Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Ar atjaunotu aktieru sastāvu traģikomiskā dziesmuspēle «Tobāgo!» dodas pie skatītājiem 27.05.2024 15:58

Atzīmējot vairāk nekā divdesmit gadus kopš Ulda Marhileviča un Māras Zālītes skatītāju mīlestību iemantojušās dziesmuspēles «Tobāgo!» pirmizrādes Dailes teātrī un septiņus gadus, kopš atjaunotā izrāde apceļoja Latviju, šovasar izrāde atkal dodas pie skatītājiem, turklāt – ar atjaunotu aktieru sastāvu. Atjaunojuma pirmizrāde notika pagājušās nedēļas nogalē Salaspilī, izpelnoties skatītāju stāvovācijas.

Valmieras teātra sezonas pēdējā pirmizrāde – Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls” 23.05.2024 12:55

22. maijā teātra Apaļajā zāle pirmizrāde sezonas pēdējam jauniestudējumam – Rūdolfa Blaumaņa bēdu lugai “Pazudušais dēls” Reiņa Suhanova režijā un telpas iekārtojumā. Izrāde par to, cik svarīgi ir izrunāties, vispār sarunāties. Tad var arī atliekt to egli, nenostiept klusuma un spīta “diegus” līdz traģēdijai. Par parādu atdošanu visās nozīmēs – krodziniekam, tēvam, dzīvei, sev. Šis akcents jaunajā interpretācijā režisoram ir īpaši svarīgs.

Latvijas Leļļu teātris aicina uz 1. jūnija svētkiem teātra pagalmā 22.05.2024 12:12

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, kas tiek atzīmēta 1. jūnijā, Latvijas Leļļu teātris sagatavojis īpašu bezmaksas pasākumu programmu teātra pagalmā, kas norisināsies no 10.00–14.00. 1. jūnija svētku programmā teātris palīdzēs sagatavoties vasaras piedzīvojumiem ar brīvdabas izrādi “Divi mazi mežonēni”, aicinās uz indiāņu galvas rotu darbnīcu un gaidīs skatītāju ziedojumus nevajadzīgu T-kreklu formā topošajai izrādei “Lasis Stasis”, savukārt izdevniecība Aminori iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu “Lille meklē Laimi” un aicinās uz plastilīna salas radīšanu “Lilles veidošanas darbnīcā”. Svētku laikā visas biļetes uz teātra izrādēm jūnijā būs iespēja iegādāties ar 30% atlaidi.

Liepājas teātrī top iestudējums „Mīlestības vārdā” 22.05.2024 12:02

Liepājas teātrī pirmo reizi strādā režisors Jānis Znotiņš, kurš ieradies kopā ar savu komandu – dramaturģi Anci Muižnieci, mākslinieci Pamelu Butāni, horeogrāfi Agati Bankavu, kuriem pievienojies arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Šādā komandā visi strādā, lai iestudētu izrādi „Mīlestības vārdā”, kurai dots žanriskais apzīmējums – jutekliska satīra. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 8. jūnijā, tā paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 15 gadiem.

Ogres teātris dodas viesizrādēs ar brīvdabas uzvedumu “Skroderdienas Silmačos” 20.05.2024 09:54

Kā ik gadu vasaras saulgriežu laikā Ogres teātris dodas viesizrāžu tūrē ar Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas iestudējumu, kas šogad būs skatāms Jumpravā, maizes ceptuvē “Lāči” un Ropažos.

Latvijas Leļļu teātris aicina uz brīvdabas mācībstundu “Skolotājas” 16.05.2024 12:49

Mācību gada noslēgumā Latvijas Leļļu teātris aicina uz unikālu izrādi – savdabīgu mācībstundu svaigā gaisā “Skolotājas”, kas notiks Rīgas 45. vidusskolas (Gaujas ielā 23) teritorijā. Izrāde tapusi pirms gada Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, un skolas gada izskaņā aicina lielus un mazus skatītājus sajusties kā skolēniem divu lielu un pieredzējušu skolotāju vadītajā brīvdabas stundā.

Daugavpils teātrī top kustību izrāde “Nodzītus zirgus nošauj” 08.05.2024 14:16

26. maijā Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde kustību izrādei “Nodzītus zirgus nošauj”, kura stāsta par cīņu ar savām vājībām un nepārvaramiem apstākļiem. Pēc pirmizrādes Daugavpils teātrī izrādi varēs noskatīties arī Rīgā - 1. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Daugavpils teātra dienas Rīgā 22.04.2024 14:07

Maija izskaņā un jūnija sākumā Daugavpils teātris viesosies Rīgā ar vairākām izrādēm: aizkustinošu stāstu “Dzīve uz ledusskapja durvīm” un diviem muzikāliem un izaicinošiem iestudējumiem - kustību izrādi “Nodzītus zirgus nošauj” un koncertuzvedumu “Cabaret Dinabourg”. Daugavpils teātra viesizrādes varēs noskatīties Ģertrūdes ielas teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde „Kā mīl tā otra puse” 22.04.2024 14:03

Liepājas teātrī 26. aprīlī pēdējo reizi tiks spēlēta Gundara Silakaktiņa iestudētā komēdija „Kā mīl tā otra puse”, kuru režisors kā savu debijas izrādi Liepājas teātrī iestudēja 2021. gadā.

"Smalks kā Briseles mežģīnes": Jānis Ūdris par iestudējumu “Valentīna” Operetes teātrī 22.04.2024 09:53


VEF Kultūras pilī 17.aprīlī notika Operetes teātra jauniestudējuma – multimediālās monooperas Valentīna – pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums kamerversijā. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – kinozinātnieces Valentīnas Freimanes – mīlas stāstā atveido operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore. Rakstnieks un publicists Jānis Ūdris par izrādi portālam epadomi iesūtījis atsauksmi, ko publicējam pilnā apjomā.

Liepājas teātrī top iestudējums „Ziloņa dziesma” 18.04.2024 17:37

Liepājas teātrī režisora Dmitrija Petrenko vadībā notiek darbs pie kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugas „Ziloņa dziesma” iestudējuma, kuram režisors devis žanrisko apzīmējumu – skarbas spēlītes 1 daļā. Pirmizrāde paredzēta 9. maijā Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars”, tā iekļauta mazās zāles abonementā.

Rīgas Zoodārzā tiks izrādīta KVADRIFRONA brīvdabas opera ģimenēm “Ērces” 10.04.2024 13:48

Atzīmējot vasaras un skolēnu brīvlaika sākumu, 7., 8. un 9. jūnijā Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas KVADRIFRONS veidotā kukaiņu opera visai ģimenei “Ērces”. Apjomīgais un muzikālais brīvdabas iestudējums vēstīs par kādu šķietami mazu, bet vēsturisku notikumu - ērču encefalīta ienākšanu Latvijas teritorijā. Velkot paralēles starp kukaiņu pasaules daudzveidību un mūsu sabiedrību, izrāde mudinās domāt par tādiem jautājumiem kā savstarpēja cieņa un iecietība, kā arī visu vecumu skatītājus iepazīstinās ar Latvijas kukaiņu paradumiem un aktualizēs tēmu par personīgo veselību un drošību, uzturoties dabā.

Latvijas Leļļu teātrī top muzikāla ēnu teātra izrāde “Mazā pelēna piedzīvojumi” 10.04.2024 13:45

Latvijas Leļļu teātris, pavasari gaidot, uzsācis darbu pie īpašas dāvanas visjaunākajiem skatītājiem valsts svētkos – 4. maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Vijas Blūzmas muzikālais ēnu teātra iestudējums “Mazā pelēna piedzīvojumi”. Tas tapis pēc tāda paša nosaukuma Dzirdas Rinkules-Zemzares dzejas grāmatas bērniem, kas jau kopš 1956. gada ir bijusi neatņemama bērnības sastāvdaļa daudzu paaudžu lasītājiem. Izrāde paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma.

Liepājas teātrī top izrāde „Tēvs klusums" 27.03.2024 16:44

Šobrīd Liepājas teātrī notiek darbs pie jaunas izrādes – Rasas Bugavičutes-Pēces lugu „Tēvs klusums” iestudē režisors, teātra valdes loceklis mākslinieciskajos jautājumos Valters Sīlis. Ņemot vērā iestudējuma abu cēlienu atšķirīgo dabu – režisors izrādei devis savdabīgu žanrisko apzīmējumu – koncerts un balle. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 13. aprīlī.

Aicina uz Vecpilsētas teātra izrādi "Pārpratums" Mazajā ģildē 22.03.2024 08:38

26. martā plkst. 19.00 RKTMC “Mazā ģilde” Mazajā zālē būs skatāma “Vecpilsētas teātris” izrāde – Albērs Kamī “Pārpratums”, kuru režisore Edīte Neimane raksturo kā sirreālu drāmu.

Latvijas Leļļu teātrī top “Jelgava ‘94” Mārtiņa Eihes režijā 22.03.2024 08:22

Latvijas Leļļu teātrī sācies darbs pie Jāņa Joņeva debijas romāna “Jelgava ‘94” iestudējuma, ko jauniešu un pieaugušo auditorijai veido režisors Mārtiņš Eihe. Izrāde par jauna cilvēka sevis meklēšanas un iepazīšanas ceļu, kas neizbēgami ietver vēlmi pretnostatīties sabiedrībā pieņemtajām normām un kārtībai, pirmizrādi piedzīvos 26. aprīlī.

Top Artura Maskata «Valentīna» multimediālas monooperas formā un Sonoras Vaices režijā 21.03.2024 18:50

17.aprīlī, plkst. 19.00, Rīgā, VEF Kultūras pilī notiks Operetes teātra multimediāla jauniestudējuma – monooperas «Valentīna» pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums – kamerversija. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – Valentīnas Freimanes mīlas stāstā atveidos operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore.

Ar žilbinošu koncertizrādi svinēs Latvijas nevalstiskā Operetes teātra desmitgadi 19.03.2024 10:40


26. aprīlī, plkst. 19.00, Rīgā, VEF Kultūras pilī, Operetes teātris svinēs savu 10 gadu jubileju ar muzikāli krāšņu koncertizrādi “Svinam opereti!”. Piedalīsies dziedātāji, dejotāji un orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Maijā Valmieras teātrī pirmizrāde Blaumaņa lugai "Pazudušais dēls" 18.03.2024 10:35

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra maija, jūnija, jūlija repertuāra izrādēm. 22. maijā pirmizrādi Apaļajā zālē piedzīvos Rūdolfa Blaumaņa luga Pazudušais dēls Reiņa Suhanova režijā.

Valmieras teātra aktrisei Baibai Valantei – 70! 12.03.2024 19:52

12. martā savu 70. šūpuļa svētkus svin Valmieras teātra aktrise Baiba Valante. Viņa ir sava teātra bērns. Pēc vidusskolas beigšanas Jēkabpilī, viņai, kā pati intervijās teikusi, par visām varītēm gribējies zināt, “kā tur teātrī ir?”. Jēkabpils vidusskolas absolventi nepaņēma Teātra fakultātē, un viņa sāka strādāt par suflieri Valmieras teātrī. Kad pēc gada mēģinājusi iestāties Dailes teātra studijā, tās vadītājs Arnolds Liniņš ieteicis palikt turpat Valmierā.

Pēdējo reizi skatāms Latvijas Leļļu teātra kabarē pieaugušajiem 07.03.2024 10:53

Ar četrām izrādēm, svinot Starptautisko leļļinieku dienu, no 21.-24. martam Latvijas Leļļu teātra repertuārā atgriezīsies pagājušās sezonas hits – politiski erotiskais kabarē pieaugušajiem “Bez morāles. Ar lellēm”. Šo muzikālo leļļu numuru iestudējumu radījuši 4 LLT strādājoši režisori – Mārtiņš Eihe, Edgars Kaufelds, Vija Blūzma un Edgars Niklasons (šobrīd Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs). Dzīvās mūzikas grupu izrādē veido mūziķi Raimonds Petrauskis un Ernests Mediņš, kā arī aktieri Anrijs Sirmais un Dace Vītola, bet lomās skatāms viss LLT aktieru ansamblis. Rūdolfs Apse par konferansjē lomu saņēma 2022./2023. gada Spēlmaņu nakts balvu kā gada aktieris otrā plāna lomā.

Liepājas teātrī top izrāde „Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta” 07.03.2024 09:39

Liepājas teātrī režisora Dž.Dž.Džilindžera vadībā jau vairākus mēnešus notiek darbs pie iestudējuma „Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta”, kurš top pēc beļģu rakstnieces Karīnas Lambēras romāna ar tādu pašu nosaukumu. Izrādes dramatizējumu veidojis pats režisors. Iestudējums, kuram viņš devis žanrisko apzīmējumu – maiga ironija par sievietēm 2 daļās – pirmizrādi piedzīvos 16. martā.

Valmieras teātra viesizrādēm “Mēs, roks, sekss un PSRS” maijā papildizrāde 01.03.2024 14:17

Atzīmējot izrādes “Mēs, roks, sekss un PSRS” 100. izrādīšanas reizi, 3., 4. un 5. maijā Dailes teātra Lielajā zālē gaidāmas viesizrādes. 5. maijā plkst. 12.00 izsludināta papildizrāde. Uz skatuves kopā ar radošos ansambli būs arī grupa “Pērkons”, kuru dziesmas izrādē izskanēs vēl jo īpašāk.

Martā gaidāma pirmizrāde komēdijai ar trillera elementiem “Laime uz naža asmens” 01.03.2024 14:08

16. martā Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde komēdijai “Laime uz naža asmens” (rež. Māris Korsiets) par pārsteidzošām pārvērtībām cilvēkā, kad sākas cīņa par laimi naudas izteiksmē.

Latvijas Televīzijas radījumu ciklam “Teātris.zip” klāt pavasara sezona 29.02.2024 10:59

No 9. marta Latvijas Televīzija (LTV) ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu uzsāk raidījumu cikla “Teātris.zip” pavasara sezonu, skatītājiem piedāvājot astoņu izrāžu pirmizrādes. Viena no tām veltīta arī bērniem.

«Latgola» atgriežas uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves 26.02.2024 09:16

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Nacionālā teātra zālē izskanēja skatītāju mīlestību iemantojušais koncertuzvedums «Atgriežamies Latgolā», kas tapis dažus gadus pēc popularitāti iemantojušajām Nacionālā teātra izrādēm «Latgola.lv». Arī šajā režisora Valda Lūriņa veidotajā koncertuvzedumā, kura pamatā ir Danskovītes stāsti, piedalās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Indra Burkovska, Dace Bonāte, Voldemārs Šoriņš, Mārcis Maņjakovs un Anna Klēvere, taču uzvedumu papildina grupas «Baltie lāči» mūziķi, kuri rūpējas ne tikai par muzikālo pavadījumu, bet arī paši iesaistās izrādes darbībā.

Latvijas Leļļu teātrī tapusi izrāde mazuļiem “Čuči, Spilventiņ!” 22.02.2024 09:21

2. martā Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums pavisam īpašai auditorijai – mazuļiem no 9 mēnešu līdz 2 gadu vecumam. Izrāde “Čuči, Spilventiņ!” režisores Lienas Šmukstes, mākslinieces Evitas Bētas un mūzikas autores Rūtas Dišleres kopdarbā radīta kā sajūtu piedzīvojums, kurā iepazīt teātra vidi, to vērojot, sadzirdot un aptaustot. Apmeklējums sastāv no 30 minūšu izrādes un 30 minūšu interaktīvas kopābūšanas ar izrādes galveno varoni – Spilventiņu.

Aprīlī Valmieras teātrī pirmizrāde eksistenciālai komēdijai “Tu saki?” 19.02.2024 11:48

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra aprīļa repertuāra izrādēm. 25. aprīlī pirmizrādi piedzīvos komēdija “Tu saki?” Ineses Mičules režijā. Izrādes pamatā ir Vizmas Belševicas 1979. gadā izdotā krājuma “Nelaime mājās” stāsti.

Populārajam aktierim Ģirtam Ķesterim – 60! 14.02.2024 11:05

14. februārī 60.dzimšanas dienu svin populārais aktieris Ģirts Ķesteris. Mākslinieks dzimis 1964.gada 14.februārī Valmierā. Beidzis Valmieras 3.vidusskolu, Latvijas Valsts konservatorijas (tagad – Latvijas Mūzikas akadēmiju) Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti specialitātē «Teātra un kino aktieris». No 1989. līdz 1994.gadam strādājis Valmieras Drāmas teātrī, kopš 1994.gada – Dailes teātra aktieris.

Liepājas teātrī drīzumā gaidāma pirmizrāde iestudējumam „Latviešu raķetes” 09.02.2024 13:20

Liepājas teātrī režisora Regnāra Vaivara vadībā notiek darbs pie jauna iestudējuma, kuram viņš pats ir arī autors – dokumentāla varoņeposa „Latviešu raķetes”, kurš stāstīs par Latvijas bobsleja pirmsākumiem, taču, protams, tas būs režisora skatījums uz tā laika notikumiem. Pirmizrāde notiks 17. februārī, izrāde iekļauta arī lielās zāles abonementā.

Ģirts Ķesteris gatavojas jubilejas izrādēm 07.02.2024 11:21

14.februārī 60.dzimšanas dienu svinēs aktieris Ģirts Ķesteris. Šo faktu mākslinieks atzīmēs ar īpaši viņam rakstītu dramaturģes Aivas Birbeles lugas «Vīrietis, kurš gaida» iestudējumu (režisors – Gundars Silakaktiņš), kura pirmizrāde gaidāma 14.februārī Kultūras centrā «Siguldas devons».

Sonora Vaice iestudē Artura Maskata operu «Valentīna» multimediālas monooperas formā 07.02.2024 11:19

17. aprīlī VEF Kultūras pilī notiks Operetes teātra jauniestudējuma – multimediālās monooperas «Valentīna» – pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums kamerversijā. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – kinozinātnieces Valentīnas Freimanes – mīlas stāstā atveidos operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore.

Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par Konsuelu Sent-Ekziperī 05.02.2024 14:06

2. februārī teātra Apaļajā zālē pirmizrāde dramaturģes Justīnes Kļavas radītajai lugai “Konsuela Sent-Ekziperī” Henrija Arāja režijā. Stāsts par lidotāja grāfa Antuāna Sent-Ekziperī liktenīgo sievieti Konsuelu, kura, kā uzskata, ir ierakstīta kaprīzajā un egocentriskajā Rozes tēlā Sent-Ekziperī slavenākajā darbā “Mazais princis”.

Aktieris Edijs Zalaks piedāvā ironisku stāvizrādi par šodienas aktualitātēm 23.01.2024 11:39

Šonedēļ notiks producenta, populārā Dailes teātra aktiera, izrādes – antiutopijas “Pēdējais cilvēks” zvaigznes Edija Zalaka coming out. Pirmizrāde notiks 31.janvārī plkst. 20:00 Digital art house (Skolas ielā 2). RSVP: līdz 24.01.24. plkst. 15:00 - marija.vorkule@gmail.com | +371 29523046

Aicina uz jaunu koncertizrādi “Atkapusvētki” Latvijas bāros 23.01.2024 11:23

1. februārī pie skatītājiem nonāks koncertizrāde “Atkapusvētki”, kas komēdijas manierē ienesīs mitoloģijas un pēcnāves dzīves tematiku dažādos Latvijas bāros.

Komēdijas “Sniega gūstā” pirmizrāde Daugavpils teātrī 22.01.2024 17:16

21. janvārī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde komēdijai “Sniega gūstā” (rež. I. Lūsis) par diviem pilnīgiem pretstatiem, kurus zem viena jumta iesloga dabas stihija. Sniega gūstekņu lomās - Ivars Lūsis un Jūlija Ļaha.

Dailes teātris “Jūras vārtos” izrādīs mīlas stāstu “Eiridīke” 19.01.2024 12:29

Ceturtdien, 15. februārī, plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” viesosies Dailes teātris ar dramaturģes Sāras Rūlas mīlas stāstu “Eiridīke” režisores un horeogrāfes Annas Abalihinas iestudējumā.

“Valmieras puikas” Valmieras teātrī – pirmizrāde martā 19.01.2024 12:26

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra marta repertuāra izrādēm. 14. martā teātra pagaidu mājvietā KURTUVE pirmizrādi piedzīvos pēc Pāvila Rozīša romāna motīviem veidotais stāsts VALMIERAS PUIKAS Jāņa Znotiņa režijā. Šis ir stāsts par cilvēkiem, kuru dzīves mainīja kāds milzīgs notikums, kas ietekmēja ne vien Valmieras un Latvijas, bet visas pasaules vēsturi.

Liepājas Leļļu teātris izsludina divus starptautiskus konkursus 19.01.2024 12:23

Liepājas Leļļu teātris izsludina divus starptautiskus konkursus: konkursu dramaturgiem un konkursu teātra izrāžu veidotājiem. Abu konkursu mērķis ir atlasīt oriģināllugas vai vēl tapšanas stadijā esošas lugas, kā arī izrāžu idejas iestudēšanai tuvākajās sezonās uz Liepājas Leļļu teātra skatuves.

Populāri aktieri izspēlēs draisku attiecību komēdiju «Caurstaigājamā guļamistaba» 15.01.2024 10:15

Sākot ar februāri, Latvijas pilsētu koncertzālēs un kultūras centros būs skatāma jauna draiska attiecību komēdija «Caurstaigājamā guļamistaba». Pirmizrāde – 1.februārī plkst.19 Ogres Kultūras centrā. Izrāde būs skatāma arī Krustpilī, Talsos, Rīgā un citviet Latvijā.

Nākamā lapa