Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:3, Did:0, useCase: 3


Cimzes balvai aicina pieteikt izcilus kultūrizglītības skolotājus

Redakcija
Redakcija

Līdz 2024. gada 5. martam Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina pieteikt Cimzes balvai izcilākos kultūrizglītības nozares pedagogus. Cimzes balva ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, to piešķir reizi mūžā.

Pedagoga, tautasdziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 – 1881) vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem LNKC iedibināja 2014. gadā. Balvu ik gadu piešķir diviem pedagogiem. Cimzes balvas laureāts saņem Goda diplomu, naudas balvu 1300 eiro apjomā un greznu piemiņas velti – simbolisku ozolkoka rādāmkoku ar misiņa apkalumu.

Kopš 2014. gada Cimzes balvu saņēmuši 11 mūzikas skolotāji, 8 mākslas un dizaina jomas skolotāji un viena dejas skolotāja.

Informācija par pieteikumu iesniegšanu pieejama LNKC tīmekļvietnē ŠEIT.

Apbalvojuma pasniegšanas pasākums un laureātu izziņošana plānota 2024. gada maijā reizē ar Kultūras ministrijas apbalvojuma piešķiršanu par jauniešu sasniegumiem starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs.