Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:198, Did:0, useCase: 3


No vecmāmiņas pūralādes – GRŪDENIS sēļu gaumē

Ir interesanti pēc iespējas vairāk uzzināt par to, kā dzīvoja mūsu senči. Kāda bija viņu ikdiena un svētki, kas viņiem bija svarīgs un, protams, kas garšoja un ko viņi lika galdā. Var atrast daudz interesanu senlatviešu recepšu - tās ir tiešām garšīgas, spēcinošas un vienkārši pagatavojamas.

Nepieciešams:

300 g svaiga cūkas šķiņķa,
300 g grūbu putraimu,
3 lieli kartupeļi,
sāls.

Pagatavošana:

1. Katliņā liek gabaliņos gabalos sagrieztu cūkgaļu, pārlej ar ūdeni un liek vārīties.

2. Kad gaļa pusmīksta, pieber grūbas, gabaliņos sagrieztus kartupeļus un pievieno sāli pēc garšas. Turpina vārīt, līdz visas sastāvdaļas gatavas. Gatavā biezputrā grūbām jābūt mīkstām, bet kartupeļiem tādiem, kas jūk ārā.

3. Putru pasniedz ar ceptiem sīpoliem un rupjmaizi. Klāt piedzer rūgušpienu (kefīru).

Lai labi garšo!

Gatavoja un fotografēja: Iveta Apškrūma

Epadomi iesaka:

Apgāda Zvaigzne ABC izdotajā grāmatā "Latviešu ēdieni" apkopotas tradicionālas latviešu ēdienu receptes. Jūs uzzināsiet, kā pagatavot latviskas uzkodas, zupas, otros ēdienus, desertus, kā arī tradicionālos gadskārtu svētku ēdienus.

Tomēr jāatceras, ka ēdiena gatavošana ir nevien uzturzinātnes praktiskā izpausme, bet arī māksla. Tāpēc ikviena recepte ir jāuztver radoši arī mūsdienu lasītājam, ņemot vērā to, ka senāk katrai saimniecei ir bijušas savas ēdienu gatavošanas gudrības, turklāt dažādos novados atšķiras receptes ēdieniem ar vienu un to pašu nosaukumu.

Grāmatiņa būs noderīga gan pavārmākslas entuziastiem, gan arī kā papildinājums dāvanai ikvienam, kurš vēlas vairāk uzzināt par latviskajām tradīcijām.