Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:362, Did:0, useCase: 3


Video: Publiskā diskusija par Laikmetīgās mākslas muzeja būvi Rīgā

Redakcija
Redakcija
23.septembrī Fonds “Mākslai vajag telpu“ un māksliniece Džemma Skulme savā jubilejā aicināja ikvienu pasākuma viesi piedalīties publiskā diskusijā par Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, liekot apjaust, ka tas ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1.

Diskusijā piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, LR finanšu ministrs Jānis Reirs, LR veselības ministrs Guntis Belēvičs un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Diskusijas laikā no vienas puses- mākslas cilvēkiem dzirdējām piedāvājumus veidot darba grupu un sākt būvēt. No amatpersonām dzirdējām sveicienus jubilejā, sapratni, ka muzejs ir nepieciešams un secinājumus, ka par muzeju patiešām ir jādomā un pie tā ir jāstrādā nopietni visiem kopā.

Raimonds Vējonis atzinās, ka viņam kā Latvijas Valsts prezidentam ir kauns, ka valstī nav vietas, kur vienkopus apskatīt savu mākslinieku veikumu. Finansu ministrs Jānis Reirs runu sāka un beidza ar vārdiem, ka viņš vienmēr ir bijis par šāda muzeja celtniecību, bet uz fonda "Mākslai vajag telpu'' valdes priekšsēdētāja Jāņa Zuzāna konkrētu aicinājumu veidot darba grupu, Reira kungs atbildēja, ka vēl jau esot priekšniecība (LR Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kuras apsveikums Džemmas Skulmes jubilejā pasākumā tika nolasīts). Veselības ministrs Guntis Belēvičs atzinās, ka viņš domās sēž galda otrā ( mākslas cilvēku) pusē, bet EP deputāte Sandra Kalniete aicināja vairākus svarīgus lielos kultūras objektus ieplānot pabeigt līdz Latvijas Valsts 125. jubilejai! ( Latvija 125. jubileju plāno svinēt 2043.gadā- red. piezīme).

Piedāvājam diskusijas pilnu videoierakstu. Vērtējiet un spriediet paši!
Vērtējums: +3