Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:273, Did:0, useCase: 3


Upeņu liķieris mājas apstākļos

Upenes var izmantot, sagatavojot liķieri, kuru celt galdā svētku reizēs.

Upeņu liķiera pagatavošanai varam izvēlēties Latvijas balzams stipro alkoholisko dzērienu tehnoloģes Aijas Zablockas pārbaudītu recepti, kurai

Nepieciešams:

0.5 kg upeņu ogu,
2 glāzes jeb 400 ml 69% degvīna (nopērkams veikalos),
500g cukura,
glāzi ūdens.

Pagatavošana:

1. Pārlasītas upenes vispirms jāsabaksta ar zobu bakstāmo un jāieliek stikla traukā – vēlams izmantot burku ar platu kakliņu, lai ogas būtu viegli izņemt.

2. Upenes aplej ar degvīnu, vēlams, kura stiprums ir 69%, (gardāko uzlējumu un liķieru pagatavošanai vispiemērotākais degvīns ir ar alkohola saturu 70%, jo nodrošina optimālu garšas un aromāta izvilkumu, kas nav iespējams ar parastajiem degvīniem. Šim degvīnam piemīt arī labākas dezinficējošas īpašības nekā tradicionālajam 40%). Trauku aizvāko un novieto tumšā vietā uz četrām nedēļām.

3. Šo ekstraktu vajadzētu pakratīt vai apmaisīt vismaz 1x nedēļā. Pēc mēneša upeņu uzlējumu jāizfiltrē. Filtrēšanai var izmantot vairākās kārtās saliktu marli vai rupju audumu.

4. Pēc tam no ūdens un cukura savāra sīrupu, atdzesē un pievieno izfiltrētajam degvīna izvilkumam. Var pievienot klāt arī vaniļas cukuru (1 tējkaroti) vai šķipsniņu skābes, vai citrona miziņu, lai iegūtu dažādākas garšas nianses.
Noliek stāvēt vēl uz 3-4 nedēļām, pēc tam vēlreiz izfiltrē un iepilda skaistās pudelēs.

5. Iegūtais liķieris būs ar absolūtā alkohola saturu no 25-30%, izejot no receptes niansēm.

Upenes šajā receptē var aizstāt ar aronijām, kam pievienotas ķiršu lapas, mellenēm, avenēm vai zemenēm. Svarīgi ir izlietot uzlējumu līdz nākamai ražai.

Aija Zablocka iesaka arī dažus „knifiņus”, lai mājas liķieris izdotos!

• Izvēlies tikai labas, gatavas ogas!
• Svaigas ogas var lieliski aizstāt ar saldētām – tad tās pat nav jāsabaksta
• Nekādā gadījumā neizmanto ievārījuma cukuru! Tajā esošās pektīnvielas šoreiz nav vēlamas!