Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:266, Did:0, useCase: 1

Praktiski padomi, lai olu krāsošana izdotos 30.03.2024 08:28

Lai Lieldienu olu krāsošana izdotos un nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, tad pāris praktisku ieteikumu, lai olu krāsošana izdotos un noritētu nevainojami.

Klusā sestdiena un tās nozīme 30.03.2024 08:27


Pati klusākā no visām Klusās nedēļas dienām. Diena, kad mūsu kungs Kristus dusēja kapā. Viņa mācekļi bija bailēs aizbēguši. Kristus kapam aizvelts liels akmens priekšā. Baznīcas šai dienā ir tērpušās melnā. Neskan ērģeles un klusē zvani.

Lielā piektdiena, tās nozīme un ticējumi 29.03.2024 08:53

Lielā piektdiena, saukta arī par Svēto piektdienu vai Krusta dienu, kristiešiem saistās ar Jēzus nāves dienu. Tajā ar gavēšanu un lūgšanām piemin Jēzus sišanu krustā. Dažviet pasaulē notiek procesijas, kurās atveido Jēzus Krusta ceļa gājienu uz Golgātu. Pieminot Jēzus krustā sišanu un nāvi, daudzviet baznīcās tiek apklāti altāri, tiek izmantota melnā un violetā krāsa, kas simbolizē ciešanas, skumjas, nāvi un iznīcību, bet baznīcas ierastie rituāli ir daudz pieklusinātāki, tāpat netiek pasniegts Svētais vakarēdiens.

Zaļā ceturtdiena, tās nozīme un tradīcijas 28.03.2024 09:14

Kā vēsta evaņģēliji, Zaļā ceturtdiena ir diena, kad Jēzus Kristus ieturēja pēdējās vakariņas kopā ar saviem mācekļiem, tādējādi ieviešot Svēto vakarēdienu, kas kļuva par īpašu Baznīcas rituālu. Daudzviet Zaļā ceturtdiena tiek dēvēta arī par Lielo ceturtdienu vai Svēto ceturtdienu.

Pūpolsvētdiena, tās nozīme, ēdieni, ticējumi 24.03.2024 10:26

Rīt Pūpolsvētdiena! Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks! Pūpolsvētdiena jeb Palmu svētdiena (latīniski Palmarum) savu nosaukumu ir ieguvusi no palmu zariem, kas šajā svētdienā baznīcās tiek svētīti. Pie mums, kur palmas neaug, to vietā svētī pūpolus, kas ir pirmie pavasara vēstneši. Tāpēc latvieši šo svētdienu sauc par Pūpolu svētdienu jeb Pūpolnīcu.

Lieldienas un to nozīme 09.04.2023 08:01

Kad daba pēc garā ziemas miega pamodusies uz jaunu dzīvi, kad no ziemas važām atsvabinājušies pavasara ūdeņi plūst brīvi, kad atgriežas gājputni, lai uzmeklētu savas ligzdas, kad saules ceļš pār debesu velvi met lielāku līkumu, tad viss mostas uz jaunu dzīvi un pie mums nāk Lieldienu svētki.

Gatavojamies Lieldienām - tamborējam jaukus cālēnus 02.03.2023 20:00

Mīlīgi, mīksti cālēni, kas notamborējami vienā vakarā, būs jauks Lieldienu dekors, burvīga dāvana draugiem vai mīļa rotaļlieta bērniem.

5 garšīgas Otro Lieldienu receptes 18.04.2022 09:55

Protams, ka Lieldienās neiztikt bez krāsotām olām, taču svētku mielastam noderēs arī citas interesantas ēdienu receptes, kas viegli un ātri pagatavojamas, sniegs patiesas garšas baudas un vairos enerģiju un labo noskaņojumu.

Kā svin Lieldienas citviet pasaulē 05.04.2021 09:21

Lieldienas jeb Kristus augšāmcelšanās svētkus jeb pavisam vienkārši Pavasara iestāšanās svētkus svin jau kopš seniem laikiem. Tolaik stingri tika piekoptas rūpīgi izmeklētas tradīcijas un paražas. Ļaudis ticēja - godinot šos svētkus, viņus gaida pārticīga un laimīga dzīve veselu gadu. Taču cik tautu, tik arī veidu, kā panākt dievu labvēlību. Kā tad Lieldienas sagaida citviet pasaulē?

Lieldienu apsveikumu kokteilis. Pantiņi un dzejolīši 02.04.2021 21:15

Lieldienu apsveikumu pantiņi. Apsveic sev tuvos cilvēkus ar mīļiem, jautriem pantiņiem:


100 grami smaida,prieka un saules;
50 gabalus raibu taureņu;
50% šūpošanās prieka,
pievieno Lieldienu olas un
iegūsti UNIKĀLU sveicienu kokteili pavasara svētkos!

Kā nokrāsot Lieldienu olas 14 dažādās krāsās ar dabīgiem līdzekļiem. Vecmāmiņu padomi 31.03.2021 11:50


Lieldienas jau šonedēļ! Vai zinājāt, ka skaistas Lieldienu olas dažādās krāsās var iegūt ar dabiskiem līdzekļiem? Piedāvājam receptes, kā nokrāsot olas 14 dažādās krāsās un toņos.

Kā radās Lieldienu zaķis? 12.04.2020 08:40

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai. Senos laikos ar rituālām darbībām šajā laikā mēģināja palīdzēt zemes atmodai un jau laikus nodrošināt zemes auglību, un veicināt tās svētību. Mūsdienās Lieldienas ir svētki, kuros sanāk kopā radinieki un draugi, vēl viens otram Priecīgas Lieldienas un sitas ar olām, ēd tās ar sāli, lai nemelotu, un piekopj izseno tradīciju – šūpošanos, lai vasarā odi nekož.

Lieldienās krāsosim olas jeb kā ar dabīgiem līdzekļiem iegūt dažādu krāsu olas 11.04.2020 05:49

Visiem ierastākā metode Lieldienu olas krāsojot noteikti ir sīpolu mizas, kas dod brūno krāsu . Lai nebūtu kā katru gadu, tad iesakām pieliet klāt, piemēram, melleņu sulu vai stipru melno tēju un iegūsiet atkal citas nokrāsas un toņus. Protams, toņi atšķirsies arī tad, ja krāsosiet brūnu vai baltu vistas olu.

Priecīgas Lieldienas! Sentēvu ticējumi un tradīcijas 21.04.2019 12:49


Lieldienu olas ir veselības simbols. Tās ēd, lai veicinātu veselību cilvēkiem un lopiem, nestu laimi, sargātu no ļauna.

Lieldienu rotaļas 21.04.2019 09:50

Pavasarī visskaistākās tradīcijas saistās ar Lieldienām- senajiem auglības svētkiem, kad ne tikai krāsoja olas, kāra šūpoles un augstu šūpojās, bet arī dziedāja un spēlēja dažādas spēles. Lūk, dažas no tām:

Ko darīt Pūpolsvētdienā 13.04.2019 21:57


Pēc latviešu tautas tradīcijām vismaz vienam no mājiniekiem Pūpolsvētdienā jāpieceļas agrāk par citiem un jānoper ar pūpola žagariņiem citi ģimenes locekļi. Jo pamatīgāk kādu noper, jo veselīgāks viņš būs. Perot ar pūpoliem, jāskaita sekojoši "buramvārdi":


Pūpols, pūpols- apaļš kā pūpols,
Vesels kā rutks, lunkans kā žagars,
Sarkans kā ābols, zaļš kā zars,
Drošs kā lauva, veikls kā vāvere.
Veselība iekšā, slimība ārā!

Seno latviešu Lieldienu tradīcijas (1) 31.03.2018 10:25

Lieldienas ir laiks, kad latvieša klētij ir jābūt iztukšotai, un laiks, kad sākas pavasara darbi. Ar Lieldienām saistās arī laika pareģošana. Ja Pirmajās Lieldienās līst, tad govis dos daudz piena un katru svētdienu līdz Vasarassvētkiem būs lietains laiks. Ja vardes Lieldienās iet pāri ceļam, būs gaidāma lietaina vasara. Lieldienās pastāv neskaitāmas tradīcijas, kuras tiek piekoptas jau kopš seniem laikiem. Dažas no tām tiek ievērotas arī mūsdienās.

Pašu rokām darinātas, skaistas un greznas olas Lieldienām. 8 interesantas idejas 26.03.2018 13:20

Ja vēlies pārsteigt draugus un radus ar neparastiem olu dizainiem, tad noteikti vari tās apgleznot, aplīmēt, apšūt, apadīt, appērļot un ko tik vēl ne. Viss atkarīgs no tavas idejas un izpildījuma.

Ierosmes, kurp doties un ko darīt Lieldienās 25.03.2016 14:10

Lieldienas latviešiem ir nozīmīgākie ģimenes svētki uzreiz aiz Ziemassvētkiem un Jāņiem, tā apliecina šā gada martā prezentētais pētījums „Amigo laimes indekss”. Pētījums pārliecinoši parāda, ka kopīga svētku svinēšana, īpaši, ja tā apvīta ar ikgadējām tradīcijām, ģimeni satuvina un ļauj justies laimīgākiem. Laimes izjūtu ģimenē vairo kopā pavadītais laiks un tradīcijas, lai arī mazas, mīļas. Jo veido ģimenes kopīgo atmiņu un unikālu līdzpārdzīvojumu.

Lieldienu ticējumi skaistumam un veselībai. (1) 03.04.2015 14:49

Lieldienas rītā pirms saules lēkšanas agri jāpaceļas un basām kājām jāaizskrien uz šķūni. Labāk, ja var, kā no gultas cēlies, tūlīt izskriet ārā, kur atrodas kādas čužas, skaidiņas, no malkas un cits kas. Tie neskatoties jāsagrābj klēpī un jāienes iekšā. Pēc tam jāsadedzina. Tad tai gadā var daudz ko atrast, piemēram, naudu.

Lieldienu laika ticējumi un rituāli 02.04.2015 14:05

Istabas DA-pusē jādedzina zaļa un dzeltena svece. Zaļā svece šajā stūrī nesīs materiālos labumus, bet dzeltenā piestrāvos māju ar optimisma enerģiju. Ja dedzināsi šaja stūrī oranžo sveci, tad tā nesīs prieku un veiksmīgas sadarbības gaisotni.

Senie ticējumi un rituāli Zaļajā ceturdienā 02.04.2015 10:44

Ieskatīsimies mūsu senču ticējumos un, iespējams, kaut ko izmēģināsim arī paši.

Lieldienu pantiņi 19.04.2014 18:54

Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs,
Lai pazūd tumsa, kas dvēseli tirdī!
Prieka pilnas Lieldienas!