Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 3


Pirmizrādi piedzīvos Liepājas Radio teātra audiovizuālas iestudējums „21. gadsimta mīlassstāsts”

Redakcija
Redakcija

2020. gadā, iesākoties pandēmijai, Liepājas teātra aktrisei Karīnai Tatarinovai radās iecere veidot Liepājas Radio teātri, aktualizējot un Liepājas teātra aktieru balsīs liekot ieskanēties vairāku latviešu autoru darbiem, kas savas pirmizrādes piedzīvoja Rietumu Radio un Latvijas Radio ēterā. Šobrīd Liepājas Radio teātris svin jau trešo dzimšanas dienu un turpina darboties, meklējot arvien jaunus izaicinājumus un radot arvien jaunus iestudējumus.

Pēc daudzu mēnešu darba pabeigts Liepājas Radio teātrī veidotais iestudējums „21. gadsimta mīlasstāsts”, kas veidots pēc liepājnieces Sabīnes Košeļevas romāna „Rīga – Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” (2015). Šī ir pirmā reize, kad projektā iesaistīti arī LiepU” Jauno mediju mākslas un dizaina” programmas studenti un pirmā reize, kad izveidots ne tikai audio, bet audiovizuālais iestudējums. Tā kā romānu iespējams ne tikai noklausīties, bet arī noskatīties, pirmizrādi tas piedzīvos YOUTUBE platformā, sākot no 14. marta, kad klajā tiks laista pirmā no četrām epozodēm (un tā katru dienu līdz 17. martam). Visas 4 epizodes bez maksas būs pieejamas Liepājas teātra YOUTUBE profilā, kā arī Liepājas teātra mājas lapā vismaz gada garumā. Kopējais ieraksta garums ir ap 3 stundām.

„Rīga – Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” ir autores debijas romāns, kurš šādā katergorijā ticis arī nominēts „Latvijas Literatūras gada balvai”, kā arī saņēmis Egona Līva piemiņas balvas „Krasta ļaudis” specbalvu. Tas ir gan liriski maigs, gan skarbi atklāts stāsts par pieaugšanu, par skaistu, bet neiespējamu mīlestību, kas kāpj pāri ne tikai visiem prāta žogiem, bet arī aizspriedumiem un valstu robežām.

Darbs režisores Karīnas Tatarinovas vadībā tapis Liepājas teātra studijā, strādājot skaņu meistariem – Mildai Ziemanei un Ģirtam Siliņam. Audio dizainu veidojusi Krista Dintere (kopā ar studentiem, kas gan veidojuši mūzikas partitūru, gan komponējuši fragmentus iestudējuma vajadzībām), video dizainu Diana Lelis.

Iestudējumā galvenās lomas ierunājuši Karīna Tatarinova un Gints Grāvelis (Dailes teātra aktieris, kurš, piedaloties mūziklā „Purva bridējs ugunī”, kļuvis par mazu daļiņu no Liepājas teātra). Pārējās lomās Madara Kalna, Kārlis Ērglis, Laura Jeruma, Mārtiņš Kalita, Madara Viļčuka, Leons Leščinskis, Armands Kaušelis (kurš fotogrāfijās iemūžinājis arī tapšanas procesu), Aina Karele, Kārlis Artejevs, Inese Kučinska un režisors Dmitrijs Petrenko.
„"Rīga-Maskava" ir mans "pirmdzimtais", kas grūti nācis, tāpēc jo īpaši priecājos, ka šis darbs aizvien turpina dzīvot nu jau no manis neatkarīgu dzīvi, uzrunā, sasniedz, transformējas citās mākslas formās un nokļūst pie jauniem lasītājiem/klausītājiem. Ar Karīnu sadarboties ir viegli – viņa emocionāli ļoti precīzi tver tieši to, ko toreiz esmu centusies nodot savā tekstā, un liek klāt savu radošumu, kas kūsāt kūsā, dodot iespēju man pašai uz savu darbu pēc šiem nu jau astoņiem gadiem paskatīties no cita skatupunkta. Bet tur aizvien esmu es, katrā lapaspusē, nekas pav pazudis un ceļš aizvien turpinās,” par sadarbību saka romāna autore S. Košeļeva.

Liepājas Radio teātris saņēmis Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu.