Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Latviešu mākslinieka-grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde

Redakcija
Redakcija

Latviešu mākslinieka-grafiķa Roberta Koļcova personālizstādePĀRISno 2020. gada 7. februāra līdz 29. februārim Mākslas galerijā PUTTI, Peitavas iela 5, Vecrīga. Pat gada skaitļa cipari liek aizdomāties par PĀRA nozīmi vispārīgi izskatot ikdienu un svētkus. Šī gada izstādē skaitlis 2 ir mugurkauls variācijām, ko Botāniķis novēro gan dabā, gan attēlo savā izstādes ekspozīcijā.

Pamattēls KENTAURS tik ļoti tieši raksturo būtnes divejādo dabu-dzīvniecisko savienojot ar cilvēcisko, ja cilvēcisko izskatam, kā cēlu, domājošu, intelektuālu un dzīvniecisku, kā dabas dziņu, spēka, un kosmiski primāru uzdevumu pildošu. Kentaurs ir ļoti dinamisks tēls, kam ir pamācoša iedaba, un tas ļoti bieži ir skolotāja lomā, ilustrējot iespēju nodot zināšanas ne tikai intelektuāli

PĀRIS būtu izskatāms gan kā līdzsvarojošs, gan kā destabilizējošsspēks, kam viennozīmīgi piemīt dinamika abos tā virzienos. Tas ir iedvesmojošs un ir nostrādājis uz Botāniķa šī gada stīgām, kur skaņdarba klausītājs ir gaidītsMākslasgalerijā PUTTI, februārī, kad gaisma atgriežas ikdienā ar vien lielākos apmēros un pasaule ir atmodas pārpilna.

Roberts Koļcovs (1966)absolvējisRīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Regulāri piedalās izstādēs. Veidojis ilustrācijas grāmatām un preses izdevumiem, kā arī ir daudzu sabiedrisko telpu un privātmāju interjeru gleznojumu autors. Mākslinieka darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā un citur pasaulē.