Zinātniskā fantastika vai realitāte?
Izrādās, ka daudzas no lietām, kas mums liekas zinātniskā fantastika vai filmu specefekti, patiešām ir izgudrotas un darbojas. Lūk, daži piemēri.
Lidojošais šķīvītis
Ir bijuši dažādi mēģinājumi izveidot īstu lidojošo šķīvīti, kā mēs to iztēlojamies esam citplanētiešiem. Britu kompānijai Aesir tas arī izevās. Viņi izveidoja lidojošu ierīci, kas pēc izskata ir īsts lidojošais šķīvītis.
Teleportētājs
Teleportētājs kas darbojas lieliski un pilnīgi veiksmīgi uz mazām lietām, kā apgalvo zinātnieks Rūperts Ursins. Tajā objekts savā ziņā tiek iznīcināts un radīts no jauna, taču tas nespēj pārvietot dzīvas un nedzīvas lietas to fiziskajā veselumā. Ierīce tātad rada kādas lietas kopiju jaunā vietā, un oriģinālā lieta beidz pastāvēt tajā brīdī, kad tiek izveidota kopija.

Gaismas zobens
Un mēs domājām, ka tādu var redzēt tikai zinātniskās fantastikas filmās. Zobens sastāv no noslīpēta metāla roktura, kurš projektē apmēram metru garu enerģijas stobru. Gaismas zobena asmens bez grūtībām spēj sagriezt lielāko daļu vielu. Dzīvā miesā tas atstāj iededzinātas brūces. Gaismas zobena enerģijas stobrs var tikt atvairīts ar vēl vienu šādu zobenu vai arī kādu enerģijas vairogu vai sienu.

Rocket Belt jeb soma ar reaktīvo dzinēju
Parasti šādas mugursomas varējām redzēt zinātniskās fantastikas filmās, kad kāds ar to palīdzību mēģināja izbēgt no vajātājiem. TAM ir pirmā un vienīgā kompānija, kas izveidojuši Rocket Belt, izmantojot labāko tehnoloģiju un kosmosa ierīcēm paredzētus materiālus. Rocket Belt spēj cilvēku pacelt gaisā, taču ar to var lidot tikai viens cilvēks.

Lidojoša mašīna
To sauc „Maģistrāle debesīs”, kas darbojas sekojoši: katru reizi, kad esi nonācis kādā sastrēgumā, vienkārši piespied vajadzīgās pogas, izlaid savai mašīnai spārnus un lido tālāk uz priekšu pa gaisu.

Kontaktlēcas, kas maina krāsu pēc diabētiķa glikozes līmeņa
Tās ir labas ziņas tiem, kas cieš no diabēta. Ir radusies tehnoloģija, kas spēj noteikt viņu cukura daudzumu asinīs bez nekādām liekām metodēm. Kontaktlēcas nosaka cukura daudzumu organismā pēc asarām. Izraisot ķīmisku reakciju, lēcu krāsa mainās.

[+] [-]