Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:242, Did:0, useCase: 1


Kā pareizi uzglabāt un pagatavot vistas gaļu karstā laikā 13.07.2024 23:06

Iestājoties sen gaidītajam karstajam laikam, jāpievērš uzmanība pareizai pārtikas produktu uzglabāšanai un gatavošanai. Vistas gaļa tās vieglās struktūras un zemā tauku satura dēļ ir viena no tradicionāli iecienītākajām vasaras maltīšu sastāvdaļām. Sertificēta uztura speciāliste Jeļena Pavlova iesaka, kādu vistas gaļu izvēlēties un kam pievērst īpašu uzmanību, plānojot izbraukumu, pikniku vai ikdienas maltīti mājās.

Kā ilgāk uzglabāt gaļu svaigu, ja sabojājies ledusskapis vai nav elektrības 15.09.2022 21:54

Nupat man nācās saskarties ar ļoti nopietnu mūsdienu problēmu. Kādu rītu pamostoties, sapratu, ka mājā nav elektrības. Kad saņēmu paziņojumu, ka tās, sakarā ar steidzamiem remontdarbiem, nebūs visu diennakti, sapratu,- kaut kas steidzami jādara ar gaļu. Tā kā gaļu iepērku no lauksaimniekiem (ekoloģisko), tad saprotams, ka ne jau pa kilogramam, bet vairumā. Šim nolūkam esmu iegādājusies arī tādu palielāku saldētavu. Taču ko man dod saldētava, ja nav elektrības?
Tā kā gaļa nav sevišķi lēts produkts, tad arī negribēju pieļaut, ka kaut kādu iemeslu dēļ tā sabojājas. Tad nu nācās atcerēties vecmāmiņu metodes, kuras gribu darīt zināmas arī jums. Izrādās- senos labos produktu uzglabāšanas paņēmienus labāk neaizmirst, jo nekad nevar zināt, kurā brīdī tos var ievajadzēties.

Noderīgi padomi, kā racionāli izmantot pārtikas produktus 24.10.2021 21:59

''Treknajos gados'', atēdušies lašus un ikrus, arī tagad latviskā iecirtībā turamies godam, taču reizēm nākas vien atzīt, ka maciņā svilpo vējš, vai arī, ak vai, viesības garām, bet leduskapī aizķēries tik daudz nenotiesāta, ko roka neceļas izmest. Varbūt noderēs kāds no padomiem, kurus vairāk kā pirms 30 gadiem savā pavārgrāmatā sniedza autores V.Gustava un I.Jansone.

Lieldienās krāsosim olas jeb kā ar dabīgiem līdzekļiem iegūt dažādu krāsu olas 11.04.2020 05:49

Visiem ierastākā metode Lieldienu olas krāsojot noteikti ir sīpolu mizas, kas dod brūno krāsu . Lai nebūtu kā katru gadu, tad iesakām pieliet klāt, piemēram, melleņu sulu vai stipru melno tēju un iegūsiet atkal citas nokrāsas un toņus. Protams, toņi atšķirsies arī tad, ja krāsosiet brūnu vai baltu vistas olu.

Praktiski padomi veiksmīgai saimniekošanai virtuvē (3) 16.08.2018 20:27

Jāatzīst, ka gatavojot un saimniekojot, aizvien biežāk ieskatos senos rakstos, kur gūstu daudz noderīga un šais laikos praktiski pielietojama. Padalīšos, varbūt arī jums kas derēs un būs no jauna.

Derīgi padomi pārtikas lietošanai karstā laikā (1) 21.05.2018 15:13

Klāt ir karstais laiks un arī aktīvās atpūtas laiks. Brīvdienās aicina jūrmala, lauki vai vasarnīca. Ik dienu notiek dažādi publiskie pasākumi. Lai ļaudis izvairītos no pārtikas izraisītām saslimšanām, atgādinām svarīgākos ieteikumus drošas pārtikas lietošanai.

Gatavo lētāk kopā ar Džeimiju– dzīves svinēšana, ietaupot naudu 24.01.2015 12:51

Ir taču jāpiepūlas, lai garšīgas maltītes pagatavošanai neiztērētu pārāk daudz naudas? Te savs vārds sakāms arī populārajam britu virtuves virtuozam Džeimijam Oliveram. Viņam ir padomā jaunas gardu ēdienu receptes un pārsteidzoši padomi, kā ietaupīt.

11 padomi, kā kļūt bioLoģiskam, saudzējot ģimenes budžetu 11.01.2015 17:40

Bioloģiskā pārtika ir tīra un vērtīga, tā ir labākā, ko cilvēks varētu gribēt lietot ikdienā, tajā ir vairāk vērtīgo uzturvielu, tā ir audzēta bez pesticīdiem un arī ļoti garšīga. Tomēr daudzi uzskata, ka nevar atļauties bioloģisko pārtiku, tā ir pārāk grūti dabūjama, pārāk sarežģīti nopērkama. Kā Jaunajā gadā kļūt bioLoģiskam, iekļaujoties saprātīgā budžetā? Nedaudz plānošanas, mūsu 11 padomi – un, lūk, esam ceļā uz bioLoģisku 2015. gadu!

Pagatavo ekonomisku maltīti ģimenei tikai par 5 eiro (2 receptes) 24.01.2014 15:26

Izcils šefpavārs prot ne tikai pagatavot gardu maltīti, bet arī gudri iepirkties. Rimi saviem pircējiem piedāvā virkni iespēju, kā ietaupīt vairāk – izmantojot Mans Rimi lojalitātes programmas un kioska piedāvājumus, kā arī akciju produktus veikalos. Šoreiz Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis iesaka pagatavot divas vienkāršas receptes visai ģimenei, kuru pagatavošanā nepieciešami tikai pieci eiro.