Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 3


Notiks sociālā aktīvisma darbnīca „Atbildīga mākslinieka manifests”

Redakcija
Redakcija

Notiks sociālā aktīvisma darbnīca „Atbildīga mākslinieka manifests”
Bolderājas grupas īstenotā aktivitāte Daugavgrīvas pludmalē.
Publicitātes foto

21. novembrī no plkst. 10:00 Kaņepes Kultūras centrā risināsies sociālā aktīvisma darbnīca „Atbildīga mākslinieka manifests”. Pieredzē dalīties aicināta Ukrainas organizācijas "Kultūras aktīvistu kongress" vadītāja Oļena Pravilo, „Bolderājas grupa”, kas radoši un veiksmīgi iestājas par vides aizsardzību un kultūras mantojuma saglabāšanu, kā arī citi aktīvisti, to starpā pasākuma rīkotāji – Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, kas savu darbību raksturo kā sociāli refleksīvu.

Dienas sākumā plkst. 10:15 uzstāsies Oļena Pravilo ar lekciju „Ieskats Kultūras aktīvistu kongresa darbībā, mākslinieka sociālā atbildībā, mākslas un mākslinieku loma sociālu procesu ietekmēšanā un virzīšanā, piemēri no Ukrainas un Eiropas”. Tai sekos diskusija “Mākslinieka sociālā atbildība: kas tā ir un cik tālu tā sniedzas”, kurā aicināti piedalīties Bolderājas grupas pārstāve Sandra Jakušonoka, mākslas zinātniece un žurnāliste Ieva Lejasmeijere, no mākslinieku puses uz šo jautājumu skatīsies Totaldobžes vadītājs Kaspars Lielgalvis un gleznotāja Tatjana Krivenkova, bet no institūcijas viedokļa problēmu aplūkos Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un kustības Free Riga pārstāve Alise Ziemule.

Pēc sarunām savu mākslinieka manifestu kopā ar atbalsta grupu prezentēs mūziķis Jēkabs Nīmanis, kā arī būs iespēja iepazīties ar līdzšinējām Bolderājas grupas akcijām un panākumiem. Dienas noslēgumā notiks darbs pie manifesta radīšanas, izsverot visus aspektus, kas var ietekmēt sociāli atbildīga lēmuma pieņemšanu.

Aicinām piedalīties māksliniekus, aktīvistus un mākslas aktīvisma interesentus uz darbnīcu "Atbildīga mākslinieka manifests", lai dalītos pieredzē, apmainītos ar viedokļiem par mākslinieka sociālo atbildību un veidotu jaunas sinerģijas.

Pilna pasākuma programma skatāma ŠEIT.

Pasākums notiek projekta "This is Tomorrow" ietvaros ar ES programmas "Radošā Eiropa" un Kultūras ministrijas atbalstu.