu Jūrmalā!