Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:243, Did:0, useCase: 3


Padomi sejas un roku ādas kopšanai ziemā

Redakcija
Redakcija

Ziema sagādā ne mazums pārbaudījumu jutīgajai sejas un roku ādai. Kā pasargāt ādu ziemā, kraso gaisa temperatūru svārstību laikā? Iesaka AIWA Clinic dermatoveneroloģe Inga Ažiņa.

Visbiežākās pacientu sūdzības par ādas sausumu, apsārtumiem un lobīšanos dzirdamas ziemas sala laikā. Gaisa mitrums nesagādā tik lielu diskomfortu kā sals, kas rada velkošu sajūtu sejas un roku ādai, lūpām, var radīt niezi, ādas lobīšanos. Ziema var izraisīt arī aukstuma alerģiju – visbiežāk no tās cieš cilvēki, kuriem ir nosliece uz bronhiālo astmu vai sirds slimībām, ir pavājināta imunitāte, hroniskas saslimšanas. Aukstuma alerģijas simptomi ir apsārtuši vaigi un rokas, aizlikts deguns, acu asarošana, klepus un iesnas, kas pazūd, uzturoties siltumā. Aukstuma alerģija var radīt arī ādas apsārtumus, izsitumus un lobīšanos. Tomēr jāatceras, ka ādas stāvokļa pasliktināšanās var liecināt arī par kādām nopietnām saslimšanām, tādēļ ieteicams laicīgi vērsties pie dermatologa, kurš novērtēs ādas stāvokli un ieteiks individuāli piemērotāko ārstēšanu vai nosūtīs uz papildu izmeklējumiem.

5 svarīgākie ieteikumi, kas palīdzēs pasargāt sejas un roku ādu no temperatūras svārstībām ziemā:

• Pēc ādu mitrinošās kosmētikas lietošanas nav ieteicams uzreiz doties ārā, bet atvēlēt laiku, lai kosmētika iedarbotos.
• Ieteicams lietot ādu dziļi mitrinošus krēmus. Treknus, biezus līdzekļus vairāk lieto medicīnisku problēmu gadījumā – psoriāze, atopiskais dermatīts u.c.
• Izejot no telpām, valkāt cimdus, šalli, cepuri. Neaizmirst par cimdiem pat tad, ja ārā jāuzturas kaut uz īsu mirkli, jo pat īslaicīga roku salšana var izraisīt aukstuma alerģiju!
• Telpās lietot gaisa mitrinātājus vai, ja nav iespējams tādu iegādāties, gaisu mitrinās arī zem radiatora novietots ar ūdeni piepildīts trauks.
• Ziemā ieteicams dzert tik pat daudz ūdens kā vasarā, kas arī nodrošinās ādai. nepieciešamo mitrināšanu.