Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 3


Nedēļas nogale Francijas krāsās Kalnciema kvartālā no 13. jūlija

Redakcija
Redakcija

Par godu Francijas institūta Latvijā 20 gadu jubilejai, Kalnciema kvartāls no 13. līdz 15. jūlijam iemirdzēsies zili balti sarkanās Francijas karoga krāsās. Nedēļas nogalē aicinām apmeklēt plašu franču kultūras programmu - brīvdabas koncertu ceturtdienā, kino klasikas brīvdabas seansu piektdienā, Francijai veltītu tirgu un aktivitātes bērniem sestdienā, kā arī tēlniecības izstādi.

...........................................................................................................................................................................................................

Svētku svinības sāksies ceturtdien, 13. jūlijā, kad uz brīvdabas skatuves būs dzirdamas franču melodijas gan akordeona skaņās, gan elektroniskajā mūzikā.

Koncertu atklās kvartets „Undertango”. Sastāvā spēlē četri profesionāļi mūziķi: vijolnieks Gidons Grīnbergs, akordeoniste Evita Dūra, pianists Mārtiņš Zilberts vai Romāns Vendiņš un kontrabasists Viktors Veļičko. Kvarteta dvēsele ir akordeons, kas daudziem asociējas ar franču mūziku. Un patiešām - šis instruments piedod franču mūzikai tik raksturīgo virtuozitāti un smalkumu. Kopā ar vijoli tiek apspēlētas populāras un mazāk zināmas franču mūzikas pērles.

Undertango:Kvartetam Undertango pievienosies burvīgā šansonu dziedātāja Ineta Rudzīte - dziedātāja ar samtainu balss tembru, Latvijā zināma kā franču mūzikas izpildītāja. Ineta pati saka, ka dzied par īstām jūtām un mīlestību visās tās krāsās, nebaidoties ne no sāpēm, ne skumjām, kas lieliski atspoguļojas Franču šansonos, jeb romantiskajās balādēs.

Viena no populārākajām franču dziesmām Inetas Rudzītes izpildījumā:Uzstāsies arī šveiciešu un latviešu DJ duets Lévi & Strauss, kas jau vairākus gadus pazīstami klubu apmeklētājiem, jo regulāri uzstājušies mītiem apvītajā klubā Aristīds un piedalījušies Klik Klak vakaros. Šoreiz vakaram franču noskaņās viņi eksperimentēs, miksējot franču dziesmu, sešdesmito gadu popmūziku un elektronisko mūziku ar franču piesitienu, ieskatoties arī astoņdesmito gadu rokmūzikas lapaspusēs. Garšas pilna izlase, kas gandarīs zinātkāros un dejot gribošos.

Pasākuma norises laiks no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00.
Koncertu rīko Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar Kalnciema kvartālu, ar "Lielvārdes alus" atbalstu.

Piektdien, 14. jūlijā goda vietā būs Francijas kino. Sākot no plkst. 22.00 būs iespēja brīvā dabā baudīt labi zināmas franču kino klasikas filmas, kas tiks rādītas ar subtitriem angļu valodā.

22.00 rež. Žaka Tatī “Svētku diena” (1949., 86 min.)
23.30 rež. Žana Renuāra “Franču kankāns” (1955., 108 min.)

Sestdien, 15. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla tirgu piepildīs franču šarms – skanēs franču mūzika, būs vairāki Francijas produktu tirgotāji, kas papildinās vietējo ražotāju kolorītu. Apmeklētāji tiek aicināti vēlajās brokastīs franču gaumē.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Francijas institūts piedāvās bērniem radošās darbnīcas, lai caur spēlēm un rotaļām iepazīstinātu ar franču valodas pamatiem:

plkst. 11.00 pirmie vārdi franču valodā, spēlējot milzu “Scrabble”;
plkst. 12.00 kustību un krāsu spēle “Le twister des couleurs”;
plkst. 13.00 pasakas «Vilks, kas meklēja draudzeni» lasījums franču valodā. Lai nesatraucas tie bērni, kas vēl nesaprot franciski, jo lasījumu papildinās skaņu un attēlu efekti.

No 26. jūnija līdz 18. jūlijam Kalnciema kvartāla galerijā ir apskatāmi franču tēlnieka Patrika Peltjē darbi. Izstādē iepazīsiet viņa veidotās masīvās un raupjās, bet vienlaikus arī apbrīnojami vieglās un harmoniskās skulptūras. Izstāde apskatāma no pirmdienas līdz sestdienai no 10.00-16.00, svētdienās slēgts.

Ieeja pasākumos bez maksas.