Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 3


Lidosta Spilve pārtop vienā no lielākajiem kultūras un sporta centriem Latvijā

Redakcija
Redakcija

2016.gadā vēsturiskajā lidostas Spilve ēkā un tās teritorijā (Daugavgrīvas iela 140) sākas restaurācija un remontdarbi. Pārdaugavas vēsturiskais centrs kļūs par platformu kultūras, izglītības un sporta pasākumiem, vietu, kur rīkot tematiskus festivālus, koncertus, pasākumus, seminārus, liela mēroga pilsētas svētkus.

Komplekss Spilve ietver 3500 m2 plašu lidostas ēku, asfaltētu laukumu, zālienu, skrejceļu un “mazās” aviācijas lidmašīnu stāvvietu. Šajā restaurācijas un celtniecības darbu etapā ēkā atjaunota apkures sistēma, nomainīta elektroinfrakstruktūra un santehnika. Atjaunošanas un restaurācijas darbu posma kopējās izmaksas 2016. gadā sastāda ap 10 tūkstošiem eiro. 2017. gadā tiks rekonstruēta ēkas durvju grupa, fasādes ansamblī nomainīti logi, atjaunota ēkas santehnikas sistēma, veikta elektrotīkla izbūve, kā arī tiks atjaunotas visas centrālas zāles lustras un iekšējā apdare, darbu kopējās izmaksas tiek lēstas ap 500 tūkstošiem eiro. Rekonstrukcijas un modernizācijas darbus kompleksā Spilve veic kompānija “AEROBIG”.

Vēsturiskā Rīgas arhitektūras objekta statusa maiņas iniciatori saskata jaunās kultūras telpas idejā milzīgas perspektīvas. Jaunās koncepcijas pamatā ir lidostas Spilve ēka – izcils padomju 30.-50.gadu arhitektūras paraugs. Ēkas centrālā zāle ir unikāla kā mākslinieciskajā, tā funkcionalitātes ziņā. 12 metrus augstais griestu kupols un kolonnas, kas sniedzas astoņu metru augstumā, ļauj segmentēt divstāvīgo zāli trijās mazākās daļās vai izmantot to kā vienotu telpu. Jumta pārlaidums ļauj veiksmīgi izvietot gaismas aparatūru. Video demonstrēšanai kā liels ekrāns tiks izmantota centrālā priekšējā siena. Lidosta Spilve aptvers visus mūsdienu kultūras virzienus, gan izglītojošus, gan atpūtas: izstādes, festivāli, lekciju programmas, kinoseansi, koncerti, teātra izrādes, modes skates, semināri, konferences, sporta šovi, ekstrēmie sporta veidi, prezentācijas.

Pamestajam kompleksam dāvāt jaunu dzīvi ir kompānijas “AEROBIG” ideja. “Mēs bijām sajūsmā, kad pirmo reizi ieraudzījām lidostas Spilve vērienu un skaistumu, un, pats galvenais, sajutām šīs vietas potenciālu,” stāsta kompānijas “AEROBIG” tehniskais direktors Sergejs Lavrovs. “Mūs iedvesmoja fakts, ka Spilve ir vēsturiski nozīmīga Rīgas vieta. Tā ir pirmā un līdz 20. gadsimta 70.gadu vidum galvenā Rīgas lidosta, kas savu darbu uzsāka 1916. gadā. Vēlamies realizēt sapni par mūsdienīgu kultūras centru, saglabājot Spilves dvēseli un estētiku, kas nākotnē kļūtu par populāru atpūtas vietu Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.”

Plānos jau tagad ir virkne interesantu un vizuāli krāšņu pasākumu. Gan simfoniskās un tautas mūzikas festivāli, gan Aviācijas svētki un arhitektūras biennāle. Ir jau zināmi radošie projekti, kurus plānots realizēt 2017 gadā:

/ Projekts “Lidojums sapnī un nomodā”: koncerti un teātra izrādes, performances, kino seansi, izstādes.
/ Projekts “Skrejceļš”: radoša un erudīcijas konkursa rīkošana bērniem un jauniešiem.
/Projekts “Uzgaidāmā telpa”: restorānu biznesa organizēšana, degustāciju zāle.
/ Projekts “Turbīna”: deju vakaru rīkošana.
/Projekts “Ceļojuma spēles”: dažādu pasaules zemju galda spēļu zonas izveidošana.
/ Projekts “Lasīšanas nodalījums”: bibliotēka – kamīnzāle.
/ Projekts “Pilota kabīne”: lidojuma simulatoru zāle.
/ Projekts “Spārni”: interaktīvais pasaules lidaparātu vēstures muzejs.
/ Projekts “Iluminators”: krātuve ar debess tēmas fotoattēliem, kas izpildīti dažādās tehnikās.
/ Projekts “Planetārijs”: zvaigžņotās debess karšu izpētes zona.