Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:247, Did:0, useCase: 3


LTV7 Hokeja studijā šogad – Ošenieks, Ābols un Masaļskis; pirmā spēle Latvijai – 11. maijā

Redakcija
Redakcija

Piektdien, 10. maijā, sāksies pasaules čempionāts hokejā (PČH), kas šogad norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Čempionāta laikā Latvijas Televīzija (LTV) skatītājiem nodrošinās spraigas diskusijas LTV7 Hokeja studijā. Šī gada komandu veido LTV sporta žurnālists Reinis Ošenieks un hokeja eksperti Artis Ābols un Edgars Masaļskis.

LTV7 Hokeja studiju pārraidīs pirms katras Latvijas hokeja izlases un čempionāta fināla spēles. LTV sporta žurnālists Reinis Ošenieks norāda, ka šī būs viņa debija PČH studijā. “Pirms tam kopā ar Edgaru Masaļski un Oļegu Sorokinu esmu vadījis olimpisko spēļu hokeja studiju, bet tas bija februārī. Mēs visi labi zinām, ka maijs tomēr ir īstais hokeja laiks. Par ekspertiem – liels gods būt šādu vīru kompānijā. Bijušie Latvijas izlases spēlētāji – Edgars vienmēr atbildējis par vārtu drošību, Artis – par uzbrukumu. Tad nu es starp viņiem šādā salikumā būšu kā aizsargs – mēģināšu bloķēt ripas un palīdzēt Edgaram, tajā pašā laikā centīšos atdot tālu piespēli uzbrucējam Artim.”

Edgars Masaļskis, spēlēm bagātākais vārtsargs Latvijas hokeja izlases vēsturē, kurš vārtsarga pozīcijā spēlējis 15 pasaules čempionātos un četros ziemas olimpisko spēļu turnīros, teic: “Arī šoreiz hokeja pavasarī man ir prieks būt kopā ar LTV7. Nu jau trešo gadu pēc kārtas piedalīšos šajā lieliskajā pasākumā – šogad šis darbiņš man būs nedaudz citāds, jo sastāvā būs divi jauni kolēģi, bet domāju, ka viss kļūst arvien interesantāk. Reinis – televīzijas profesionālis, savukārt ar Arti esam kopā gan spēlējuši, gan strādājuši kā treneri Latvijas izlasē, tagad arī U-20 trenējam kopā, tāpēc domāju, ka kopīgā strādāšana studijā mums būs vēl viens papildu aizraujošs piedzīvojums.”

Līdzās Ošeniekam un Masaļskim par hokeja spēlēm spriedīs arī bijušais Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Artis Ābols. Kā pauž Artis, viņam vienmēr paticis darboties televīzijā. “Kādu laiku to neesmu darījis, būs interesanti atgriezties! Man patīk tieša runa – ko redzēšu, to saprotamā valodā centīšos pastāstīt skatītājiem.” Artis četras reizes pārstāvējis valstsvienību pasaules elites grupas čempionātos, spēlējis vairākos hokeja klubos. 2023. gadā bijis viens no Latvijas izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa asistentiem.

Šogad A apakšgrupas spēlēs tiksies Kanādas, Somijas, Šveices, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas komandas, savukārt B apakšgrupas spēlēs, kur ir arī Latvijas izlase, startēs ASV, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas, Latvijas, Francijas, Kazahstānas un Polijas valstsvienības.

Masaļskis norāda, ka šis gads Latvijas hokeja izlasei viennozīmīgi būs grūtāks. “Pretinieki šogad Latvijas izlasi vērtēs nopietnāk, jo visi gribēs nospēlēt ļoti labi pret Latviju – pret komandu, kas iepriekšējā gadā ieguva medaļu, bet Latvijas hokeja izlases pluss, protams, ir milzu pieredze no pagājušā gada – tā noteikti palīdzēs. Šogad jākoncentrējas uz to, lai komandai 60 minūšu garumā būtu vienmērīgi labs un stabils sniegums – lai nesanāk tā, ka, piemēram, noguļ spēles sākumu un pēc tam cenšas atspēlēties. Savukārt mums – otrpus laukuma – noteikti jāgaida, jācer un jātic tam, ka Latvijas izlase var atkārtotu tikpat augstu sniegumu kā iepriekšējā gadā. Protams, ka ir iespējami kritumi, bet galvenais atbalstīt Latvijas izlasi pie jebkādiem rezultātiem.”

LTV7 Hokeja studija un Latvijas hokeja izlases spēles LTV7 un REplay.lv:
11. maijā plkst. 17.10 Latvija – Polija (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30);
12. maijā plkst. 17.10 Latvija – Francija (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30);
14. maijā plkst. 17.10 Latvija – Kazahstāna (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30);
15. maijā plkst. 17.10 Latvija – Vācija (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30);
18. maijā plkst. 13.10 Latvija – Zviedrija (LTV7 Hokeja studija plkst. 12.30);
19. maijā plkst. 21.10 Latvija – Slovākija (LTV7 Hokeja studija plkst. 20.30);
21. maijā plkst. 17.10 Latvija – ASV (LTV7 Hokeja studija plkst. 16.30).

Visas 64 pasaules čempionāta spēles būs skatāmas sabiedrisko mediju portālā LSM (sadaļā “Hokeja čempionāts 2024”) – tāpat sadaļā būs atrodamas intervijas, aizkulises, videoarhīvs, spēļu kalendārs, turnīra tabulas, apskati un cits oriģinālsaturs.

Katru vakaru īsi pirms pusnakts, plkst. 23.50, LTV7 rādīs visu dienas aizvadīto spēļu apskatu – tajā būs apkopoti interesantākie momenti, gūtie vārti un citas saistošas epizodes. LTV žurnālisti – Andris Auziņš, Matīss Timofejevs un Emīls Caune – studijā aicinās dažādus viesus, pārrunājot dienas notikumus. Savukārt skatītāji varēs iesaistīties un uzdot jautājumus raidījuma viesiem sociālo mediju vietnē “X”, lietojot #LielaisHokejs. Papildus varēs uzzināt arī jaunākos statistikas rādītājus – slidojuma ātrums, ripas lidojuma ātrums spēcīgākajos metienos u. c.

Latvijas Televīzijas pārraides tiesības nodrošina vienošanās ar Starptautiskās hokeja federācijas pasaules čempionāta ekskluzīvo mediju un mārketinga partneri “Infront Sports & Media AG”. Vienošanās paredz pārraides tiesības no 2024. līdz 2028. gadam.

Informāciju sagatavoja:
Ginta Martini,
Latvijas Televīzijas
satura komunikācijas vadītāja