Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:16, Did:0, useCase: 3


Straujiem soļiem tuvojas dārza sezona – izvēlamies labāko siltumnīcu!

Redakcija
Redakcija

Izvēlēties un iegādāties vēlmēm un vajadzībām piemērotāko slimnīcu nav vienkāršs uzdevums, ja ir tik daudz un dažādu iespēju. Siltumnīca ir katra dārznieka lielākais palīgs – tā nodrošina dārza veltēm piemērotu vidi, pamatīgi atvieglojot dārzniecības procesu.

Ja arī Jūs šogad vēlaties baudīt pašas gardākās veltes, kas nākušas no Jūsu dārza, Jums noderēs kvalitatīva siltumnīca! Raksta turpinājumā daži padomi, kā izvēlēties labāko no visām.

Pārklājums

Visi zina, ka saules gaismai ir milzīga nozīme dārza velšu augšanā, tomēr dabiska saules gaisma nav labākā gaisma audzēšanai. Patiesībā tiešā gaisma var pat sabojāt augus. Tie paši stari, kas izraisa saules apdegumus cilvēkiem, var sadedzināt arī Jūsu augļus un dārzeņus.

Pētījumi pierādījuši, ka vislabākā gaisma audzēšanai ir izkliedētā gaisma, ko nodrošina piemērots siltumnīcas pārklājums. Iegādājoties kvalitatīvu siltumnīcu, dārza veltes pieaug pat par 20 līdz 30%, salīdzinot ar augiem, kas audzēti tiešā saules gaismā. Izkliedētā gaisma sasniedz veltes vienmērīgi no visiem leņķiem un rada mazāk plankumu, savukārt tas nozīmē, ka augiem nav jādeformējas, lai sasniegtu pieejamo gaismu.

Siltumnīcas pārklāju gaismas difūzija stipri atšķiras. Stikls un vairums materiālu nodrošina minimālu difūziju – ja Jūsu dārzā ir daudz saules, labākā izvēle varētu būt polikarbonāta siltumnīca. Tomēr esiet uzmanīgs, nebūs labi arī tas, ja gaismas būs pārāk daudz, jo siltumnīcā būs pārāk karsts, rezultātā augiem nāksies tērēt enerģiju ar transpirācijas palīdzību, kas ir līdzīgi svīšanai.
Vairāk augu patiesībā iet bojā siltumnīcā no pārkaršanas, nevis no aukstuma, tādēļ rūpējieties par to, lai siltumnīca ir lieliski piemērota Jūsu dārza klimatam.

Ventilācija

Kvalitatīva siltumnīca nodrošina apstākļus, kas ļauj audzēt dārza veltes visu gadu, tādēļ izvēlieties siltumnīcu, kas ir labi izolēta un, kam ir atbilstoša ventilācija. Siltajos gada mēnešos, kad siltumnīca pārkarst neatkarīgi no tā, kāds ir tās pārklājums, ir svarīgi saglabāt to vēsu.
Dodiet priekšroku siltumnīcai ar ventilācijas funkciju, lai spētu uzturēt optimālu temperatūru!

Izturība un ilgmūžība

Kvalitatīva siltumnīca bez jebkādām problēmām piemērojas apkārtējās vides ietekmei, kā stiprs vējš, lietus un pat krītoši koku zari. Lai nodrošinātu siltumnīcas izturību un ilgmūžību, noteikti izvēlieties siltumnīcu ar rāmi.
Ideālā variantā materiālam vajadzētu izturīgam gan pret skrāpējumiem, gan pret triecienspēku. Šajā gadījumā rūpīgi jāapdomā stikla materiāls, jo stikla siltumnīca piemērota vien retajam.
Kvalitatīvas siltumnīcas pieejamas interneta veikalā 220.lv.

UV stari

UV stari var negatīvi ietekmēt ne tikai augšanu, bet arī siltumnīcas pārklājumu. Mūsdienās tiek ražotas UV drošas siltumnīcas, kas ir ilgtspējīgākas, jo materiāli nepakļaujas UV staru ietekmei.

Kopšana un uzturēšana

Siltumnīcas kopšanai un uzturēšanai jābūt vienkāršai, jo diez vai Jūs vēlaties pavadīt neskaitāmas stundas un smagi pūlēties teju katru otro dienu, lai Jūsu siltumnīca izskatītos nevainojami.
Meklējiet siltumnīcu, kuru nav iespējams viegli saskrāpēt, kas nepelē un ir izturīga pret ūdeni. Ja siltumnīcas pārklājums ir UV drošs, esiet uzmanīgs, lai to nesabojātu. Noskaidrojiet, kā jākopj izvēlētā siltumnīca – ja vēlaties, lai siltumnīca izskatās lieliski un kalpo pēc iespējas ilgāk, tai noteikti vajadzētu būt no materiāla, ko iespējams mazgāt ar ūdeni.

Platība

Siltumnīcai vajadzētu būt tik lielai, lai tajā būtu pietiekami vietas gan Jums, gan Jūsu augiem. Izvēloties siltumnīcu, paturiet prātā, ka, neatkarīgi no tā, kāda izmēru siltumnīcu Jūs iegādājaties tagad, Jūs to, visticamāk, aizpildīsiet jau pavisam drīz.
Apdomājiet, ko un cik daudz Jūs audzēsiet. Varbūt siltumnīca paredzēta nevis audzēšanai, bet, piemēram, atpūtas telpas veidošanai? Ticiet – priekā par vērtīgo pirkumu, Jūs steigsieties to iekārtot un aizpildīt pēc iespējas ātrāk. Kurš gan iegādājas siltumnīcu, lai tā stāvētu tukša?

Jums piemērotākās siltumnīcas lielums ir atkarīgs arī no tā, cik liels ir Jūsu dārzs. Ja dārzs ir salīdzinoši mazs, pievērsiet uzmanību, lai ikviena siltumnīcas detaļa ir universāla, savukārt, ja dārzs ir plašs, nepārspīlējiet – estētikas dēļ izvēlieties siltumnīcu, kas aizņem maksimums 1/3 no pieejamās dārza platības.

Gatavojieties dārza sezonai laicīgi - siltumnīcas interneta veikalā 220.lv pieejamas plašā izvēlē, piemērotas ikvienai gaumei. Tāpat šeit pieejamas arī dārza nojumes un lapenes.
Ienāciet un izvēlieties labāko!