Liepājas muzeja dārzā sastapsies bruņinieki un vējš
Muzeju naktī, 21. maijā no plkst. 19 līdz 01, Liepājas muzeja dārzā ikviens liepājnieks un pilsētas viesis aicināts izbaudīt un novērtēt audiovizuālu instalāciju “Uzmanību – vējš!”. Vēl muzeja dārzā no plkst. 20 līdz 22.30 darbosies vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys”.
Kluba “Rodenpoys” biedri stāstīs par 14. gs. Livonijas bruņniecības kara draudzes apbruņojumu, apmeklētājiem būs iespēja pielaikot bruņu tērpus un piedalīties vienības izveidē. Bruņinieki demonstrēs arī zobencīņu paņēmienus.
Vēstures rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” pirmsākumi meklējami 2000. gadā. Kluba nosaukums “Rodenpoys” ir pirmais rakstītajos vēstures avotos minētais Ropažu nosaukums, kas tulkojumā no līvu uz latviešu valodu nozīmē “Dzelzs dēls”. Klubs “Rodenpoys” piedalās Ropažu novada vēstures izpētē un popularizēšanā, uzsvaru liekot uz Ropažu viduslaiku vēstures atveidošanu 14. gadsimtā. Kluba biedri demonstrējumus veic par pamatu ņemot arheoloģiskās liecības, vēsturiskos attēlus un rakstītos avotus no Latvijas, Igaunijas un Rietumeiropas.
Kluba biedri piedalās Ropažu pilsdrupu sakopšanas darbos, arheoloģiskajos izrakumos, vēsturiskās informācijas apkopošanās un saglabāšanā, festivālos Latvijā un ārpus tās robežām, vada dzīvās vēstures stundas skolēniem un muzicē.
Savukārt audiovizuālā instalācija “Uzmanību – vējš!” Muzeju nakts apmeklētājus aicina izbaudīt vējainu notikumu virpuli uz pludmales laipas. Liepājnieki savus viesus ikreiz aicina izvējoties pie jūras un pilsētas ielās, vai gluži pretēji – baudīt mākslas notikumus, kas iedvesmo, piepilda domas ar svaigu gaisu un atver jaunus plašumus. Iedvesma, emocijas, piedzīvojums – tie ir atslēgas vārdi, kas raksturo instalāciju "Uzmanību vējš!".
Pirmo reizi šo audiovizuālo instalāciju bija iespēja piedzīvot gaismas festivālā “Staro Rīga”, kur tā guva lielu skatītāju atzinību un interesi.
Audiovizuālas instalācijas “Uzmanību – vējš!” dizaina un koncepta autors ir Kristaps Štobis, gaismas scenogrāfs – Mārtiņš Feldmanis, savukārt audio noformējuma autors ir Jānis Strazds.