Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 3


Latvija atzīmēs Igaunijas 99.dzimšanas dienu ar mini festivālu

Redakcija
Redakcija

24. februārī Igaunija atzīmēs savu Neatkarības dienu jau 99 reizi. Lai stiprinātu Latvijas un Igaunijas savstarpējās attiecībās, tiek organizēts mini festivāls Intsikurmu, kura ietvaros dažādi mūziķi un mākslinieki vienosies, lai dalītos ar savu pieredzi, stāstu un brīvo domas lidojumu.

Festivāla Intsikurmu organizatori atzīmē Igaunijas 99. dzimšanas dienu kopā ar draugiem Latvijā – mini festivāla vakarā š.g. 24. februārī K.K fon Stricka villā ar lielisku mūziku, brīnišķīgiem cilvēkiem un siltu atmosfēru.

“Māksla spēj vienot cilvēkus neatkarīgi no valodas, reliģiskās piederības un nacionalitātes, tāpēc tik svarīgi mums ir dod iespēju māksliniekiem satikties šajā radošajā bez robežu telpā,” stāsta festivāla vakara organizatori.

Mākslinieki, kas uzstāsies Intsikurmu vakarā Rīgā, ir grupas Sibyl Vane, Daniel Levi, Liis Ring un Micucu no Igaunijas, The Coco’nuts, Polifauna, My Radiant You un Anneli Arro no Latvijas. Katrs no tiem ir ar savu raksturu un specifisku stilu.

Šī festivāla ietvaros īpaši tiek domāts par vizuālo un estētisko noformējumu. Gluži tāpat kā Instikurmu Igaunijā, arī festivālā Rīgā tiks veidota īpaša scenogrāfija un noskaņa, kas ir viena no festivāla atpazīstamības zīmēm. Bārā būs pieejami īpaši Igaunijai raksturīgi dzērieni.

Intsikurmu festivāls, kuru ārvalstu mediji nodēvējuši par “Igaunijas Positivus”, mājvietu radis netālu no Dienvidigaunijas pilsētas Pelvas (Põlva). Jau kopš 2013.gada tas notiek gandrīz astoņus hektārus lielā gleznainā mežā, kur notikuši arī pirmie igauņu Dziesmusvētki 1955.gadā. Kopš 2013. gada festivālu apmeklējuši vairāk kā 15 000 cilvēku, uzstājušies vairāk kā 120 mākslinieku, tostarp arī mūziķi no Latvijas - grupas Instrumenti, The Sound Poets, Triana Park, dziesminiece Alise Joste.

Festivāla galvenais mērķis ir dažādu dimensiju satikšanās. Tā vērtības ir mūzikas kvalitāte tās dažādībā, vizuālu risinājumu iekļaušana dabā, vērīgs, labi paēdis un laimīgs klausītājs. Kā pamata virzītājspēku Intsikurmu festivāla organizatori min līdzīgas vērtības, kas ļauj līdzās pastāvēt dažādām mūzikas un mākslas formām, dažādiem cilvēkiem, kas visi ir atraduši savu ceļu uz Intsikurmu, lai baudītu mieru, dabu un mūziku.