Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:247, Did:0, useCase: 3


10 neparasti veiksmes talismani no visas pasaules

Redakcija
Redakcija

Domājot par veiksmes talismaniem, prātā nāk četrlapu āboliņš vai truša kāja, taču gadsimtiem ilgi civilizācijas visā pasaulē ir glabājušas vēl neparastākus veiksmes talismanus. No Peru Tumi līdz senās Ēģiptes skarabejam - stāsti par dažiem no pasaules slaveniem talismaniem, kas varētu patikt tiem, kas tic, ka tie nesīs veiksmi.

1. Skaitlis 8

Ķīnā nav svētāka skaitļa par skaitli 8, ķīnieši cenšas panākt, lai viņu mājas numura zīmē būtu cipars 8, lai viņi apprecētos 8. datumā vai pat, lai viņu tālruņa numurā būtu cipars 8. 8 ķīniešu valodā (bā) ir līdzīgs vārdam (fā), kas nozīmē uzplaukt. Jo vairāk astotnieku, jo labāk!

2. Senās Ēģiptes skarabejs

Šie dīvainie radījumi var izskatīties neparasti, taču tie ir kļuvuši par vienu no populārākajiem veiksmes talismaniem pasaulē. Skarabejs ir liela vabole no Vidusjūras austrumu reģiona. Ēģiptes kultūrā tie bieži attēloti amuletos, iegravēti hieroglifos, izmantoti uz zīmogiem vai mākslā. Skarabejs simbolizē mūžīgo dzīvību, augšāmcelšanos un reģenerāciju. Senie ēģiptieši redzēja šīs vaboles iznākam no zemes un saistīja tās ar Khepri, rīta saules dievu, un dievu Ra. Nepagāja ilgs laiks, un skarabeja vaboles tika attēlotas visās Senās Ēģiptes kapenēs, mākslas darbos un rotaslietās. Turklāt, virtuālie Pokera Rūmi nereti tiek izdekorēti ar skarabejiem, vai arī Jūs droši variet kādu no tiem turēt savās mājas.

3. Peru Tumi

Ja ieejat peruiešu mājā, pastāv liela iespēja, ka pie sienas būs piekārts Tumi. Mūsdienās tas ir Peru nacionālais simbols un tiek izmantots tūrisma veicināšanai. Tumi ir ceremoniāls nazis ar mitoloģisku figūru uz tā, un tas bieži vien ir izgatavots no bronzas, vara, sudraba vai koka.

4. Zviedru Dala zirgs

Daleikarlijas zirgs jeb Dala zirgs ir populārs veiksmes simbols visā Zviedrijā. Gadsimtu gaitā zirgi bija labklājības simbols un tika novērtēti visā Zviedrijā. Vēlāk tos rotāja un dāvināja gan bērniem, gan pieaugušajiem.

5. Tuvo Austrumu Hamsa

Hamsa ir uz leju vērsta roka ar trim izstieptiem pirkstiem. Tā radās senajos Tuvajos Austrumos, un tās mērķis ir aizbiedēt ļaunu aci. Tā ir sastopama visos Tuvo Austrumu mākslas darbos, un to bieži izmanto rotaslietās un dekoratīvos sienas rotājumos.

6. Angļu ozolzīles

Anglijā ozolzīles jau izsenis ir veiksmes simbols, bet ozols - spēka un ilgmūžības simbols. Ozolzīle, kā veiksmes talismans ir pazīstama jau ķeltu folklorā. Vēsturiski cilvēki to ir nēsājuši sev kabatā, lai nestu veiksmi.

7. Japāņu Maneki-Neko

Iespējams, Jums šis nosaukums nav pazīstams, bet Jūs, iespējams, esat redzējuši šos japāņu kaķus vietējā suši restorānā. Kaķu žestiem un krāsām ir dažādas nozīmes. Zelta kaķis ar paceltu labo ķepu, domājams, ka nes bagātību un veiksmi, savukārt kaķis ar paceltu kreiso ķepu, domājams, atvedīs klientus Jūsu uzņēmumam. Kaķis ar abām paceltām ķepām nodrošina aizsardzību.

Lai gan ir grūti noskaidrot precīzu izcelsmi, šie savdabīgie kaķi tagad ir sastopami visur, sākot no suši restorāniem līdz apģērbu veikaliem, un bieži vien tie ir rotāti ar kakla rotājumiem, monētām vai citiem veiksmes talismaniem.

8. Polijas karpu zvīņas

Polijā Ziemassvētku laikā ir populāri ēst karpas. Pirms daudziem gadiem cilvēki tās turēja vannā, līdz pienāca laiks ēst. Taču poļi par veiksmi uzskata nevis visu zivi, bet tikai tās zvīņas. Zvīņas tur naudas makā, lai tās nestu veiksmi.

9. Turku Nazar

Nazar ir tradicionāls talismans - zilas krelles, kas izskatās kā acs. Lai gan tas pats par sevi nenes veiksmi, tiek uzskatīts, ka tas pasargā īpašniekus no ļaunas acs, jo tā skatās tieši uz vainīgo. Tās nēsā kabatā vai novieto mājās, vai automašīnā. Ja tās saplīst, tiek uzskatīts, ka tā ir darbojusies, lai pasargātu Jūs no ļaunajiem spēkiem.

10. Ķīniešu Jin Chan

Viens no populārākajiem veiksmes talismaniem Ķīnā, un Jūs, iespējams, esat redzējuši kādu no šīm slavenajām fengšui zelta vardēm uz vietējā ķīniešu restorāna letes. Vardei/žurkai līdzīgais radījums sēž uz kaudzes zelta monētu un bieži tiek novietots pie ieejas durvīm virzienā, kurā vēlaties, lai ieplūst nauda. Parasti tās ir krāsotas zelta krāsā ar sarkanām acīm.