Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


21. februārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība bērniem „Kā dzīvoja senie ļaudis?”

Redakcija
Redakcija

21. februārī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz izglītojošā cikla “Muzejs ģimenei” pasākumu muzeja telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Nodarbības tēma – “Kā dzīvoja senie ļaudis?”

Šajā reizē muzejpedagogi mudinās mazos un lielos vēstures interesentus iejusties pavisam tālā vēstures posmā – pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, sekojot ziemeļbriežu bariem, Latvijas teritorijā ienāca pirmie cilvēki.
Gan no nodarbības vadītājas stāstījuma, gan apskatot muzeja krājuma eksponātus varēs uzzināt, kā ritēja cilvēku ikdienas dzīve akmens laikmetā.

Ceļojums senatnē turpināsies bronzas laikmetā, kad mūsu priekšteči iepazina dzeltenīgo metālu bronzu un no medniekiem un dabas velšu vācējiem pamazām kļuva par zemkopjiem un lopkopjiem. Dzelzs laikmetā jau pastāvēja senie kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi un lībieši – mazās tautas, no kurām vēlākos gadsimtos izveidojās latviešu tauta. Arī par to stāstīs muzejpedagogi.

Liekot lietā svaigi iegūtās zināšanas, jaunajiem vēstures interesentiem būs iespēja veidot laika līniju. Tie arī varēs iejusties arheologu lomā, no fragmentiem liekot kopā trauku puzles gabaliņus. Kā vienmēr, būs arī šim tematam atbilstošas uzdevumu lapas, kuras mazie muzeja apmeklētāji piemiņai par šo nodarbību varēs ņemt līdzi.
Iepriekš pieteikties uz nodarbību nav nepieciešams.

Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi).

Maksa par līdzdalību cikla „Muzejs ģimenei” pasākumā 4 EUR neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita.