Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:199, Did:0, useCase: 3


Cūkgaļas galerts jeb aukstā gaļa

Galertam vispiemērotākā ir vidēji trekna cūkgaļa: galva, kājas, sānu un pleca gabali. Ja galerts paredzēts viesību galdam vai zināt, ka tas tiks apēsts pāris dienu laikā, varat pievienot arī dārzeņus: burkānus, seleriju vai pētersīļus. No tā galerts tikai iegūs. Bet ja gribat uzglabāt to ilgāku laiku, pietiks, ja pievienosiet tam tikai sīpolus, sāli, piparus un lauru lapas. Arī tā būs garšīgi.

Nepieciešams:

Svaiga cūkas galva,
1 - 2 sīpoli,
2 - 3 lauru lapas,
15 melno piparu graudi,
sāls pēc garšas,
dažas ķiploka daiviņas.

Pagatavošana:

1. Galviņu pārcērt uz pusēm, tad katru pusi sacērt piemērotos gabalos.

2. Gaļu liek katlā, pārlej ar aukstu ūdeni tā, lai gaļa būtu tikko apņemta. Katlam uzliek vāku, gaļu uzvāra un noputo.

3. Kad gaļa noputota, tai pievieno lauru lapas, sīpolus, piparus un sāli, turpina vārīt uz vidējas liesmas. Vāra tik ilgi, kamēr gaļa sāk atdalīties no kauliem.

4. Gaļu izņem no katla, atdala no kauliem un sagriež nelielos gabaliņos.

5. Buljonu nokāš, nostādina un nosmeļ taukus.

6. Ja vēlas, lai galertam būtu ķiploka piegarša, katrā trauciņā ieliek pusdaiviņu sasmalcināta ķiploka. Pa virsu liek gabaliņos sagrieztu gaļu un pārlej ar uzkarsētu izkāsto buljonu. Atzisušu ieovieto ledusskapī, lai sarec.

Labu apetīti!

Fotogrāfēja un gatavoja: Iveta Apškrūma