“Dejas Anatomija” un koklētāja Laima Jansone izrādē “Mežonīgā triloģija”
Šonedēļ divus vakarus, 9. un 10. martā plkst. 19:00, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 būs skatāma izrāde “Mežonīgā triloģija”, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvoja janvāra beigās. Izrāde caur kustību, dzīvo mūziku un dokumentētiem video stāstiem ļaus ieskatīties un bagātināt zināšanas par Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienu dzīvi pierobežu teritorijās.
“Ikviena vieta, kur pabijām, atstāja pēdas – safilmēta materiāla stundas, iepazītus ļaudis un pētījumus. Tie vairs nav tikai stāsti. Lai mazliet vairāk ļautu ieskatīties mūsu pieredzētajā, videomākslinieks vienlaicīgi radīja videostāstu, kurš performances laikā paralēli būs redzams fonā, atainojot mūsu satiktos cilvēkus, citējot viņu spilgtākos izteikumus par vērtībām vai problēmām, bet pāri visam, protams, – kustība, deja, kas visu iepriekšminēto paudīs daudz simboliskākā valodā,” stāsta Laima Jansone intervijā portālam Arterritory.com.
Triloģija vēsta par Norvēģijas ziemeļu zaļās salas Sørøya atrodošo, multikulturāli bagāto zvejnieku ciematu Akkarfjord, kur līdzās 80 iedzīvotājiem dzīvo divi kamieļi, toties pavasarī un rudenī debesjumā ir viegli saskatāma ziemeļblāzma. Dānijai piederošā pussala Jylland atrodas starp Baltijas un Ziemeļjūru. Tās rietumu daļā pie jūras Wadden Sea ir Rømø sala ar unikālu Nacionālo parku un Pasaules lielāko neskartā plūstošo smilšu un dubļu ekosistēmu. Toties, ja palūkojas Latvijas kartē, tur, kur ir Daugavpils, tikai 75 km tālāk uz austrumu pusi var ieraudzīt apdzīvotu vietu sauktu Indra, kurā dzīvo ļoti interesants iedzīvotāju nacionālais sastāvs. Tā ir vienīgā vieta mūsu valstī, kura svin savu vārda dienu.
Skatītāju atsauces pēc pirmizrādes:
“Pļavas sekvence bija suģestējoša un tik lēnām tā izauga līdz izrādes noslēdzošai - Latvijas daļai. Tā mentalitāte ir ļoti interesanta un radīja vēlmi noskatīties dokumentālu filmu par dzīvi Indrā.”
“Ļoti elegants darbs ziemeļnieciskas laikmetīgās mākslas pazinējiem un draugiem”.
Izrādes komanda: Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Edgars Šļakota, Laima Jansone, Valentīns Nagibins, Raitis Ābele, Anda Skrējāne, Dāvis Burmeisters, Zane Estere Gruntmane, Kārlis Lapiņš, Rainers Kornhubers un Olivers Tarvids.
Producents: Dejas Anatomija, PIGEON-BRIDGE
Līdzproducents: Ziemeļvalstu – Baltijas valstu dejas platforma “kedja 2012 – 2015”.
Sadarbības partneri: augstskola RISEBA un Arhitektūras un mediju centrs H2O 6
Finansiālais atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ziemeļvalstu-Baltijas valstu dejas platforma “kedja 2012 - 2015”, “Kedja Mariehamn 2014”, kas tapis ar Eiropas Savienības programmas “Kultūra” atbalstu. Atbalstītāji: Tritone Studio, Gutenberga Druka, Valmiermuižas alus.
Informatīvie atbalstītāji: DELFI, Vetomagazine, Satori.lv, Arterritory.com, e-žurnāls Dance.lv, Kultūrasvēstis.lv.
Video ieskats izrādes pirmajā publiskajā prezentācijā Marinhamā, 2014. gada augustā:
Anatomy of Dance: "Wild Trilogy" from keðja - dance activities on Vimeo.
Plašāka informācija: www.dejasanatomija.lv, www.pigeonbridge.com
Biļetes uz izrādi “Mežonīgā triloģija”: 9 euro. Studentiem, skolēniem pensionāriem un ISIC karšu īpašniekiem īpaša cena – 5 euro. Tās var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un Biļešu Paradīze