Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Daugavpils teātrī “Makbets” – jauno aktieru izrāde par cīņu ar ļaunumu sevī 27.11.2023 15:09

22. novembrī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde “Makbetam”, iestudējumam, kurā caur skaņas, kustību un Šekspīra valodas simbiozi tiek pavēstīts par varaskāri, kura saindē prātu un iedzen aizvien dziļāk necilvēcības purvā.

Janvārī Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par izcilo soļotāju Jāni Daliņu 20.11.2023 22:03

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra janvāra repertuāra izrādēm. 5. janvārī pirmizrādi piedzīvos režisora Toma Treiņa un radošā ansambļa veidotais stāsts “Daliņš” par latviešu soļotāju, valmierieti Jāni Daliņu, kurš 1932. gadā Losandželosā startēja kā viens no diviem Latvijas pārstāvjiem olimpiskajās spēlēs un 50 km soļošanas distancē izcīnīja sudraba medaļu. Tā bija pirmā olimpiskā medaļa, ko ieguva Latvijas sportists, startējot zem savas valsts karoga.

Liepājas teātrī top dokumentāla izrāde „Gaišās naktis” 15.11.2023 09:45

Šobrīd Liepājas teātrī mākslinieces Kristīnes Brīniņas vadībā top izrāde „Gaišās naktis”, kuras dramaturģiskais materiāls tapis, māksliniecei sadarbojoties ar dzejnieku Henriku Eliasu Zēgneru. Pirmizrāde paredzēta Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” 7. decembrī, uz to aicināti arī mazās zāles abonementa īpašnieki.

Sākas Kroders.lv jauno autoru konkursa otrā kārta 14.11.2023 10:33

Elektroniskais teātra žurnāls Kroders.lv līdz 15. decembrim aicina jaunos autorus piedalīties recenziju konkursā, iesūtot savu rakstu par jebkuru 2022./2023. vai tik tālu 2023./2024. gada sezonā tapušu Latvijas teātra jauniestudējumu.

Gaidot simtgadi, Valmieras teātris aicina skatītājus noteikt Gada izrādi 10.11.2023 09:57

Kā katru gadu, arī šogad Valmieras teātris aicina skatītājus noteikt aizvadītās sezonas labākos māksliniekus. Šogad kopā ar mūsu galvenajiem atbalstītājiem Borisa un Ināras Teterevu fondu būs iespēja noteikt skatītājuprāt labāko aizvadītās sezonas izrādi.

Latvijas Leļļu teātra ēkas nodošana ekspluatācijā aizkavējas 09.11.2023 11:17

11. novembrī Latvijas Leļļu teātris ar divām pirmizrādēm – “Sibīrijas haiku” un “Sivēnam pa pēdām” – plānoja atklāt atjaunoto teātra ēku Krišjāņa Barona ielā. Nedēļas sākumā teātris izplatīja paziņojumu, ka ēkas atklāšana aizkavējas, par ko plašāk informēja trešdien notikušajā preses konferencē, kur iemeslus skaidroja VNĪ pārstāve Jeļena Gavrilova, KM pārstāve Ilze Pētersone, kā arī LLT valdes loceklis Mārtiņš Eihe. Par jauniestudējumiem, ko skatītājiem būs iespēja apmeklēt pēc ēkas atklāšanas, informēja režisori Edgars Kaufelds, Valters Sīlis un Rūdolfs Gediņš, kā arī teātra dramaturģe Ance Muižniece.

Tapusi izrāde visai ģimenei «Viens pats mājās Ziemassvētkos» 09.11.2023 11:13

Neapšaubāmi, filma «Viens pats mājās» allaž bijusi viena no populārākajām Ziemassvētku filmām, un tās skatīšanās svētku laikā daudzās mājās kļuvusi par labu tradīciju. Tālab Latvijas teātru aktieri, iedvesmojoties no šīs filmas, izveidojuši jaunu, mūsdienīgu un multimediālu izrādi «Viens pats mājās Ziemassvētkos», kuras darbība risināsies tepat Latvijā.. Pirmizrāde gaidāma jau 13.decembrī Kultūras centrā «Ulbrokas Pērle». Izrādes Latvijas pilsētās būs skatāmas gan 2023.gada decembrī, gan 2024.gada janvārī.

Pie skatītājiem dosies muzikāla izrāde visai ģimenei «Grinča Ziemassvētki» 06.11.2023 09:59

Sākot ar 1.decembri, arī šoziem bērnus visā Latvijā priecēs krāšņa, muzikāla svētku pasaka visai ģimenei – «Grinča Ziemassvētki». Galvenajā lomā – šarmantais aktieris Māris Bezmers.

Rēzijas Kalniņas jauniestudējums “Akmens aizslīd garām” 03.11.2023 10:40

Mūzikas un drāmas telpā OratoriO šobrīd notiek darbs pie pirmā šīs sezonas
jauniestudējuma. Režisores Rēzijas Kalniņas vadībā tiek veidota izrāde “Akmens aizslīd
garām”, kas top pēc Šona Grenana lugas. Jauniestudējumam dots žanrisks apzīmējums -
dvēseles duša 2 cēlienos. Pirmizrāde 2023. gada 10. novembrī pl. 19:00

Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par mātes un dēla attiecībām - “Atraitnes dēls” 27.10.2023 10:49

27. oktobrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais “Atraitnes dēls” Viestura Roziņa interpretācijā. Bez vārdiem veidotā, poētiskā izrāde caur deju un mūziku ietieksies cilvēka pašu pirmo – mātes un bērna - attiecību pieredzē.

Latviju apceļos jubilejas koncertuzvedums «Olgai Dreģei 85» 25.10.2023 21:58

Novērtējot mākslinieces talantu un paveikto, 2023.gada gada rudenī Madonā, Rēzeknē, Jelgavā un citur Latvijā notiks leģendārās Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes 85 gadu jubilejas koncerti. 29.oktobrī viņa viesosies dzimtajā Madonā, pēc tam ar skatītājiem tiksies arī Latgales vēstniecībā GORS un citviet Latvijā. Koncertuzveduma režisors ir Gundars Silakaktiņš, muzikālā vadītāja – Zane Dombrovska, Jurates Silakaktiņas tērpi.

Latvijas Leļļu teātrī top papīra animācijas iestudējums “Sibīrijas haiku” Valtera Sīļa režijā 18.10.2023 09:55

11. novembrī Latvijas Leļļu teātris atklās atjaunoto teātra ēku Krišjāņa Barona ielā ar divām pirmizrādēm. Dramaturģes Ances Muižnieces radītais teātra detektīvs “Sivēnam pa pēdām” Edgara Kaufelda režijā skatītājus ievedīs gan jaunizremontētā teātra aizkulisēs, gan izmeklēšanas žanrā, piedāvājot izrādi–ekspedīciju, kuras darbība notiek dažādās ēkas telpās. Tikmēr Lielajā zālē top vērienīgs, mākslinieciski sarežģīts darbs pie novatoriskā tehnikā izspēlēta izsūtījuma tēmai veltīta stāsta “Sibīrijas haiku”, ko skolas vecuma auditorijai veido režisors Valters Sīlis.

Liepājas teātrī top izrāde „Jasmīns” 18.10.2023 09:51

Liepājas teātrī šobrīd notiek darbs pie pirmā lielās zāles šīs sezonas jauniestudējuma pieaugušajiem. Režisora Dmitrija Petrenko vadībā tiek veidota izrāde „Jasmīns”, kas top pēc Ingas Ābeles lugas. Režisors izrādei devis žanrisko apzīmējumu – gandrīz mistērija – pirmizrāde notiks 11. novembrī.

Liepājas teātris uz Rīgu ved izrādi „Dziesmu svētki” 13.10.2023 13:26

2. novembrī Rīgā, Hanzas peronā, Baltijas Drāmas foruma un Latvijas teātru izrāžu skates ietvaros ikvienam ir iespēja noskatīties Liepājas teātra izrādi „Dziesmu svētki”. Režisora Matīsa Budovska vadībā Rasas Bugavičutes-Pēces lugas iestudējums pirmizrādi piedzīvoja gada sākumā un ir saņēmis četras 2022./2023. gada „Spēlmaņu nakts” nominācijas – tai skaitā – „Gada mazās formas izrāde”.

Leģendārais mūzikls ģimenei «Karlsons» būs skatāms VEF Kultūras pilī 12.10.2023 13:00

24. oktobrī plkst.14:00 un 19:00 Rīgā, VEF Kultūras pilī atkal būs skatāms leģendārais Astrīdas Lindgrēnes un Ārnes Oita mūzikls visai ģimenei «Karlsons». Lomās: Kārlis Rūtentāls un Megija Krista Strautmane, kā arī Laura Purena-Kancāne, Elina Bojarkina vai Sandija Dovgāne, Tatjana Kalniņa vai Sabīne Krilova, Anastasija Dolgonenko vai Elīna Avotiņa, Patrīcija Kozlovska vai Henrijs Kozlovskis, Inmārs Sikle, Adams Vaicis, Mārtiņš Gailis vai Dāvids Loks. Šajā Operetes teātra iestudējumā piedalās instrumentālā grupa džeza pianista Madara Kalniņa vadībā.

“Kapteiņa Granta bērni” sāk ceļu pie skatītājiem 12.10.2023 12:42

Ar grandiozām stāvovācijām Ādažu kultūras centrā aizritēja Latvijas Jaunatnes teātra muzikālās izrādes “Kapteiņa Granta bērni” pirmizrāde. Tas ir vērienīgākais iestudējums bērniem un ģimenēm, kas pēdējo gadu laikā tapis Latvijas teātros.

Valmieras teātrī pirmizrāde Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” 06.10.2023 11:18

5. oktobrī pirmizrādi piedzīvoja Valmieras teātra viens no simtgades centrālajiem notikumiem – iestudējums “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā. Šī luga tiek uzskatīta par vērienīgāko, kultūrvēsturiski un filozofisko piesātinātāko un vienlaikus arī personiskāko Raiņa lugu.

Operetes teātrī top Latvijā pirmais multimediālais džūkboksa mūzikls 28.09.2023 21:07

Trešdien, 20. decembrī, plkst.19 VEF Kultūras pilī par godu Operetes teātra desmitās jubilejas sezonai gaidāma pirmizrāde – Latvijā pirmais multimediālais jukebox mūzikls «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās» ar Raimonda Paula mūziku Matīsa Žilinska aranžējumā. Mūzikla libreta autore ir dramaturģe Dace Micāne-Zālīte, režisors – Mārtiņš Kagainis. Galvenajās lomās – dziedātāji Dināra Rudāne un Dainis Skutelis.

Dramaturgu teātra 27.studija rāda savu diplomizrādi „JOHOHOHO” 19.09.2023 14:03

Dramaturgu teātra 27. studija, kurā šobrīd ir 11 dalībnieki, septembrī skatītāju vērtējumam nodod savu diplomdarba izrādi ar neparasto nosaukumu "JOHOHOHO". Izrādes dramaturgs un režisors ir Hermanis Paukšs.

Liepājas Leļļu teātris sāk 35. sezonu, iedvesmojoties no latviešu un pasaules literatūras klasikas 18.09.2023 13:16

“Liepājas Leļļu teātra 35. sezonu iedvesmojuši latviešu un pasaules literatūras klasikas darbi un to varoņi – Daniela Defo Robinsons Krūzo, Hansa Kristiana Andersena Sniega karaliene, Annas Brigaderes Sprīdītis un sengrieķu mitiloģiskais varonis Ahillejs. Priecājos, ka visi uzrunātie režisori varoņstāstus interpretē talantīgi un interesanti. Pazīstamie stāsti tiek risināti jaunos un neierastos kontekstos, kas rada krāsainu un iespaidiem bagātu teātra piedzīvojumu gan bērniem, gan viņu vecākiem un skolotājiem,“ sezonu raksturo teātra vadītāja Lelde Vīksna.

Liepājas teātris ar divām izrādēm viesosies Latvijas Nacionālajā teātrī 14.09.2023 20:48

Oktobra sākumā Liepājas teātris dosies uz Rīgu – Latvijas Nacionālo teātri, lai galvaspilsētas skatītājiem parādītu divus no saviem iestudējumiem.

Liepājas teātrī top izrāde „Svešā āda” 08.09.2023 13:35

Liepājas teātrī Ingas Krasovskas vadībā notiek darbs pie izrādes „Svešā āda”, kas pirmizrādi piedzīvos 22. septembrī Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars”. Tā top pēc Daces Rukšānes atzinību ieguvušā romāna „Krieva āda” motīviem.

Leģendārā izrāde “Un atkal Pifs..” uz skatuves jau 40 gadus 07.09.2023 14:32

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Un atkal Pifs...”, kas pirmizrādi piedzīvoja 1983. gada 1. oktobrī, uzsāk 40. dzimšanas dienas svinības. Atzīmējot iespaidīgo Latvijas ilgmūžīgākā iestudējuma jubileju, sunītis Pifs septembrī apceļos Latviju rudens viesizrāžu tūrē, bet 1. oktobrī skatītājus gaidīs uz dzimšanas dienas ballīti kultūras telpā Hanzas perons. Hanzas peronā būs skatāmas divas izrādes plkst. 12.00 un 16.00, ko papildinās radošo darbnīcu un uzdevumu stacijas stundu pirms izrāžu sākuma.

OratoriO svin 3 gadu jubileju un atklāj jauno sezonu 04.09.2023 11:34


30.augustā mūzikas un drāmas telpā OratoriO, Rīgā, Sporta ielā 2, K1 (ieeja no Hanzas ielas) notika preses konference par jauno OratoriO sezonu. Preses konferencē piedalījās - Rēzija Kalniņa, Ainārs Rubiķis, Azade Magsodi, Andis Paegle un Voldemārs Rode.

Oktobrī Valmieras teātrī gaidāmas divas pirmizrādes – “Jāzeps un viņa brāļi” un “Atraitnes dēls” 04.09.2023 11:25

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra oktobra repertuāra izrādēm. Šajā mēnesī pirmizrādes piedzīvos divi Latvijas dramaturģijas klasikas iestudējumi - 5. oktobrī Raiņa traģēdija “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā, tam 27. oktobrī sekos pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais “Atraitnes dēls” Viestura Roziņa interpretācijā.

Latvijas Leļļu teātris izsludina T-STUNDU 31.08.2023 11:35

Jaunajā mācību gadā, sveicot skolēnus 1. septembrī, Latvijas Leļļu teātris izsludina skolu programmu T-STUNDA, kam turpmāk būs nozīmīga vieta LLT repertuārā un aktivitātēs. T-STUNDA paredzēta, lai teātra mākslas izzināšanu bērniem un jauniešiem padarītu par aizraujošu un daudzveidīgu piedzīvojumu. Šī projekta ietvaros paredzēts visaptverošs darbs gan pie jaunu iestudējumu radīšanas skolēniem, gan pašu jauniešu iesaistes teātra radīšanas un producēšanas procesos, gan iespēja tikties ar šī mākslas veida profesiju pārstāvjiem.

Valmieras teātris atklāj savas jaunās sezonas ieceres 25.08.2023 13:05

24. augustā Rīgā, kultūras telpā “Hanzas perons”, norisinājās Valmieras teātra rīkotā preses konference, lai iepazīstinātu plašāku publiku ar jaunās, teātra simtgades, sezonas plāniem, kā arī teātra ēkas rekonstrukcijas gaitu. Tajā piedalījās teātra direktore Evita Ašeradena un jauniestudējumos iesaistītie mākslinieki - režisore Inese Mičule, aktieri Aksels Aizkalns un Aigars Apinis.

Oktobrī Daugavpils teātris viesosies Rīgā ar komēdiju latgaliski „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku” 25.08.2023 12:58

21. un 22. oktobrī Dailes teātrī viesosies Daugavpils teātris ar gandrīz kriminālu komēdiju latgaliski „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku” jeb „Divas virtuvē, neskaitot līķi”, kura tapusi pagājošsezon Oļega Šapošņikova un Māra Korsieta režijas tandēmā.

OratoriO sāk jauno sezonu ar izrādi “Viņa-Viņš-Viņa?” un dzejas un mūzikas vakaru “Brīdis pēc vakariņām” 16.08.2023 09:23

Svinot mūzikas un drāmas telpas OratoriO jaunās sezonas sākumu, 30. augustā plkst. 19.00 cikla “Brīdis pēc vakariņām” koncertprogrammā "Mēness mūzika un dzeja" uzstāsies vijolniece Azade Magsodi (Azadeh Maghsoodi) (Irāna, Vācija), aktrise Rēzija Kalniņa un pianists Andis Paegle (Vācija).

Daugavpils teātris uzsāk 2023./2024. gada sezonu 10.08.2023 16:57

8. augustā Daugavpils teātra kolektīvs tikās sezonas atklāšanas kopsapulcē, lai apspriestu 2023./2024. gada sezonas plānus un jaunumus un noslēgtu priekpilno atkalsatikšanos ar tradicionālo kopbildi.

Latvijas Leļļu teātris augustā aicina skolotājus apmeklēt izrādes bez maksas 10.08.2023 16:55

Latvijas Leļļu teātra repertuārā šobrīd atrodamas aptuveni 10 izrādes, kas piemērotas skolas vecuma auditorijai. Turpinot jūnijā uzsākto tradīciju, arī augusta mēnesī teātris aicina skolotājus bez maksas iepazīties ar vairākiem bērniem un jauniešiem paredzētiem iestudējumiem, ko semestra laikā iekļaut kultūras pasākumu apmeklējumu kalendārā.

Cēsu Mākslas festivāla izskaņā GRAND PRIX teātra skate 07.08.2023 22:22

Cēsu mākslas festivāla programmā, kurā pārstāvēti dažādi mākslas žanri, vienmēr nozīmīga vieta bijusi arī teātrim. Jau vairākus gadus augustā Koncertzālē “Cēsis” festivāls piedāvā noskatīties aizvadītās teātru sezonas spilgtāko mazās un vidējās formas izrāžu izlasi. Šovasar tās būs trīs – M. Čehova Rīgas Krievu teātra “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos”, Valmieras Drāmas teātra “Sēras piestāv Elektrai” un Daile teātra “Zēni nav meitenes”.

Valmieras teātris uzsāk simtgades sezonu 04.08.2023 17:26

Ar tradicionālo kopsapulci un fotografēšanos pie Krodera ābeles, lai iemūžinātu arī teātra ēkas rekonstrukcijas progresu, tika atklāta Valmieras teātra 101. sezona. Novembrī tiks atzīmēta teātra simtgade, un tāpēc visas sezonas garumā tiks iestudēti latviešu autoru darbi, godinot gan Latvijas dramaturģijas klasiku, gan izceļot mūsdienu autoru jaundarbus. Četri nozīmīgi jauniestudējumi taps, pateicoties būtiskam Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam.

Latvijas Leļļu teātris uzsāk 80. sezonu 04.08.2023 17:21

1. augustā Latvijas Leļļu teātra (LLT) kolektīvs tikās 80. sezonas atklāšanas svinībās, kas šoreiz norisinājās ārpus teātra telpām. Gaidot atgriešanos vēsturiskajā ēkā 2023. gada nogalē, jaunās sezonas sākums vēl tiks aizvadīts Rīgas Latviešu biedrības namā, kur darbosies mazais spēles laukums jeb Kamīnzāle. Pirmās izrādes jau šajā nedēļas nogalē – “Kiosks”, “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz 10” un “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”.

Starptautiskā Operetes festivāla atklāšanas koncertā «VIVAT!» piedalīsies talantīgi jaunie mūziķi 20.07.2023 09:52

Svētdien, 6.augustā, plkst.18.00 Ikšķiles Svētā Meinarda Ev. Luteriskajā baznīcā skanēs festivāla atklāšanas koncerts «VIVAT!». Tajā piedalīsies talantīgi jaunieši no Latvijas mūzikas vidusskolām un skolu absolventi, kuri sevi jau pierādījuši un guvuši pirmos sasniegumus – gan jaunie vokālisti, gan instrumentālisti. «Iespējams, ka tieši šie jaunie mūziķi kādreiz nākotnē būs mūsu Operetes teātra skanošie vēstneši,» saka Operetes teātra mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, piebilstot: «Aicinām atbalstīt mūsu jaunos māksliniekus, kuri izvēlējušies grūto, bet bezgala skaisto mūzikas ceļu!»

Latvijas jaunās džeza zvaigznes koncertā «Džeza transformācijas. Kā gaismas stars...» 29.06.2023 13:29

Trešdien, 9.augustā, plkst.19 Ikšķiles Tautas namā 5. Starptautiskā Operetes festivāla ietvaros izskanēs koncerts «Džeza transformācijas. Kā gaismas stars...», kura muzikālo kodolu veidos Latvijas jaunās džeza zvaigznes – dziedātāja Edīte Štrausa un pianists Matīss Žilinskis. Maestro Raimonds Pauls par viņa spēli izsakās lakoniski: «Bravo!».

Liepājas teātra nodarbinātākais aktieris – Edgars Pujāts, spēlētākā izrāde – „YEN” 20.06.2023 20:35

Arī šogad, tuvojoties sezonas noslēgumam, Liepājas teātra darbinieki tikās kopsapulcē, kurā analizēja aizvadītās – 116. sezonas – rezultātus. Noskaidroja spēlētākās izrādes, nodarbinātākos aktierus utt.

Liepājas teātra skatītāju balsojumā par labākajiem atzīti Inese Kučinska un Mārtiņš Kalita 19.06.2023 09:29

Jau kopš 2008. gada Liepājas teātrī izveidojusies skaista tradīcija, kad skatītājiem sezonas izskaņā dota iespēja nobalsot par mīļākajiem un labākajiem aktieriem, kā arī izrādi. Līdz ar to sezonas noslēgums bez šī balsojuma Liepājas teātrī nemaz nav iedomājams.

Valmieras teātris noslēdz 100. sezonu 17.06.2023 09:37

15. jūnijā ar Toma Treiņa šīs sezonas pēdējo jauniestudējumu “Kad mēs mostamies” Valmieras teātris noslēdz savu 100. sezonu. Sezona, kas daļēji pavadīta remonta apstākļos bez siltuma, ar jaunu pagaidu mājvietu Kurtuvē un jauniem būvniekiem, kuru jauda un apņēmība dod cerību, ka jau nākamvasar teātris būs pilnvērtīgi atpakaļ savās mājās Lāčplēša ielā. 101. sezonas garumā tiks svinēta teātra simtgade, kurā lielākoties iestudēs latviešu autoru darbus, tādējādi godinot Latvijas dramaturģijas klasiku, kā arī izceļot mūsdienu autoru jaundarbus.

Ventspili ielīgos ar leģendārajām “Skroderdienām Silmačos” 07.06.2023 15:23

Otrdien, 20. jūnijā plkst. 19 teātra namā “Jūras vārti” ielīgos ar visu laiku leģendārākās latviešu lugas “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas iestudējumu, ko, piesaistot dažādu teātru aktierus, veidojis režisors Imants Strads.

Nākamā lapa