Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:199, Did:0, useCase: 3


Pašsālīta siļķe

Nav jābaidās siļķi iesālīt pašam. Sālītai siļķei nav vajadzīga ne muciņa, ne kāds cits liels trauks - tikai ledusskapis ar saldētavu.

Nepieciešams:

2 kg svaigu siļķu,
1/2 tējkarote diļļu (svaigu vai kaltētu),
1/2 tējkarote kaltēta bazilika,
2 ēdamkarotes sāls,
1/3 tējkarote koriandra,
1/2 tējkarote piparu.

Pagatavošana:

1. Zivis notīra, izņem iekšas un žaunas.

2. Visas garšvielas (dilles, baziliku, koriandru, sāli, piparus) sajauc kopā un gatavo maisījumu kārtīgi ierīvē siļķes (gan no ārpuses, gan iekšpuses).

3. Katru siļķi ietin pārtikas plēvē un novieto ledusskapī uz diennakti.

4. Pēc tam zivis uz trīs diennaktīm ieliek saldētavā.

5. Pēc trīs dienām zivis ir gatavas ēšanai.

Izņemiet no saldētavas tikai tik zivis, cik apēdīsiet vienā reizē. Pārējās droši tur varat uzglabāt līdz nākamajai reizei, kad jums sakārosies kaut ko kreftīgāku.

Ieskaties! "Zivju ēdieni. Izvēle, apstrāde, receptes". Tev noteikti patiks!

Šī pavārgrāmata, kas izdota Apgādā Zvaigzne ABC, ir unikāls vairāk nekā 500 recepšu krājums, kurā apkopotas gan klasiskas, gan mūsdienīgas receptes. Tajā iekļautas receptes visdažādāko saldūdeņos un sāļūdeņos mītošo zivju, kā arī citu jūras velšu, piemēram, garneļu, mīdiju, ķemmīšgliemeņu, pagatavošanai.

Īpašu vērtību grāmatai piešķir tajā iekļautās oriģinālās zivju ēdienu receptes no dažādiem Latvijas novadiem – tās lieliski piemērotas ēdienu pagatavošanai ne tikai virtuvē, bet arī brīvā dabā. Krāsainajās fotogrāfijās soli pa solim parādīts, kā kūpināt butes, kā cept zivju kotletes, kā grilēt nēģus un vārīt zivju zupu. Ja vēlaties iepazīties ar šo oriģinālrecepšu autoriem un nogaršot brīnišķīgas maltītes, jums jādodas ceļā, jo Jānis un Anna Macāni saimnieko Īdeņā pie Lubāna, Evija Klēviņa ─ "Vējavās” Salacgrīvas novadā, bet Aleksandra Maksakova un Imants Pričins ─ Rucavā. Interesi izraisīs arī Zanes Kilblokas, Ilzes Salnas un Māra Šēniņa īpašās receptes. Noteikti iepazīstieties ar Indras Kviotkovskas īpašo recepti, jo pēc tās pagatavotās brīnumgardās zivju kotletes deva impulsu šīs grāmatas tapšanai.